Prapremiera Gry w butelkę

  • 24.05.2022, 18:43 (aktualizacja 24.05.2022, 21:11)
  • Janusz Justyna
Prapremiera Gry w butelkę
Dzisiaj w kinie ZDK odbywa się prapremiera filmu Leszka Sawickiego "Gra w butelkę "

Przybyłych licznie zaproszonych gości-widzów przywitał Paweł Kucharski, za chwilę reżyser Leszek Sawicki zaprosił na recital Ewy Dalkowskiej, która występuje w jego najnowszej produkcji. Po recitalu zacznie się projekcja filmu Gra w butelkę. Film jest trudny w odbiorze, trzeba go obejrzec, by wyrobić sobie zdanie.... Po projekcji zapowiedziano licytację fantów z filmu.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stefek
Stefek 02.06.2022, 10:07
Dzień dobry.
Mówiąc wprost - nie spodziewałem się po tym filmie niczego specjalnego i się nie zawiodłem.
To kompilacja niepowiązanych ze sobą scen, które próbują udawać, że jest w tym "dziele" jakiś zamysł, jakiś wątek przewodni.
Poza tym roi się tu od dziur i błędów logicznych, że wymienię tylko:
- pędzące przez las auto nagle skręca ostro (ujęcie z wnętrza), ale nadal jedzie prosto (ujęcie z zewnątrz)
- po potrąceniu kobiety auto jest jak nowe (żadnego wgniecenia, ryski, niczego)
- Janke w chacie nalewa sobie grzanego piwa z pustego garnka (świetnie podkreślony dźwięk tarcia łyżki o dno pustego garnka - metal to metal)
- R. Macanko jako niemiecki żołnierz strzela do dziewczyny odwróconej do niego plecami, ale gdy ta pada martwa, to widzimy, że kulę ma... w czole
- żołnierze zombie ganiają ludzi po lesie z, uwaga, strażackimi bosakami służącymi do rozbierania/odsuwania palących się elementów

Mam też pytanie do znawców tematu - czy w obozie przejściowym w Złotowie więźniowie nosili pasiaki?
Pomijam to, że na pasiakach mają Znak Rodła...
Tu chętnie zapytałbym profesora Joachima Zdrenkę czy rzeczywiście był konsultantem historycznym tego "dzieła"?!

Wątków tego typu jest znacznie więcej.

Poza tym jak dla mnie żenujące jest zbieranie przez Leszka Sawickiego datków - przed wejściem na salę stała butelka z kartką-prośbą o kasę. Do tej samej kategorii ruchów poniżej krytyki zaliczyć można licytację gadżetów z filmu, a także - ciekawostka - tych nie z tego filmu:)

Uważam, że Leszek Sawicki za nasze, złotowskie pieniądze, zrobił film nie o Złotowie (tak mówił przed projekcją), w którym pełno jest Złotowa (te obrazki mogą budzić pewną sympatię widzów), a tak naprawdę nabił siebie i nas wszystkich w butelkę!

To na koniec jeszcze kilka pytań:
1 - Leszku, co chciałeś powiedzieć tym filmem?
2 - Włodarze Złotowa - czy o coś takiego chodziło Wam, gdy dawaliście kasę na projekt Leszka Sawickiego? Jak go oceniacie? Czy to były dobrze wydane pieniądze? Czy ten film może promować nasze miasto? Czy twórca rozliczył się z miastem zgodnie z zawartymi umowami?
Luk
Luk 28.05.2022, 11:03
To nie jest film dla przeciętnego widza. 95% ludzi jest sformatowanych przez natarczywe reklamy w większości kłamliwe oraz przez przekaz polityczny z mediów też w 100 procentach kłamliwy. Przeciętny Kowalski nie powinien oglądać tego filmu bo wyjdzie z niego zniesmaczony z poczuciem straconego czasu i będzie przebąkiwał, że to jakieś obłąkańcze wizje autora, który zresztą jest osobą kontrowersyjną i to autentycznie, a nie na potrzebny tego czym się zajmuje. Ten film powinien trafić na jakieś niszowe festiwale dla koneserów kina, a nie do takiego chlewika pseudokulturalnego, do którego ludzie przychodzą po przyjemne doznania taniej rozrywki.
do Luk
do Luk 28.05.2022, 12:05
Czyli Leszek Sawicki to poziom Kubricka czy Tarantino? Jego wypociny nominowane do Cannes lub Oscara? Rżniesz głupa czy o drogę pytasz?
Bulion
Bulion 27.05.2022, 10:37
,,Gra w butelkę " to ,,Smoleńsk II'' a Ewa Dałkowska i Leszek Sawicki nominowani do Oscara?
fela
fela 26.05.2022, 22:46
Ewa Małgorzata Dałkowska - Od 2001 wspiera Prawo i Sprawiedliwość; była m.in. członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w czasie wyborów prezydenckich w 2005; została członkiem Warszawskiego Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w przedterminowych wyborach prezydenckich w 2010
Aktorka na co dzień związana z Nowym Teatrem w Warszawie od lat nie ukrywa, że światopoglądowo jest jej blisko do rządzącej w Polsce Zjednoczonej Prawicy. – Nie patrzę od strony afer, świństw czy złych pomysłów. Po prostu wierzę w ich dobre intencje.
kk
kk 26.05.2022, 18:13
a dzisiaj znicz zapalcie Rotmistrzowi Pileckiemu.
Flatower
Flatower 26.05.2022, 15:41
No faktycznie, film zaliczył gwiazdę, jedyną uratowaną z Tu-154 z filmu Smoleńsk. Od kiedy Dałkowska zagrała w tej superprodukcji to zamknęły się przed nią wszystkie drzwi. Ale wiedziały gały co brały, Sawicki taki paryski a wdepnął jak w Toruń..
Obserwator
Obserwator 26.05.2022, 14:14
Pomijając treść. Słabe oświetlenie scen w filmie w pomieszczeniach. Były momenty, że prawie nic nie było widać. Dłużyzny typu płynąca długo łódka na początku. Ogólnie jestem rozczarowany jak na tak długie oczekiwanie Pomysł może dobry, obsada aktorów na wysokim poziomie. Ale te pokręcone, chaotyczne wizje... Brak jakiejś ciągłości tylko przeskakiwanie po różnych wątkach. Trudne lata wojennej historii miasta można było przedstawić w bardziej ciekawy i przystępny sposób.
Podatnik Złotowski
Podatnik Złotowski 26.05.2022, 12:04
Ludzie wychodzą podczas prezentacji, nie wszystkich interesują te obłąkańczo-narkotyczne wizje. Zaczynam rozumieć Panią Chołodowską, że nie była chętna do wspierania tej „zabawy” z publicznych pieniędzy
Ktoś
Ktoś 26.05.2022, 19:37
No tak, ta pani zna się na wszystkim. Na ekologii, budownictwie, finansach, teraz czas na dodatek specjalny za filmoznawstwo. Podatnik zlotowski to sfinansuje.
Hoffmann
Hoffmann 25.05.2022, 08:39
Film niezły, ale¹ trochę słaba ekspozycja Złotow.
Karol
Karol 25.05.2022, 05:51
Wpłaciłem 50 zł co wówczas uprawniało do darmowego biletu. Ciekawe, czy dotrze?
widz
widz 24.05.2022, 23:31
Recital wspaniały! Absolutne mistrzostwo, bo to stara dobra szkoła aktorska. No i film znakomity, choć nieco skomplikowany. Naprawdę warto było czekać, warto obejrzeć. Brawa dla reżysera.
Hgw
Hgw 24.05.2022, 20:39
Panie Piotrze Tomasz;film ambitny,mądry.Aktorzy super.Pisał Pan,że zna poglądy Pana Sawickiego i zapowiedział komentarz do tego,co jeszcze nie miało miejsca.Film wspaniały!Proszę skomentować.
do Hgw
do Hgw 27.05.2022, 13:37
idi na hu....
doCyrylaWio
doCyrylaWio 27.05.2022, 21:09
a ty wracaj na Ukrainę walczyć za twój kraj. idi na hu .... ukru
do powyżej
do powyżej 27.05.2022, 22:34
Za Ukrainę walczy starosta Goławski, za co dostał od Dudy medal
Helios
Helios 24.05.2022, 20:32
I jak film ?? Od 1 do 10 ?
Dariusz
Dariusz 26.05.2022, 12:05
Dno
ja
ja 24.05.2022, 23:33
Absolutnie 10.
Kinol
Kinol 24.05.2022, 23:06
Są sceny,nawet dłuższe - np.scena ekstazy - ocena 10, ale są też sceny i wątki, które oceniam niżej, np. gadająca butelka.

Pozostałe