Łowili z łódek

  • 25.10.2021, 10:35 (aktualizacja 29.10.2021, 22:33)
  • Janusz Justyna
Łowili z łódek

W sobotnie przedpołudnie, 23 października 2021 r., nad Jeziorem Zaleskim, podczas porywistego i zimnego wiatru, przy dużej fali na tafli jeziora i w ulewnym deszczu, wędkarze z Koła Miejskiego PZW w Złotowie oraz koledzy z zaprzyjaźnionych kół rywalizowali w zawodach spinningowych o mistrzostwo koła i o Puchar CWK "Zacisze".

 Ponad dwadzieścia łódeczek, łódek oraz łodzi wypłynęło z portu przy "Zaciszu", aby podczas sześciogodzinnego wędkowania spróbować złowić wymiarowego okonia, sandacza lub szczupaka. 

 Jak się okazało po zakończeniu wędkowania "szczęście" dopisało nielicznym. Pośród wędkarzy z Koła Miejskiego PZW w Złotowie najlepszy wynik i tytuł Mistrza koła na rok 2021 zdobył Mariusz Adamczyk, z wynikiem 3000 pkt., na miejscu drugim: Stanisław Małaczek, z 2660 pkt. i na miejscu trzecim Michał Kubiński z 2250 pkt. Wśród zaproszonych gości pierwsze miejsce zajął Andrzej Muszczek – 1040 pkt., drugi był Ireneusz Gębski - 1040 pkt., a trzeci Jacek Koryga – 620 pkt.. 

 Największą rybą sobotnich zawodów był szczupak o długości 71 cm, złowiony przez Michała Kubińskiego oraz okoń o długości 42 cm złowiony przez Andrzeja Muszczka. Najlepsi wędkarze otrzymali puchary a także akcesoria i sprzęt wędkarski ufundowane przez Koło Miejskie PZW w Złotowie i CWK "Zacisze". Fundatorami nagród byli także: Spółdzielczy Bank Ludowy w Złotowie, sklep wędkarski „Wobler” w Złotowie, Grzegorz Belka, Zbigniew Wąchała, Tomasz Kastelik, PK Woblery, Sebastian Mazur, Artur Kałuża, Ireneusz Gębski, „Pstrąg” Grudziądz, Łukasz Karliński, FISHMADE.EU, Rafał Światłoń Bloke Fishing, Czesław Sowiński, CF Lures, Zander Bite, Grzegorz Piłka, Nizel, Igor Olejnik, Kowal – Handmade Lures, Grzegorz Kowalczuk, Robert Adamski i Riomes.

  Serdeczne podziękowania dla CWK "Zacisze" za przygotowanie ciepłego posiłku dla zgłodniałych wędkarzy, którzy podczas jedzenia mogli się wymieniać między sobą wiedzą wędkarską i wrażeniami. 

 Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za tak dużą frekwencję podczas zawodów i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach. 

 Do zobaczenia w przyszłym roku, na zawodach podlodowych, o ile mroźna pogoda pozwoli na ich przeprowadzenie.

KM PZW Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe