Niemal 4,8 mln rezerwacji wizyt w urzędach skarbowych

  • 18.11.2021, 23:21
  • iej
Niemal 4,8 mln rezerwacji wizyt w urzędach skarbowych
Mija rok od uruchomienia usługi rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym. W ten sposób umówiono już 4 mln 753 tys. wizyt. Miesięcznie to 400 tys. wizyt, a średni czas obsługi podatnika wynosi 14 minut. Podnosimy komfort podatników podczas załatwiania spraw w urzędach, a także zwiększamy poziom bezpieczeństwa w czasie pandemii.

 

Mija właśnie rok od udostępnienia podatnikom w całym kraju usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”. Usługa Krajowej Administracji Skarbowej umożliwia zaplanowanie spotkania w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie, dogodnie dla podatnika.

Zwiększa to bezpieczeństwo klientów, którzy przychodząc na konkretną godzinę, nie przebywają w dużych grupach osób. Przede wszystkim jednak ułatwia to załatwianie spraw urzędowych. Do umówionej przez podatnika wizyty urzędnik może się wcześniej przygotować. Pozwala to na szybsze załatwienie sprawy podczas jednej wizyty” – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Najpopularniejsze tematy wizyty

Od uruchomienia usługi w całym kraju zarezerwowano 4 mln 753 tys. wizyt, co daje średnio około 400 tys. wizyt miesięcznie. W województwie wielkopolskim takich wizyt było dotychczas blisko 330 tys., a w powiecie złotowskim podatnicy zarezerwowali ich łącznie 5,420.

Najczęściej urzędy skarbowe odwiedzają podatnicy, którzy, chcą uzyskać zaświadczenia (30 proc. wszystkich wizyt), załatwić sprawy związane z podatkami majątkowymi (27 proc.) oraz w sprawach deklaracji i zeznań podatkowych (12 proc.).

Umówienie wizyty jest bardzo proste

Wiele spraw w urzędzie skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu, na podatki.gov.pl lub telefonicznie. Jeśli nasza sprawa wymaga osobistej wizyty należy pamiętać o wcześniejszym umówieniu terminu i godziny.

Najłatwiej i najszybciej można to zrobić, rezerwując wizytę przez internet. Wystarczy skorzystać z elektronicznego formularza na podatki.gov.pl, wskazać urząd, w którym chcemy załatwić sprawę, a następnie wybrać dogodny dzień i godzinę. Potwierdzenie rezerwacji otrzymamy na podany adres e-mail.

Stale ulepszamy usługę

Od września działa również system powiadomień SMS, który z wyprzedzeniem przypomina o terminie wizyty w urzędzie. Jeżeli umówiłeś się do urzędu przez internet i podałeś numer telefonu komórkowego, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji SMS-em. Jeśli umawiasz wizytę, co najmniej dwa dni wcześniej, dzień przed spotkaniem otrzymasz dodatkowo SMS-owe przypomnienie.

Na stronie umawiania wizyt dostępna jest także wyszukiwarka, która przy użyciu słów kluczowych pozwala szybko znaleźć rodzaj sprawy, którą chcemy załatwić.

Każda osoba, która umówiła wizytę w usłudze i podała adres e-mail, może również wyrazić swoją opinię na temat wizyty w urzędzie wypełniając elektronicznie anonimową ankietę. Wskazówki pozyskane w ten sposób KAS wykorzystuje do dalszej poprawy jakości obsługi.

W przyszłości usługa umawiania wizyty będzie również zintegrowana z e-Urzędem Skarbowym i innymi elektronicznymi usługami udostępnianymi przez KAS. Podczas umawiania wizyt automatycznie będzie pojawiała się informacja, że dana usługa może być zrealizowana zdalnie bez konieczności wizyty w urzędzie, jeżeli faktycznie istnieje taka możliwość. Ma to jeszcze bardziej ułatwić podatnikom załatwianie ich spraw.

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
po co ten szloch?
po co ten szloch? 21.11.2021, 20:03
Wełniak ma na pewno emeryturę powyżej 2.500zł to podatek dalej będzie płacił.Takich Emerytów jest połowa.
do Radnego Wełniaka
do Radnego Wełniaka 21.11.2021, 19:51
Czy pan Wełniak jest jasnowidzem?,że w TV ASTA wypowiadał się ,że w 2022r będzie mniej podatku w Urzędzie Skarbowym i że Urząd Miejski dostanie mniej bo Emerytury bez podatku ? Proszę podać publicznie podstawę prawną,gdzie tak pisze??? Robi pan ferment szkodliwy bo jest Ustawa Nowy ład.
Bez zmian Urząd Miejski dostanie :
PODATKI LOKALNE(podatek od nieruchomości,pod.rolny,pod.lesny,pod.od srodków transp.samochodów,pod.od osób Firm na "karcie podatkowej",podatek od spadku i darowizn,podatek od czynności cywilno-prawnych.
WPŁYNĄ TEZ PODATKI CENTRALNE
39% Z PODATKU DOCHOD.OD OSÓB FIZYCZNYCH Z TERENU GMINY ZŁOTÓW
6,71% Z PODATKÓW OD FIRM (podatek od osób prawnych CIT)
W kwocie 39% są podatki od emerytur,które będą zastąpione inną dotacją z "Nowy Ład'
Panie Wełniak prosze publicznie nie wypowiadać sie o spawach o których nie ma pan zielonego pojęcia i niech pan nie straszy ludzi.Jasne ?
Jakie ma pan wykształcenie?

Pozostałe