Ługi laureatem konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”

  • 16.11.2021, 21:08
  • Janusz Justyna
Ługi laureatem konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”
W Krajeńskim Ośrodku Kultury w Krajence odbyła się uroczysta gala konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” z udziałem władz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

„Aktywna Wieś Wielkopolska” to konkurs przeznaczony dla uczestników samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”. Jego celem była ocena aktywności grup odnowy wsi działających w programie oraz wskazanie i nagrodzenie sołectw wyróżniających się aktywnością.

Poza uznaniem dotychczasowego wkładu w proces odnowy, konkurs służy też promocji idei wspólnego działania społeczności wiejskich oraz identyfikacji i rozpowszechnieniu najlepszych wzorców współpracy na rzecz wspólnego dobra, jaką jest przyjazna dla mieszkańca, zadbana miejscowość, zamieszkała przez zintegrowaną grupę mieszkańców aktywnych w działaniu na rzecz wspólnoty.

Miło nam poinformować, że laureatem konkursu zostało sołectwo Ługi z liderem odnowy wsi, sołtys Aleksandrą Budnik na czele. Nagrody w konkursie wręczał Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Jarosław Maciejewski.

Wydarzenie to uświetnił występ artystyczny zespołu Równica z Ustronia koło Wisły.

UG Zakrzewo

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe