Nowe zadania strażników

  • 15.12.2021, 23:46
  • Janusz Justyna
Nowe zadania strażników
Od 1 maja 2018 roku obowiązuje uchwała Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w sprawie wprowadzenia, na obszarze województwa wielkopolskiego, ograniczeń lub zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Do kontroli przestrzegania postanowień ww. uchwały zobowiązana została m.in. Straż Miejska. Na postawie dotychczas przeprowadzonych kontroli można stwierdzić, że na terenie miasta Złotowa jedną z przyczyn powstawania smogu jest spalanie mokrego drewna. Zgodnie z §3 pkt 5 cytowanej uchwały zakazuje się spalania biomasy stałej, której wilgotność w stanie roboczym przekracza 20%. Aby zapewnić efektywne przeprowadzenie kontroli, Straż Miejska została wyposażona w urządzenie umożliwiające sprawdzenie wymogu dopuszczalnego poziomu wilgotności opału. Od dnia 20 grudnia 2021 roku podczas prowadzonych kontroli Straż Miejska sprawdzać będzie również poziom wilgotności biomasy stałej przeznaczonej do spalania w kominkach, kotłach i piecach CO.

UM Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Strach się bać o przyszłość.
Strach się bać o przyszłość. 17.12.2021, 20:44
No to żeśmy sobie wybrali ,, Strażnika z Texasu. Czym jeszcze ten ,, człowiek " nas zaskoczy?. Chyba już niczym, bo straszy nas i radę miasta od pierwszej kadencji. Już wiemy że po Nowym Roku otrzymamy sowitą dawkę podwyżek lokalnych, które nikogo nie zaskoczą. Nie zaskoczą, bo tak jak zapowiedział Zarząd SM PIAST, ,, kiedy od 2022r. wejdzie w życie Nowy Polski Ład, to opłaty napewno pójdą w górę ". To już się wczoraj stało, Budżet Rządu na 2022r. został przyjęty większością więc - co nam Nowy Ład da, to Samorząd i wszelkie Zarządy odbiorą. Dziwi Burmistrza to że ludzie zimą palą w piecach nawet ,,drzewem" i to jest złe, bo jeden, dwa, trzy itd kominy puszczają dym a nie dziwią - tysiące samochodów, które w zatłoczonym centrum miasta z całą mocą tłoczą smog . Prawda że dziwne? i nie dziwne?. Cóż, Strażnicy miejscy są podwładnymi tego zdrojowego wojownika, który od lat ściga zgniłe powietrze, udając że nie wie skąd ono w Złotowie się wzięło. Nie wie, choć pod nosem na rondzie wszystko widać codziennie. Jako mieszkańcy, możemy z dumą powiedzieć że Strażników Miejskich mamy Ok. Są uczyni i wyrozumiali, tym samym wszystkim okazują empatię która jest podstawowym odczuciem ludzkim w każdej sytuacji. Robią to w stosunku do każdego człowieka bez względu na jego wygląd, status i zasobność portfela. Cieszmy się że ich mamy. Cieszmy się bo czeka nas trudny czas, kiedy jak powyżej, --- To co Rząd da, zabierze Samo-Rząd --- i wyda na kolejne wizje. Wyda, a prawdy od mieszkańców, oraz ich coraz gorszej sytuacji mieszkalno bytowej powiązanej z ruchem drogowym, nie usłyszy bo co tam życie w mieście, gdy w nim się tylko ,, służy " z ich wyboru po czym wyjeżdża w inny zielony świat -- bez Smogu.
LENIE ŚMIERDZĄCE
LENIE ŚMIERDZĄCE 16.12.2021, 07:16
Po co w nich inwestowac skoro oni i tak tego nie beda używać, niepotrzebnie wydane pieniadze na sprzet i przede wszystkim na takich nieudolnych pracownikow. Na ich miejsce ktos bardziej pracowity i odpowiedzialny by sie przydal. Prosze wziąć ten kometarz do siebie p. Burmistrzu zrobic z tymi leniami porzadek !
Złotowianka
Złotowianka 16.12.2021, 11:59
Rozumiem, że posiada Pan odpowiednie kwalifikacje do pełnienia takiej służby i jest chętny. Wydaje się Panu, że byłby odpowiednim człowiekiem na tym stanowisku ....? Skąd przekonanie o nieudolności i lenistwie Strażników Miejskich w Złotowie ? czyżby miał Pan z Nimi do czynienia i nie zdołali Pana zdyscyplinować? Aby wypowiadać się o czyjejś pracy należy najpierw coś o tym wiedzieć a Pan pewnie ma w pamięci jakiś zapłacony mandacik

Pozostałe