Pasowanie pierwszaków

  • 15.10.2021, 18:38
  • Janusz Justyna
Pasowanie pierwszaków
Wczoraj w Lipce odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie na ucznia. Do społeczności szkolnej dołączyło 41 dzieci. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń na ścieżce edukacji każdego ucznia.

 

Uroczystość rozpoczęła się od występów artystycznych dzieci przed przybyłymi rodzicami, gośćmi, władzami samorządowymi.

Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, gdzie zobowiązali się do godnego reprezentowania swojej szkoły, klasy, a zachowaniem i nauką przysparzać samych radosnych chwil swoim rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły Pani Ewa Polańska-Ciechanowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a Panie wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy oraz medale.

Ciepłe i serdeczne życzenia oraz słodki podarunek przekazała uczniom Pani Anna Orzechowska – Sekretarz Gminy Lipka. Oczywiście rodzice również pamiętali o swoich pierwszoklasistach, którym wręczyli wspaniałe kuferki z pomocami szkolnymi.

Piękna, uroczystość została przygotowana przez wychowawczynie klas Panią Sylwię Pyrc – klasa 1A oraz Panią Ewę Paczkowska – klasa 1B, z pewnością zostanie w pamięci dzieci na długie lata.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

UG Lipka

Janusz Justyna

Zdjęcia (42)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe