Rondo prawie gotowe!

  • 18.11.2021, 22:45 (aktualizacja 18.11.2021, 22:48)
  • Janusz Justyna
Rondo prawie gotowe!
W Złotowie będzie bezpieczniej – kończy się budowa ronda przy ul. Nieznanego Żołnierza

W czwartek 18 listopada nastąpił odbiór inwestycji realizowanej przy ul. Boh. Westerplatte oraz ul. Nieznanego Żołnierza. Do tej pory było to jedno z kolizyjnych miejsc w Złotowie – w latach 2014-2018 doszło w tym miejscu do 13 kolizji i 1 wypadku.

– Bezpieczeństwo mieszkańców Złotowa to zdecydowanie priorytet moich działań – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa – Problem z niebezpiecznym skrzyżowaniem przy ul. Nieznanego Żołnierza był wielokrotnie poruszany przez Radę Miejską oraz opinię publiczną. Dlatego podjęliśmy się inwestycji, która zapewni bezkolizyjny i płynny ruch w tym miejscu. Wiem, że była to uciążliwa dla mieszkańców budowa, ale dziękuję za tę cierpliwość i wyrozumiałość, bo możemy już cieszyć się nowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi, które nie tylko zminimalizują ryzyko kolizji, ale zapewnią płynność ruchu, a tym samym – większą oszczędność czasu dla mieszkańców poruszających się samochodami. Cieszę się, że ta długo wyczekiwana inwestycja stała się faktem – podkreśla Adam Pulit - burmistrz Złotowa

Dodatkowe bezpieczeństwo na rondzie gwarantują wprowadzone drogowe rozwiązania, jak doświetlenie przejść dla pieszych, „kocie oczy”, czyli punktowe elementy odblaskowe na jezdni oraz sygnalizatory świetlne. Wprowadzono też nowy układ chodników i ścieżek rowerowych, który znacznie zwiększy bezpieczeństwo i wygodę pieszych i rowerzystów. 🚶🚴‍♂️

Wartość inwestycji to niemal 1,5 miliona złotych.

UM Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
moim zdaniem
moim zdaniem 25.11.2021, 18:05
jest w Złotowie miejsce potencjalnie znacznie bardziej kolizyjne, niż to skrzyżowanie, to wyjazd z miasta w kierunku Piły, na którym samochody ze sporą prędkością nadjeżdżające od strony Sparty pojawiają się nagle za plecami tych kierowców, którzy wyjeżdżają do Piły od ronda na skrzyżowaniu Norwida ze Szpitalną ... każdy kierowca próbujący tam włączyć się do ruchu w kierunku Piły, musi mieć oczy z tyłu głowy, BO SKRZYŻOWANIE NIE JEST WYTYCZONE POD KĄTEM PROSTYM, WIĘC WIDOCZNOŚĆ W PRAWO JEST BARDZIEJ NIŻ SYMBOLICZNA! A to jeszcze nie koniec atrakcji, bo jak się już uda tę krzyżówkę pokonać, natychmiast pojawia się problem konieczności gwałtownego hamowania przy jeziorze, czyli za tymi, którzy mają zamiar zjechać w lewo, pod wiadukt i dalej w kierunku Świętej. Projektując ten odcinek drogi NIKT NIE POMYŚLAŁ, ŻEBY OD SAMEGO SKRZYŻOWANIA WYTYCZYĆ I ZBUDOWAĆ DODATKOWY PAS RUCHY DO SKRĘTU W LEWO, CO ZNACZNIE UŁATWIŁOBY ŻYCIE WSZYSTKIM, I TYM KTÓRZY CHCĄ JECHAĆ PROSTO DO PIŁY, I TYM, KTÓRZY MUSZĄ POJECHAĆ W LEWO, DO ŚWIĘTEJ. Sprawa jest tym bardziej kuriozalna, że tam jest wiele miejsca na wykonanie prawidłowego skrzyżowania dróg pod kątem prostym, oraz na wytyczenie dodatkowego pasa ruchu, wystarczy drogę nieco poszerzyć, tylko że jak dotąd nikt chyba nie chce tego zauważyć. Uważam, że przy najbliższym remoncie taki dodatkowy pas ruchu powinien zostać wytyczony i dobudowany, co będzie korzystne dla wszystkich, bo licho nie śpi, a wypadków ciągle przybywa.
złotowianin
złotowianin 30.11.2021, 09:15
ul. Staszica to droga wojewódzka i decyzje o przebudowie podejmuje powołany przez Marszałka Województwa Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich; burmistrzowi nic do tego.
BURUmistrz
BURUmistrz 2 dni temu, 12:20
Burmistrz jest od tego żeby naciskać na MWW i ZDW
co z tego?
co z tego? 2 dni temu, 12:16
Burmistrz Złotowa jest gospodarzem i włodarzem naszego miasta, człowiekiem wybranym przez mieszkańców i to on powinien reagować na potrzeby miasta i mieszkańców! Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Pan Burmistrz korzystając ze swoich uprawnień i wykorzystując swoje urzędowe możliwości zwrócił się do władz wojewódzkich o przebudowę drogi wojewódzkiej, tym bardziej, że ten jej odcinek prowadzi przez miasto, czyli dla miasta i mieszkańców obojętny nie jest. To tylko kwestia dobrej woli Pana Burmistrza, a przecież mamy jeszcze miejski samorząd, który też powinien reagować na potrzeby mieszkańców i wspomagać Burmistrza w realizacji potrzeb mieszkańców. Jak widać, sprawa jest jak najbardziej do załatwienia, wystarczy tylko chęć i dobra wola, czego władzom miasta serdecznie życzę.
brunerski
brunerski 25.11.2021, 19:21
prosta sprawa - ustawić znak zwalniający do 30 km/h
będzie bezpieczniej (w teorii)
czy jest bardziej kolizyjnie?
to trzeba by porównać statystyki wypadków w obu miejscach,
oczywiście "twoim zdaniem" może być to miejsce bardziej kolizyjne
Kierowca.
Kierowca. 20.11.2021, 06:18
Rondo przekazane, a doświetlenie pionowe przejść nie sprawne.Lipa panie burmistrzu.
Jili
Jili 19.11.2021, 13:29
Bardzo ładnie Panie Burmistrzu.
Gratuluję.

Pozostałe