Złotów otwarty...

  • 03.12.2021, 09:02
  • Janusz Justyna
Złotów otwarty...
...na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. W piątek, 3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. To dobra okazja, aby przypomnieć, jak samorząd Złotowa dba o komfort życia mieszkańców ze specjalnymi potrzebami.

 Złotów to jego mieszkańcy, a wśród nich także mieszkańcy niepełnosprawni, którzy napotykają na co dzień wiele trudności w normalnym funkcjonowaniu w mieście – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. – Dlatego robimy już wiele, aby zapewnić także tej grupie mieszkańców jak najlepsze warunki do życia w Złotowie. Przede wszystkim dostosowaliśmy Urząd do potrzeb osób niewidomych i niesłyszących. Zamontowaliśmy pola uwagi, przycisk wezwania asysty i inne urządzenia ułatwiające osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z usług Urzędu. Każdą naszą drogową inwestycję opiniują dwaj Oficerowie Pieszy, których zadaniem jest przestrzeganie, aby przebudowywana przez nas infrastruktura spełniała obowiązujące standardy, aby przechodnie czy właśnie osoby niepełnosprawne na naszych drogach i chodnikach mogli czuć się bezpiecznie. Oficerowie Pieszy dbają m.in. o to, abyśmy pamiętali o obniżeniu krawężników w odpowiednich miejscach czy instalację specjalnych udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. W końcu, realizujemy teraz duży projekt „Dostępna szkoła” o wartości niemal 2 mln zł, w ramach którego dostosowujemy wszystkie nasze szkoły podstawowe do potrzeb uczniów ze specjalnymi potrzebami i likwidujemy wszystkie bariery architektoniczne, jakie nasze szkoły dotąd stwarzały. Ułatwiliśmy również dostęp do budynków publicznych poprzez instalację dwóch wind – w Złotowskim Domu Kultury, a także Warsztatach Terapii Zajęciowej. Wszystko po to, aby osoby niepełnosprawne mogły czuć się w Złotowie bezpiecznie i komfortowo – dodaje Adam Pulit.

Urząd Miejski został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych jeszcze w 2016  r. Przy wejściu głównym do urzędu umieszczono przycisk wezwania asysty Call-Hear, który informuje pracowników urzędu, że przed wejściem znajduje się osoba potrzebująca wsparcia. W budynku urzędu przy wszystkich zejściach ze schodów zamontowane są pola uwagi, czyli specjalne wypukłe „guzki” informujące osoby niewidome i słabowidzące o niebezpieczeństwie, jakim jest zejście ze schodów. W Biurze Obsługi Interesanta zainstalowany jest powiększalnik stacjonarny Topaz 22”, który zapewnia wyraźny, ostry obraz na panoramicznym monitorze 22 calowym. Z kolei dla osób niesłyszących zamontowano system wspomagania słuchu z pętlą indukcyjną, dzięki któremu użytkownicy aparatów słuchowych cieszą się wysokim komfortem komunikacji z obsługującą ich osobą oraz uzyskują idealną wyrazistość mowy.

– Potrzeby osób niepełnosprawnych uwzględniliśmy też w projekcie „Złotów – Wielkopolskie Zdroje” dofinansowanym z Funduszy Norweskich – przypomina Adam Pulit, burmistrz Złotowa. – Jednym z przedsięwzięć jest budowa windy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, która ma umożliwić dostęp do każdego piętra biblioteki. Zaplanowana w projekcie budowa Centrum Multiopieki, w miejscu zdegradowanego budynku przy ul. Obrońców Warszawy, stanie się nową siedzibą Warsztatów Terapii Zajęciowej. W budynku znajdzie się komfortowe miejsce do spotkań i integracji dla osób niepełnosprawnych. Wiem, że to wciąż nie wszystko, dlatego jestem otwarty na uwagi i wnioski wszystkich mieszkańców, a w szczególności tych o specjalnych potrzebach – proszę o informację, co jeszcze możemy zrobić, aby poprawić Wam warunki życia w Złotowie – apeluje Adam Pulit.

UM Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
NowyMieszk
NowyMieszk 04.12.2021, 15:37
Patrzę na to wszystko z boku i wkurza mnie to bo mam wrażenie, że część rady z zasady jest przeciw czemukolwiek co zaproponuje burmistrz. Niestety taka dziecinada jest na szkodę miasta.
Kibicuję tej decyzji
Kibicuję tej decyzji 04.12.2021, 00:40
Tam Wełniany już mruczał, że zaraz wstanie i sobie pójdzie. Panie Staszku - prosimy!!!!
nieodpowiedzialni ludzie
nieodpowiedzialni ludzie 04.12.2021, 00:34
Co jeszcze można zrobić ? Wywalić z rady anarchistów, którzy pod pozorem "ciasnych gaci" jak ta baletnica - unikają podjęcia decyzji. Dom Multiopieki mogli uchwalić, Przedszkole też mogło ruszyć, ale nie - znowu przesunęli decyzję. Z powodu niepodjęcia uchwały zablokowali też środki dla jednostek budżetowych.
zero zaufania do radnych
zero zaufania do radnych 04.12.2021, 00:47
I ciągle ta "dzieciarnia" zasłania się mówiąc do burmistrza "my się z tobą nie chcemy bawić, bo nie mamy do ciebie zaufania" Co ma k. zaufanie do tego, wystarczy zapoznać się z przepisami samorządowymi - który z was pseudo-radnych czyta ustawy (nie pomylcie znowu z uchwałami) i rozporządzenia ?? Czemu wnioskiem nie usuniecie z uchwały czegoś co wam nie pasuje ?? Wełniak, tyle lat pracował jako burmistrz, ale bez przybocznego Kołodziejczyka, totalnie ten staruszek gubi się w przepisach. Jak można twierdzić, ze to co jest w WPF daje burmistrzowi możliwość podejmowania zobowiązań ?! Od tego są uchwały budżetowe. I te jego żałosne, niemerytoryczne wnioski - prawnik mu tłumaczy, ze sa niezgodne z przepisami, że tak nie można formułować wniosków, a ten swoje - a reszta usłużnych przyklepuje. Czy wam ludzie totalnie mózgi wyprało ?!
klapki na oczach
klapki na oczach 04.12.2021, 01:08
I jeszcze ten niemerytoryczny szczekacz Koronka Chorągiecz, który stwierdził, ze uczniom nie jest potrzebne doradztwo zawodowe (biuro karier), bo to zadanie Urzędów Pracy i nauczycieli, no i że do ekspertów nie można mieć zaufania. Już to widzę jak dzieci biegną do Urzędu Pracy z pytaniami o pomoc w wyborze przyszłego zawodu :)), albo już widzę jak nauczyciele po lekcjach poświęcają uczniom dodatkowe godziny, aby doradzić im kierunek rozwoju Po prostu ktoś tu jest totalnie oderwany od rzeczywistości. Ten ignorant nie zdaje sobie sprawy z tego, że sporo młodych ludzi jest zagubionych, ma problem z podjęciem decyzji, są też przypadki samobójstw - trzeba tej młodzieży pomóc ! Panie Kolera, czemu pan o to nie walczy, tylko siedzi cicho jak mysz pod miotłą ?!
na szkodę miasta
na szkodę miasta 03.12.2021, 15:38
I znowu radni na czele z Wełniakiem i Koronkiewiczem sparalizowali pracę urzędu !! Trzy godziny przerwy w sesji przeznaczonej na dogadanie się, a oni nie potrafili podjąć decyzji i niczego nie uchwalili ! Czy nie ma możliwości zdyscyplinowania tych darmozjadów ?!
Janek
Janek 03.12.2021, 18:36
A może to Burmistrz nie chce się dostosować do uchwał rady, co?
KOŁO
KOŁO 06.12.2021, 18:36
O to jest pytanie ?
pseudo-radni
pseudo-radni 04.12.2021, 00:07
Uchwał ? Jakich uchwał? ! Przecież oni zachowują się nie jak dorośli, tylko jak dzieci w piaskownicy - dzisiaj sobie poskaczę po piasku zamiast ulepić babeczkę - NICZEGO NIE UCHWALILI ! Jak tak dalej będzie to nie dostaniemy żadnych pieniędzy, a mamy szansę na otrzymanie minimum 20,5 mln
KOŁO
KOŁO 06.12.2021, 18:38
TYLKO 16MLN
Do Janka
Do Janka 03.12.2021, 20:55
Widać, że nie oglądasz sesji. Problem w tym ze oni podczas 2-ostatnich sesji nie podjęli ważnych dla miasta uchwał budżetowych - i tym samym destabilizują budżet miasta. Po prostu nie mamy decyzji i nie mamy uchwał !
głupota radnych
głupota radnych 03.12.2021, 17:33
Ta rada to jakaś kpina ! Przerwali sesję i nie ustalili terminu kontynuowania tej sesji. Takie zachowanie jest niezgodne z zapisami statutowymi ! Prawnik im o tym powiedział, a oni uparcie swoje
Obserwator
Obserwator 04.12.2021, 13:23
Termin wyznaczony na 9.12.2021 g. 15.00
wniosek
wniosek 04.12.2021, 15:27
We wniosku Wełniaka o przerwanie sesji nie zostało to ujęte, chociaż powinno być i prawnik mu o tym mówił, Dodatkowo były tez inne uchybienia jak min. to ze to burmistrz ma zwołać sesję, a zgodnie z przepisami to przewodniczący rady zwołuje sesje.. Ale co tam, ten radny i większość pozostałych zachowują się jakby byli ponad prawem. Wełniak zresztą często kwestionuje postanowienia Regionalnej Izby Obrachunkowej i prawników. Taki "znawca" przynoszący wstyd naszej gminie. I cała ta żałosna świta, która jest wpatrzona w niego jak w obrazek.
na afiszu9-ciu był napis WON pod tymi radnymi
na afiszu9-ciu był napis WON pod tymi radnymi 03.12.2021, 14:29
Co zrobić dla mieszkańców?-pyta Burmistrz Adam Pulit.No na pierwszym miejscu wyrzucić z Rady Miejskiej radnego Krzysztofa Koronkiewicza i Stanisława Wełniaka ponieważ działają na szkodę mieszkańców miasta,nie dopuszczają do rozwoju miasta Złotów.Niech K.Koronkiewicz pokaże LISTE Z PODPISAMI MIESZKAŃCÓW,KTÓRZY NIE CHCĄ WSZYSTKICH INWESTYCJI W MIEŚCIE ZAPŁACONYCH Z FUNDUSZY Z NORWEGII BO KŁAMAŁ NA SESJI ,ŻE DZIAŁA NA KORZYŚC MIESZKAŃCÓW , co jest wierutnym kłamstwem.K.K. sam zarządził (a przepisów nie zna) ,ze w poniedziałek na biurku położy Burmistrzowi ,kartke,które inwestycje "musi" Burmistrz wykreślic bo radny tak chce i basta.
Panie Koronkiewicz,jedz pan do Warszawy do Ministerstwa i tam zapytaj bo oni są władni.
Burmistrz nie jest jasnowidzem i nie wie co Fundusze N. zrobiliby aby pięć minut przed dwunastą coś poprawiać.
Od lipca do grudnia czekał pan na taką decyzję i "wali pan na łeb,na szyje" całe rozliczenia księgowe ROCZNE.
Jak chłop zasiądzie za biurkiem jako radny to takie efekty.Piłsudski powiedziałby panu Koronkiewiczowi" panie,kury gonić szczać a nie za politykę się brać" Ludzie,kto go wybrał na radnego,takiego konfliktowego człowieka ?
JAnek
JAnek 03.12.2021, 18:41
Ja nie chcę.
Wolałbym, by te 12 mln były przeznaczone na poprawę stanu środowiska w Złotowie a szczególnie powietrza! Czyli na większe dopłaty do wymiany kopciuchów, termomodernizację, fotowoltaikę.
kos
kos 03.12.2021, 21:02
Jesteś zmanipulowany przez niedoinformowanych, opornych na wiedzę, radnych. To ze te 8,5 miliona (a nie 12 ) nie dopłacimy w ciągu 3-lat do projektu, w niczym nie wpłynie na dopłaty - kwestia wysokości dopłat od lat zależy od radnych - wcześniej nie zwiększali tych dopłat, a teraz wszystko zwalają na fundusze norweskie

Pozostałe