Złotów na 4. miejscu w kraju

  • 26.04.2022, 19:37
  • Janusz Justyna
Złotów na 4. miejscu w kraju
Złotów znalazł się wśród 10 gmin miejskich w Polsce o najwyższym poziomie rozwoju w XIX edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego

 

26 kwietnia 2022 r. podczas konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Jednostek Samorządu Terytorialnego” organizowanej przez Komisję Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP, Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” na ręce Adama Pulita - Burmistrza Złotowa złożono gratulacje oraz dyplom za zajęcie 4 miejsca w ogólnopolskim rankingu.

Ranking Zrównoważonego Rozwoju JST, powstaje w oparciu o 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochronę środowiska. Ranking opracowany jest na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego (Bank Danych Lokalnych) i obejmuje swym zakresem wszystkie jednostki samorządowe w Polsce, w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Janusz Justyna

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe