Złoty Ekonom i brązowy Ogólniak

  • 12.01.2022, 22:36 (aktualizacja 12.01.2022, 22:47)
  • Janusz Justyna
Złoty Ekonom i brązowy Ogólniak
Technikum nr 2 w złotowskim „Ekonomie” - „Złotą Szkołą” w rankingu Perspektyw 2022; I Liceum Ogólnokształcące w Złotowie szkołą brązową

W dniu 12.01.2022 r. Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni wyższych ogłosiła wyniki rankingu Perspektyw :

 Ranking Liceów Ogólnokształcących 2022

 Ranking Techników 2022

W rankingu uwzględniono 1165 najlepszych w kraju techników. Miło nam poinformować, że w Rankingu Techników 2022 nasze Technikum nr 2 przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie zajęło 95. miejsce w kraju (znaczny wzrost - w ubiegłym roku 145. miejsce) i 9. miejsce w Wielkopolsce (w ubiegłym roku 10. m-ce). W podrankingu maturalnym zajęło 138. miejsce w kraju. Technikum nr 2 w Złotowskim „Ekonomie” okazało się najlepszym technikum w północnej Wielkopolsce i uzyskało tytuł „Złotej Szkoły 2022”.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów:

- sukcesy w olimpiadach – 20%,

- wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych – 20%,

- wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów dodatkowych – 30%,

- wyniki egzaminów zawodowych – 30%.

11 stycznia 2022r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbyła się 24 Wielkopolska Gala Rankingu Liceów i Techników Perspektywy.

Na galę zaproszono dyrektorów i uczniów wielkopolskich szkół średnich, które znalazły się w pierwszej dziesiątce rankingu, przedstawicieli uczelni wyższych i Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

W tym zaszczytnym gronie znalazła się również delegacja Zespołu Szkół Ekonomicznych złożona z Dyrektora i czterech przedstawicieli uczniów.

Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie otrzymali gratulacje i podziękowania za ciężką, efektywną pracę, która przełożyła się na wysokie wyniki egzaminów maturalnych i zawodowych.

Marek Skórcz

dyrektor ZSE

***

W rankingu Perspektyw liceów ogólnokształcących I Liceum Ogólnokształcące w Złotowie zajęło 657. miejsce w kraju i 58. w Wielkopolsce, co daje tytuł Brązowej Szkoły". W  skali kraju Ogólniak poprawił wynik o ponad 50 miejsc. Także gratulujemy!

Janusz Justyna

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dołączyć do wymogów UE
dołączyć do wymogów UE 13.01.2022, 13:23
Gratulacje dla Dyrektora Pana Marka Skórcz, Technikum Ekonomicznego Nr 2 w Złotowie za takie wysokie wyróżnienie.Niech Abiturienci ,będąc Radnymi umieli wyliczyć koszty czy wyliczyć kalkulacje wieloletnie na jakieś zadanie inwestycyjne i znali struktury Władzy w Budżetówce i znali zasady Zarządzania a wówczas nie będzie kłótni na linii Radni-Burmistrz .
A gdy z Piły czy z innych miast będą chcieli się tutaj kształcić,ma pan Akademik dla nich?
Nazewnictwo Szkoły trzeba zmienić!!! nie może być ZSE.


Pozostałe