125 km na godzinę...

  • 12.01.2022, 12:31
  • Red
125 km na godzinę...
Policjanci złotowskiej drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Praca funkcjonariuszy ma na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa między innymi z powodu niestosowania się do ograniczeń prędkości. W miniony weekend, w trakcie prowadzonych kontroli mundurowi ukarali mandatami karnymi 21 osób, w tym 14 za nadmierną prędkość

Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo osób przebywających na terenie powiatu złotowskiego. W miniony weekend, podczas swojej pracy funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili 72 kontrole, podczas których sprawdzali prędkość i trzeźwość kierujących, a także, czy stosują się do pozostałych przepisów. Okazuje się że podwyższenie grzywny, za niektóre wykroczenia drogowe, obowiązujące od 1 stycznia 2022r nie odstrasza tzw. „piratów drogowych”.

 

W niedzielę 9 stycznia mundurowi ukarali mandatami 12 kierujących, którzy popełnili wykroczenia drogowe. 6 mandatów, dotyczyło kierowców jadących z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Rekordzista tego dnia na drodze krajowej 22 przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym aż o 75 km/h. 53 letni mieszkaniec woj. pomorskiego poruszający się pojazdem marki Dodge stracił uprawnienie do kierowania oraz ukarany został mandatem w wysokości 2500zł zgodnie z nowym taryfikatorem.

 

Pozostali kierowcy zatrzymani za przekroczenie prędkości o 50km/h w terenie zabudowanym tego dnia stracili uprawnienia do kierowania na trzy miesiące oraz zostali ukarani mandatami karnymi.

 

Przypominamy, że brawurowa jazda, szczególnie przy zmieniających się warunkach atmosferycznych, niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku. Pamiętajmy, że zachowanie ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych jest niezbędne dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

 

mł.asp. Damian Pachuc

Red

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe