Biegacze dla Stefanka

  • 20.09.2021, 18:00 (aktualizacja 20.09.2021, 20:56)
  • Janusz Justyna
Biegacze dla Stefanka
Po raz XXVI w Memoriale im. ks. dra Bolesława Domańskiego rywalizowali biegacze. W tym roku impreza odbywała się pod szyldem „Krok do kroku Stefanka Stężewskiego” gdyż cały dochód z wydarzenia przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację mieszkańca Starej Wiśniewki.

Memoriał ten jest prawdopodobnie najstarszą imprezą biegową w powiecie. Sportowe święto w Zakrzewie przeznaczone jest dla wszystkich, bo oprócz rywalizacji czysto sportowej w zmaganiach chętnie udział biorą osoby, które po prostu chcą wesprzeć szlachetny cel i spędzić przy okazji nieco czasu na świeżym powietrzu.

W związku z charytatywnym charakterem wydarzenia, wszyscy biegacze przekazali swoje opłaty startowe na leczenie Stefanka Stężewskiego ze Starej Wiśniewki. Choć pogoda nie była zbyt sprzyjająca, to frekwencja dopisała. Po oficjalnym otwarciu memoriału, którego dokonały zastępca wójta Dorota Murach oraz dyrektor PSP w Zakrzewie Arletta Tymińska, odbyła się obowiązkowa rozgrzewka.

Jako pierwsi w szranki stanęli najmłodsi biegacze – przedszkolaki, następnie odbył się cykl biegów dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych szkół podstawowych. W obu przypadkach dzieci były bardzo gorąco wspierane przez swoich najbliższych: rodziców, dziadków i rodzeństwo.

Gościem specjalnym imprezy była biegaczka, Klaudia Adamek. Uczestnicy chętnie rozmawiali z naszą olimpijką, która dzieliła się radami dotyczącymi sportu i wrażeniami z Tokio; wielu z nich zrobiło sobie również z nią pamiątkowe zdjęcia.

Na wszystkich uczestników zawodów czekał poczęstunek: ciasto przygotowała rodzice dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej, natomiast grochówkę panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Śmiardowie Złotowskim.

Wyniki biegu głównego (5 km)

Mężczyźni:

1. Artur Kaszuba (Debrzno)

2. Wojciech Cuber (Złotów)

3. Adam Betscher (Złotów)

Kobiety:

1. Justyna Ławniczak (Zakrzewo)

2. Angelika Niemczewska (Łobżenica)

3. Iwona Wiśniewska (Krajenka)

Wyniki Nordic Walking (5km)

Mężczyźni:

1. Wojciech Deja (Złotów)

2. Paweł Kaaz (Zakrzewo)

3. Mateusz Drobkiewicz (Stara Wiśniewka)

Kobiety:

1. Danuta Kaszuba (Stara Wiśniewka)

2. Jolanta Kaczmarek (Starej Wiśniewki)

3. Krystyna Szot (Radawnica)

Sobotnia impreza była przepełniona pozytywnymi emocjami, bo najważniejsze było wsparcie dla małego wojownika, Stefanka. W memoriale zatem, choć każdy chciał minąć linię mety w jak najlepszym czasie, wszyscy, którzy wsparli te szlachetną ideę, mogą czuć się zwycięzcami.  O wynikach zbiórki poinformujemy, gdy tylko zostaną ostatecznie rozliczone wszystkie wpłaty.

rganizatorami XXVI edycji Memoriału im. ks. dra Bolesława Domańskiego były: Gmina Zakrzewo, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. dra Bolesława Domańskiego w Zakrzewie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  oraz OSP Ługi przy współudziale Spółdzielczego Banku Ludowego w Zakrzewie.

UG Zakrzewo

Janusz Justyna

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe