Kontrola pustostanów

  • 23.11.2021, 12:06
  • Janusz Justyna
Kontrola pustostanów
Rozpoczął się okres, który jest szczególnie trudny dla osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Zapewnienie bezpieczeństwa tym osobom to jedno z podstawowych zadań mundurowych. Policjanci wraz ze Strażą Miejską kontrolują pustostany i miejsca gromadzenia się bezdomnych

Dzielnicowi wraz ze Strażnikiem Miejskim, podczas służby obchodowej skontrolowali kilka miejsc w Złotowie, w których gromadzą się osoby bezdomne. Kontrola miała na celu sprawdzenie opuszczonych, niezabezpieczonych obiektów, w których mogliby przebywać.

Niskie temperatury w nocy stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia tych, którzy nie posiadają własnego lokum, a mogą nocować w pustostanach. Przeprowadzona kontrola obiektów, to jedno z wielu sprawdzeń, które realizują policjanci wraz ze Strażnikiem Miejskim w okresie jesienno-zimowym.

Mundurowi zwracają się do mieszkańców z prośbą, by w przypadku zauważenia jakiejkolwiek osoby w porze nocnej, śpiącej np. na ławce lub przebywającej w pustostanie, natychmiast powiadomić policję. Należy powiadomić służby, aby nagłe wychłodzenie organizmu nie doprowadziło do zagrożenia życia.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność". (Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeralarmowego 112)

Jednocześnie przypominamy, że na terenie Złotowa funkcjonuje Noclegownia dla Bezdomnych, która zapewnia schronienie, poprzez przyznanie tymczasowego miejsca noclegowego, osobom bezdomnym. Z Noclegowni mogą korzystać w pierwszej kolejności osoby bezdomne, nie posiadające przejściowo innego zakwaterowania. Noclegownia położona jest w Złotowie, przy ul. 8 Marca.

mł.asp. Damian Pachuc

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gubi
Gubi 23.11.2021, 12:40
A bezdomnych bedzie przybywać.

Pozostałe