Byliśmy-Jesteśmy-Będziemy w kaplicy

  • 11.11.2021, 23:43 (aktualizacja 18.11.2021, 22:08)
  • Janusz Justyna
Byliśmy-Jesteśmy-Będziemy w kaplicy
Dzisiaj w świeżo odrestaurowanej kaplicy ewangelickiej w Złotowie młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych przedstawiła program słowno-muzyczny przygotowany na Święto Niepodległości

Program przygotowano pod przesłaniem hasła - Byliśmy-Jesteśmy-Będziemy, co nawiązywało do obecności polskości na Ziemi Złotowskiej od zarania jej historii do dni nam współczesnych. Ludność tych ziem pogrążona na 173 lata w otchłani pruskiego zaboru, w sposób iście bohaterski w tym okresie nie zatraciła w sobie polskiego ducha, języka, tradycji. Ziemia Złotowska od 1918 roku jeszcze 27 lat czekała na powrót do Macierzy w porównaniu do reszty kraju! Obchodzimy Święto Niepodległości, ale pamiętajmy o daninie, jaką ówcześni złotowianie złożyli na ołtarzu wiary w polskość

Uczniowie ZSE wywiązali się ze swego zadania znakomicie, w sposób całkowicie zadowalający ukazując temat swego programu. Nie brakowało też elementu humorystycznego - wywiadów ze szkolną młodzieżą z pytaniem o patriotyzm, które w obowiązującym patosie obchodów Święta Niepodległości sprawił, że na twarzach widzów pojawił się uśmiech.

Młodym patriotom-artystom podziękowania za występ złożyła dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej Kamila Krzanik-Dworanowska, dziękował także burmistrz Adam Pulit.

Program przygotowali uczniowie ZSE: Klaudia Senska, Lena Czepulonis, Weronika Kutzmann, Patryk Konopiński, Nikodem Matuszyk, Adam Czapla, Agnieszka Fertikowska, Janusz Chodała, Sebastian Teusz, Mateusz Rzepka pod opieką nauczycielek - Anny Dywel i Gabrieli Matczyszyn.

iej

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe