W Jastrowiu otwarto farmę fotowoltaiczną 3MW!

  • 13.06.2022, 20:37
  • Agnieszka Barabasz
W Jastrowiu otwarto farmę fotowoltaiczną 3MW!
Enea Nowa Energia realizuje projekt „Fotowoltaika dla każdej Gminy”. W dniu dzisiejszym otwarto farmę fotowoltaiczną 3 MW w Jastrowiu. W spotkaniu udział wzięli m.in.: minister Grzegorz Piechowiak, poseł Marek Suski, starosta złotowski Ryszard Goławski oraz członkowie Zarządu Powiatu Złotowskiego.

 

Instalacja w Jastrowiu składa się z 7,5 tys. paneli wykonanych w technologii Si-Mono i, jak podkreślili przedstawiciele Enea Nowa Energia, jest przykładem dobrej współpracy Enei z lokalnym samorządem.

Enea Nowa Energia realizuje program pn. „Fotowoltaika dla każdej Gminy”, którego celem są inwestycje w rozwój odnawialnych źródeł energii, przeprowadzane we współpracy z wiejskimi i miejsko-wiejskimi jednostkami samorządu terytorialnego.

Starosta złotowski Ryszard Goławski wraz z członkami Zarządu Powiatu Złotowskiego na ręce prezesa firmy złożyli serdeczne gratulacje życząc tym samym dalszych sukcesów.

(ab)

Agnieszka Barabasz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Georg
Georg 17.06.2022, 23:27
Goławski i reszta robili tam tylko za tłum, zwykły tłum i nic więcej. Nawet im głosu nikt nie pozwolił zabrać
Patriota
Patriota 16.06.2022, 13:20
Widzę że coraz więcej pisowskich kukiełek tu trafia, to bardzo niebezpieczne zjawisko, niedługo będzie tak jak na wschodzie kraju, że pisowska zaraza zdominuje nasz region. w zasadzie gminą wolną od Pisu pozostaje już tylko Krajenka :(
Janek
Janek 14.06.2022, 06:44
Raczej "faremka". 3 MW... więcej rocznie zużywa para emerytów. Chwilowo wystarczy może do zasilania wodociągów, albo 30-50 mieszkań. A i to tylko w kilku letnich miesiącach wyłącznie w ciągu dnia.
Zobaczcie tę, budowana w Mirosławcu! Kilkanaście hektarów...
Wow
Wow 14.06.2022, 14:40
Starczy dla 1000 gospodarstw. Gamoniu i nieuku!
pytanie do OZE
pytanie do OZE 13.06.2022, 21:30
Brawo Panowie.Tak trzymać i rozwijać współpracę.Jak macie tyle placu to trzeba zwiększać i dokładać panele.
W Złotowie tez by się przydało ,choćby te 3MW,nie będziemy musieli chrustu zbierać.Wcześniej już powinniście się do tego zabrać,10 lat wcześniej.
Złośliwi mówią,że teraz trzeba stawiać na pompy ciepła ,że lepsze od fotowoltaiki. Czy to prawda?
Hans
Hans 13.06.2022, 21:28
Wzięli jako szary tłum i nic więcej

Pozostałe