Nie bój się mnie, nie bój się siebie

  • 23.11.2021, 20:35
  • Janusz Justyna
Nie bój się mnie, nie bój się siebie
Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza na wystawę czasową Nie bój się mnie, nie bój się siebie – Kosma Kołodziej. Otwarcie wystawy – 2 grudnia 2021, godz. 17. Wystawa czynna do odwołania.

Nie bój się mnie, nie bój się siebie to ostatnia wystawa czasowa z tegorocznego cyklu prezentacji twórców lokalnych w Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Kosma Kołodziej – trzydziestolatek, który fotografuje od 15 lat. Pochodzi ze Złotowa.

Na swoim koncie ma kilka wystaw autorskich oraz album prac wydany na X-lecie swojej twórczości. Warto wymienić dwie wcześniejsze wystawy w Złotowie: z roku 2012 Fotografia dokumentalna Kosmy Kołodzieja w Magazyn Cafe, oraz autorską wystawę Kosma Kołodziej - Fotografia w MBP im. Cypriana Norwida w Złotowie z 2017 roku. Wystawy Kosmy Kołodzieja wielokrotnie pojawiły się na przestrzeni kulturalnej miasta Bydgoszcz, gdzie mieszka i pracuje od wielu lat. Oprócz pracy naukowej, działa także szeroko w kulturze. Może poszczycić się posiadaniem licznych nagród i wyróżnień.

Wystawa Nie bój się mnie, nie bój się siebie swą premierę miała w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Bydgoszczy w roku 2020, aby „oswajać społeczne”. Projekt składa się portretów osób ze społeczności LGBT, członków ich rodzin, przyjaciół i sojuszników.  

Dzięki emocjonalnemu podejściu artysty na portretach znalazł się autentyczny obraz drugiego człowieka. Bohaterowie wystawy to osoby o różnej płci w różnym wieku, o różnym temperamencie. Za każdą portretowaną osobą ukryta jest pewna historia, jej tajemnica istnienia oraz człowieczeństwa. Wystawa zbioru 22 czarno-białych fotografii to okazja spojrzenia tym wszystkim osobom prosto w oczy, okazja by skupić się na tym, co nas łączy, a nie dzieli.

Zapraszamy!

MZZ

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wystawę zobaczę
wystawę zobaczę 24.11.2021, 18:34
Znamy pana dr Kosmę Kołodzieja,naszego ziomka,że jest wszechstronnie utalentowany i pomocny ludziom.

Pozostałe