Czas na nowe talenty

  • 16.09.2021, 23:17
  • Janusz Justyna
Czas na nowe talenty
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, będącego świętem kreatywności, zabawy i talentów, w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. dra B. Domańskiego odbył się uroczysty apel. Nowych talentów muzycznych poszukuje kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Marian Kukowski, który proponuje wstąpienie w szeregi zespołu.

 

W apelu udział brała zastępca Wójta Gminy Zakrzewo Dorota Murach, która zachęciła najmłodszych do odkrywania swoich ukrytych talentów, które mogą dać szasnę na rozwój i – jak pokazują przykłady niektórych osób wywodzących się z terenu gminy – stać się przepustką do poważnej kariery.

Następnie głos zabrał kapelmistrz Marian Kukowski, który zachęcił dzieci to wstępowania w szeregi Młodzieżowej Orkiestry Dętej. W związku z tym, iż część spośród dotychczasowych muzyków dorosła i wyjechała na studia czy też do pracy, orkiestra poszukuje obecnie nowych członków, którzy w niedalekiej przyszłości będą stanowić trzon grupy.

Orkiestra zapewnia zarówno nieomal nowe instrumenty, jak również nieodpłatne lekcje w przyjemnej atmosferze dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki od godz. 17:00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie. By bardziej zainteresować młodzież nauką gry na instrumentach, kapelmistrz Marian Kukowski zaprezentował brzmienie niektórych spośród nich, takich jak trąbka, klarnet, saksofon czy puzon. Spotkało się to z bardzo entuzjastyczną reakcją uczniów szkoły.

W imieniu kapelmistrza serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na próby. Jak zapewnia kierujący Młodzieżową Orkiestrą Dętą od 1994 r. muzyk w zespole nie ma czasu na nudę, zaś okazji do występów publicznych z pewnością nie zabraknie – zespół występuje corocznie kilkadziesiąt razy na rozmaitych imprezach w różnych częściach kraju, od morza aż po Tatry.

UG Zakrzewo

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe