100 pytań do burmistrza

  • 04.11.2021, 13:52 (aktualizacja 04.11.2021, 13:59)
  • Janusz Justyna
100 pytań do burmistrza

 

 

W Międzynarodowy Dzień Młodzieży złotowska młodzież kieruje 100 pytań do burmistrza

 

Kim burmistrz chciał zostać w przyszłości, kiedy miał naście lat? Czy burmistrz używa TikToka? Czy burmistrz wagarował jako nastolatek? To tylko niektóre z pytań, które złotowska młodzież przygotowuje do zadania burmistrzowi Adamowi Pulitowi. W dniu swojego święta, w środę, 10 listopada (Międzynarodowy Dzień Młodzieży) młodzi mieszkańcy Złotowa będą mieli okazję do rozmowy z włodarzem, zadania mu kilkudziesięciu pytań, ale także przekazania mu swoich wniosków i postulatów, dotyczących tego, w jakim kierunku Złotów powinien się zmieniać, aby stawał się miastem coraz bardziej przyjaznym młodzieży.

– Młodzi ludzie są przyszłością Złotowa, to oni niedługo tworzyć będą historię tego miasta – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. – Dlatego tak ważne jest zachęcanie młodych złotowian do dzielenia się swoimi opiniami i pomysłami, jak ma wyglądać miasto, w którym chcieliby żyć. Wierzę, że spotykając się z młodymi mieszkańcami i angażując ich w sprawy miejskie, uczymy ich aktywnego udziału w życiu miasta, komentowania bieżących wydarzeń, zgłaszania własnych pomysłów. Chcemy, aby wraz z nami budowali Złotów jutra, w którym będą chcieli mieszkać i żyć w przyszłości, z którym wiązać będą swoją przyszłość, do którego chętnie wrócą po studiach. Głos młodych ludzi jest dla mnie niezwykle ważny, chcę, aby młodzi złotowianie mieli okazję do wyrażania własnego zdania i czuli, że jest on słyszany i brany pod uwagę. Chcę, żeby młodzi mieszkańcy Złotowa wiedzieli, że jestem do ich dyspozycji i we wszystkich sprawach, które są w mojej kompetencji, mogą się do mnie zwrócić. Chcę rozmawiać z nimi o przyszłości Złotowa, bo to oni będą tym miastem zarządzać za kilka lat – podkreśla Adam Pulit.

W Międzynarodowym Dniu Młodzieży burmistrz Złotowa spotka się z uczniami klas VIII ze Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 3 oraz Zespołu Szkół Katolickich na Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Złotowie. Spotkanie będzie miało formułę 100 pytań do burmistrza, w ramach której to głównie nastolatkowie będą poruszać nurtujące ich kwestie. Burmistrz zamierza także zachęcić młodzież do dzielenia się swoimi pomysłami na to, co powinno powstać lub zmienić w Złotowie, aby miasto im się bardziej podobało.

– W związku z toczącą się miejską dyskusją dotyczącą projektu „Złotów – Wielkopolskie Zdroje” finansowanego z Funduszy Norweskich, chcę też zapytać młodych złotowian, czy pomysł stworzenia Miejskiego Biura Karier w Wieży Ciśnień jest im potrzebny i będzie użyteczny – zapowiada Adam Pulit, burmistrz Złotowa. – Wielokrotnie słyszałem głosy od dorosłych mieszkańców – m.in. radnych, że to nietrafiona inwestycja, że są większe potrzeby. Niech więc wypowiedzą się najbardziej zainteresowani, ci, do których to działanie jest adresowane, czy będzie ono im pomocne. Czy młodzi złotowianie myślą o swojej przyszłości, czy planują swoją karierę zawodową? Czy potrzebują wsparcia przy wyborze ścieżki przyszłości? Wierzę, że tak, ale chcę to zweryfikować rozmawiając z samymi zainteresowanymi. To także sposób na włączenie ich w bieżące miejskie sprawy i toczące się dyskusje o projekcie, który ma ogromny wpływ na to, jak Złotów będzie wyglądał za kilka lat – zaznacza Adam Pulit Burmistrz Miasta Złotowa.

Spotkanie burmistrza Złotowa z młodzieżą odbędzie się w środę, 10 listopada o godz. 10:30.

 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jak to jest?.
Jak to jest?. 11.11.2021, 20:31
Pana Pulita, Burmistrza Miasta Złotowa w imieniu wielu mieszkańców chcę zapytać; Dlaczego Pan dzisiaj, nowo pokoleniowej młodzieży obiecuje to co nam obiecał ponad siedem lat temu.
Z żadnej obietnicy Pan się nie wywiązał, stąd ciągle jesteśmy w 2015r. lub poza granicami Polski w innym wymiarze .
Ile razy chce Pan obiecywać nowej młodzieży, absolwentom szkół to samo?. Myślę że oni, nie są tak naiwni jak my i nasi rodzice, którzy pełni nadziei zagłosowali na Pana w 2015r. także dla swoich dzieci. Dzieci, które wtedy kończyły szkoły a po ukończeniu średnich i wyższych w Złotowie nie znaleźli swojej przyszłości. Nie znaleźli, stąd teraz poza Złotowem i granicami Polski ze zdziwieniem czytają Pana obietnice, które w niczym nie różnią się od tych, które słyszeliśmy przed wyjazdem. Dlaczego tyle lat miasto oprócz coraz większej liczby nowo przyjezdnych mieszkańców deweloperskich budynków stoi w miejscu? Gdzie oni w Złotowie znajdą pracę, bo przecież nie w osławionych DPSach czy wirtualnych Sanatoriach. To nie wystarczy a co dalej?.
Pracodawca
Pracodawca 19.11.2021, 16:07
To nie ma w Złotowie pracy?!
Zapewniam, ze jest! Nawet dla kikudziesięciu tych migrantów z granicy.
Obecnie ejst duży kryzys na rynku pracy - prawie w każdej firmie potrzeba pracowników!
Jesteś winny
Jesteś winny 11.11.2021, 23:53
Mieszkańcu Złotowa, wywaliłeś Strabag ze Złotowa, to wiedz, że nikt inny tu nie przyjdzie. Na inwestycje przemysłowe to miasto ma teraz bana. A mój sąsiad pali w piecu g... Okna nie idzie otworzyć. Strabag wam przeszkadzał.
Mieszkam na Starym Rynku.
Mieszkam na Starym Rynku. 13.11.2021, 08:54
Jesteś winny-to ci odpowiem:1.Ide porozmawiać z sąsiadem o zaprzestanie palenia mebli i innych odpadów w piecu domowym.2.Jesli to nie pomoże zgłaszam sprawę do policji a najlepiej do Straży miejskiej lub ochrony środowiska. W moim przypadku dopiero kontrola strażników miejskich załatwiła sprawę złego palenia?.Jestem z panami strażnikami w ciągłym kontakcie , ubolewam że jest ich tylko dwóch, więc kontrolę mogą przeprowadzić tylko w czasie pracy na jedną zmianę. Panie burmistrzu i radni miejscy- apeluję o zatrudnieniu kolejnych strażników a efekty ich kontroli pomoże aby zaradzić w naszym miescie problemowi palenia odpadów.
Dorota z Domańskiego.
Dorota z Domańskiego. 13.11.2021, 11:05
Tak tak na naszym osiedlu można wyczuć palone odpady i plastik.A do kontroli tego zagadnienia ze SŁUŻB mundurowych reaguje tylko nasza Straz miejska.Miasto powinno zatrudnić kolejnych strażników gdyż na tą formacje można liczyć.Pozdrawiam pana Ryszarda i Marka.
KASIA lat 31.
KASIA lat 31. 14.11.2021, 08:33
Pytam Pana burmistrza czy zamierza pan zatrudnić osobę do pracy w jednosce Straży miejskiej?.Jestem po szkole o kierunku ochrona środowiska. Wiem ze jest to ciężka i nie lubiana służba, ale strażnicy działają na rzecz mieszkańców naszego miasta.
Magda lat 43.
Magda lat 43. 14.11.2021, 09:39
Ja również po przeszkoleniu mnie przez Pana Komendanta mogła bym walczyć ze smogiem w naszym mieście.
Marta
Marta 10.11.2021, 21:22
Do pana burmistrza,
Nie wiem gdzie zadać to pytanie więc pytam tutaj...
W Złotowie na nowym osiedlu Chojnicka miało powstać DINO. Czy się doczekamy tego, tak bardzo potrzebnego sklepu? Bardzo proszę o odpowiedź
Piotr Dziadowski
Piotr Dziadowski 11.11.2021, 09:53
radny z waszego osiedla i jego grupa blokuje uchwalenie planu zagospodarowania terenu. Musi pani naciskać na swojego radnego
gosia
gosia 09.11.2021, 11:13
Bezwstydny narcyz i celebryta. Tyle problemów dookoła, po mieście nie da się jeździć tyle pilnych spraw do załatwienia a ten się bawi w najlepsze :((( Wstyd panie Pulit. Nie jest już Pan moim burmistrzem
pretensje do Wełniaka
pretensje do Wełniaka 09.11.2021, 11:54
po miescie nie da sie jeżdzić? To pretensje do Wełniaka,że wszędzie pełno wysokich krawężników.Przejścia dla pieszych to przechodzenie przez przeszkody. Wełniak proszę wyrównać przejścia dla pieszych,żeby ludzie sie na nich nie przewracali z zakupami.Chodniki Wełniak zrobił z półokrągłych kostek,zamiast prostych aby ze sobą sie stykały.
Bardzo dużo poprawek po Wełniaków również cały plac Paderewskiego do remontu,łącznie z popiersiem Paderewskiego.
Do zwolenników Wełniaka i samego Wełniaka.
Czy było warto?
Czy było warto? 11.11.2021, 20:04
Kostki na Wojska Polskiego i wokół Paderewskiego są te same, tylko obrócone na lewą stronę. Obrócono je bo jak mówiono przy ich kładzeniu były za gładkie a te co teraz dygocą, miały doszlifować się same. Co z tego wyszło, widzimy i czujemy kiedy przez przypadek na nią wjedziemy. Mało kto pamięta że i nawierzchnia Wojska Polskiego jako ul. jednokierunkowa miała być wyłożona kostką polbruku tak jak ul Koscielna. To ,, zaprzyjaźnione władze jednego z miast Niemiec " zaproponowali, by zdjąć ułożony już w niektórych miejscach polbruk a w jego miejsce dać wydobyte kostki brukowe. W tym miejscu chce przypomnieć że podczas kładzenia na lewą stronę tego bruku, odstępy pomiędzy kostkami nie przekraczały 1 cm. Dzisiaj to jest i 8 cm a rzeczywiście wystarczyło zdjąć asfalt uzupełnić braki w bruku i pozostawić w oryginale. Pewnie jazda tą ulicą była by bardziej komfortowa, choć nie taka jak było przy nawierzchni asfaltowej. Po co ten bruk?, pewnie nie dla zachowania historycznego wyglądu, którego Stare Miasto juz nie przypomina. Z tego powodu zmiana nawierzchni asfaltowej na przysłowiowe ,,kocie łby" dla ,,ratowania Starówki", chyba się nie udała. Zresztą o sens, takiego rozwiązania dla ratowania zabytków, można zapytać byłego Burmistrza Pana S. Wełniaka. Nikt inny na to pytanie nie odpowie.
Janek
Janek 19.11.2021, 16:13
Ale bzdury. Obrócone kostki, 8cm odstępów. Człowieku - lecz się! żadne kostki nie były obracane. Odstępy są ok. 1cm. Chyba siedzisz gdzieś poza i piszesz totalne bzdury!
Mieszkaniec Złotowa
Mieszkaniec Złotowa 09.11.2021, 10:59
To jest już całkowity upadek Pulita. Czy ten człowiek nie może zająć się pracą zamiast nieustannie promować swoją osobę i to za pieniądze publiczne??? Zrobił z Urzędu Miejskiego prywatną agencję reklamową. Kto na to wyraził zgodę ? na pewno nie wyborcy !
Dyzma
Dyzma 07.11.2021, 17:57
Biuro karier w wieży ciśnień! HAHAHAHAHAHAHA!!!!!!! I pani wiceburmistrz jako promotorka projektu!!
Zawiedziona
Zawiedziona 12.11.2021, 20:04
Dobre co? Oni nas mają po prostu za głupich i naiwnych.
Jaś
Jaś 05.11.2021, 21:14
Mam pytanie: Kiedy pan burmistrz wróci do zielonej klasy?
Małgosia
Małgosia 08.11.2021, 01:05
Czas najwyższy
Superktoś
Superktoś 05.11.2021, 22:42
Nie możesz się łosiu doczekać?
kiedy będzie czynne
kiedy będzie czynne 05.11.2021, 12:23
Popieram z kolegą Pana Burmistrz Adama Pulita,że chce utworzyć Sanatorium dla dzieci niepełnosprawnych w Złotowie,żeby były turnusy lecznicze dla nas tak jak w Słoneczku-Stawnica,nie trzeba będzie dojeżdżać.
Janek
Janek 19.11.2021, 16:14
Przecież jest Zabajka w Złotowie. Po co tworzyć jeszcze coś!

Pozostałe