Wsparcie PSE dla projektów społecznych z powiatu złotowskiego

  • 23.11.2021, 11:49
  • Janusz Justyna
Wsparcie PSE dla projektów społecznych z powiatu złotowskiego
Najbliższe miesiące przyniosą pozytywne zmiany w powiecie złotowskim! Dzięki grantom z dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie” w Okonku wyremontowana zostanie remiza, w Tarnówce pojawi się nowa siłownia plenerowa, Złotowski Dom Kultury zyska nowe oświetlenie sali widowiskowej, a mieszkańcy Krajenki otrzymają defibrylatory do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych bierze udział w realizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne dobrosąsiedzkim programie granatowym „WzMOCnij swoje otoczenie”. Właśnie zakończyła się jego III edycja. Wśród laureatów znaleźli się uczestnicy z powiatu złotowskiego. Ochotnicza Straż Pożarna
w Okonku zyska zmodernizowaną remizę, służącą także jako miejsce aktywności mieszkańców. Odnowione miejsce pozwoli na organizację różnorodnych spotkań – wydarzeń kulturalnych, imprez okolicznościowych, tematycznych szkoleń. Z kolei w gminie Tarnówka mieszkańcy zyskają nową i długo oczekiwaną siłownię plenerową. Kolejny projekt wybrany
w programie „WzMOCnij swoje otoczenie” w centrum zainteresowania stawia edukację kulturalną. Złotowski Dom Kultury zakupi nowe oświetlenie do sali widowiskowej oraz wykorzystania w trakcie imprez plenerowych. To kolejny krok do budowy integracyjnego teatru lokalnego. Przedstawiciele Krajenki postawili zaś na wzmocnienie bezpieczeństwa mieszkańców i przeznaczą grant na zakup ratujących życie defibrylatorów AED. Zostaną one umieszczone przy przedszkolu, ośrodku kultury oraz przy głównym punkcie komunikacyjnym miasta. Wszystkie projekty zostały nagrodzone grantami w wysokości 20 000 zł.

To kolejne inicjatywy realizowane w ramach “WzMOCnij swoje otoczenie” na terenie województwa wielkopolskiego. Dzięki wsparciu PSE mieszkańcy korzystają już m.in.
z wyposażonych pracowni komputerowych, a miejscowi strażacy z kamerr termowizyjnych czy nowych mundurów do akcji ratowniczo-gaśniczych. Tylko w tym roku dofinansowane zostało 15 projektów z województwa wielkopolskiego o łącznej sumie prawie 300 tys. złotych.

– Istotą programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest odpowiadanie na różnorodne potrzeby lokalnych społeczności. Przedsięwzięcie pozwala na wspólną realizację pomysłów zainicjowanych przez samorządy, praktyków, liderów i instytucje, które chcą wpływać nie tylko na rozwój miejscowości, ale i jakość życia ich mieszkańców – mówi Olgierd Żyromski
z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE – Cieszymy się, że projekty sygnowane logiem “WzMOCnij swoje otoczenie” od tego roku będą realizowane także w powiecie złotowskim.

Projekty z Krajenki, Okonka, Tarnówki i Złotowa zostały wybrane spośród 182 zgłoszeń
w jesiennej turze rekrutacji. Wartość tegorocznego wsparcia przekazanego lokalnym społecznościom od PSE przekroczyła 3,6 mln zł.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe