Jak to zrobić?

  • 16.11.2021, 21:13
  • Janusz Justyna
Jak to zrobić?
Spotkanie na temat poprawy jakości powietrza w mieście

Burmistrz Miasta Adam Pulit wraz z pracownikami Urzędu oraz Kierownikiem MZGL w Złotowie spotkał się z przedstawicielami spółek zajmujących się dostarczaniem ciepła do domów i mieszkań na terenie Miasta Złotowa. Pan dyrektor Jakub Juszczak reprezentował Duon Dystrybucja Sp. z o.o., natomiast Engie Złotów reprezentowała Pani Monika Kowalczyk. Rozmawialiśmy o jakości powietrza w mieście, o planach i możliwościach przyłączenia do sieci nowych odbiorców, w tym budynków komunalnych, o obowiązkach nakładanych przez uchwały antysmogowe i realności ich zrealizowania w wymaganych terminach. Pan Burmistrz mając na uwadze jak najlepsze wsparcie mieszkańców w procesie wymiany „kopciuchów”, poprosił uczestników o ponowne przeanalizowanie uchwały dotyczącej dotacji „Czyste Ciepło” i zaproponowanie koniecznych zmian w programie na rok 2022.

Już wkrótce zaprosimy Państwa na kolejne spotkanie konsultacyjne dotyczące wsparcia w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Do skrzynek pocztowych zostaną również dostarczone nowe ulotki informacyjne.

UM Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
To my
To my 20.11.2021, 17:30
Sami fachowcy od czego chyba od głupoty
Mark
Mark 17.11.2021, 11:06
A może by p.Poznańska i p.Muzioł wyszły w teren i sporządziły protokoły,z każdego domu,gdzie kopcą i przedstawiły stan faktyczny,dlaczego kopcą a nie zamieniają się na mieszkania.
Może potrzebują pomocy,w tym zakresie.
Koronkiewicz walczy o segregacje ludzi
Koronkiewicz walczy o segregacje ludzi 17.11.2021, 10:37
Jeśli Urząd Miejski będzie dopłacał po 5000zł do domów jednorodzinnych,które kopcą to Żądamy -mieszkańcy w blokach także dopłaty-rekompensaty po 5000zł do każdego mieszkania na centralne ogrzewanie i remonty w mieszkaniach.
NIE SEGREGOWAĆ LUDZI.DO TBS TEZ NIE BYŁO ULG....
Janek
Janek Wczoraj, 18:46
Chyba Ciebie pogięło! A ile Ty mieszkając w bloku płacisz podatku?! Mieszkaniec domu jednorodzinnego płaci 10 razy tyle, co mieszkaniec 3-pokojowego mieszkania w bloku!
zmieńcie taktykę w UM
zmieńcie taktykę w UM 17.11.2021, 09:47
Te osoby na zdjęciu,siedzące najbliżej Burmistrza powinny wiedzieć jak i co zrobić aby powietrze w Złotowie było czyste.
Czyimiś piecami ,w domach prywatnych nie zajmujcie się bo to sprawa właścicieli domów jednorodzinnych.Niech szukają pomocy w rodzinie ewentualnie,niech zamienią dom na mieszkanie.Są biura Nieruchomości to niech im w zamianach pomagają.Natomiast UM Straż Miejska niech nakłada wysokie mandaty na kopcących to ich zmobilizuje do zamiany na mieszkanie jak ich nie stać na wymianę pieca nowego,mogą wziąć kredyt lub kupić piec centralnego ogrzewania na raty.
Urząd Miasta to NIE JEST INSTYTUCJĄ CHARYTATYWNA.JEST KAPITALIZM A NIE SOCJALIZM-KAŻDEMU PO RÓWNO.
Nowy Ład
Nowy Ład 17.11.2021, 22:07
Jeśli Straż miejska ma kontrolować kopcuchy i wystawiać mandaty to panie burmistrzu do tej kontroli nie może być jeden strażnik lecz czterech podzielonych na dwie zmiany,wówczas każde zgłoszenie mieszkańców o palenie odpadów będzie szybko i skutecznie sprawdzone.Nie ma innej drogi na poprawę stanu powietrza w Złotowie.
spróbujcie
spróbujcie 17.11.2021, 09:54
Lepiej kupić i zamontować panele fotowoltaiczne zamiast pieców c.o. to będzie w domu ciepło i będzie ciepła woda cały rok.
myśleć!
myśleć! 17.11.2021, 17:25
Bzdura, w Niemczech już tego nie chcą. Jak zasypie śniegiem lub nie będzie prądu to jak ogrzejesz mieszkanie jak nie będzie pieca ?
słabo się orientujesz
słabo się orientujesz 19.11.2021, 18:01
Obywatelu z Niemiec.U nas śniegu zimą nie ma .A jeśli nawet posypie w jeden dzień to na drugi dzień stopnieje.Pieca nie potrzeba bo panele pobierają energię ze słońca nawet w dni pochmurne.W Niemczech były powodzie a u nas sucho.Choc niedaleko ale klimat inny.
Janek
Janek Wczoraj, 18:52
Czyżby? To dlaczego w tym roku zalegał prawie cały styczeń i luty?! Pamięć zawodzi?

Pozostałe