Izabelle dla Muzeum Ziemi Złotowskiej

  • 09.09.2021, 23:58 (aktualizacja 10.09.2021, 00:04)
  • Janusz Justyna
Izabelle dla Muzeum Ziemi Złotowskiej
7 września 2021 roku miała miejsce miła uroczystość dla złotowskich muzealników i przyjaciół złotowskiego muzeum.

W siedzibie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbyło się spotkanie z okazji wręczenia nagród i wyróżnień w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce. Spotkanie było poświęcone podsumowaniu dwóch kolejnych edycji konkursu – Izabella 2019 i Izabella 2020. W gronie nagrodzonych i wyróżnionych – w obu edycjach konkursu – było również Muzeum Ziemi Złotowskiej. W konkursie Izabella 2019 nasze muzeum otrzymało III nagrodę w kategorii „działalność edukacyjna” za projekt „“Wzory haftu krajeńskiego””. W edycji konkursu za rok 2020 otrzymało pierwszą nagrodę w kategorii „Działalność naukowa i wydawnicza” za projekt “Dawny Złotów” i “Jubileusz 650-lecia miasta”. W imieniu muzeum nagrody z rąk Marka Woźniaka Marszałka Województwa Wielkopolskiego odebrała dyrektor Kamila Krzanik-Dworanowska w towarzystwie Wioletty Bednarz, adiunkta muzealnego oraz Doroty Angutek, współautorki nagrodzonego projektu o hafcie. Organizatorem konkursu jest Fundacja Muzeów Wielkopolskich pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Nagrody i wyróżnienia przyznawane w tym konkursie mają dla środowiska wielkopolskich muzealników szczególne znaczenie i szczególną wartość, ponieważ w składzie kapituły konkursu są muzealnicy oraz związani z muzealnictwem przedstawiciele środowiska naukowego z różnych ośrodków w kraju.

Dziękujemy wszystkim, który przyczynili się do tych wyróżnień: inicjatorom i pomysłodawcom nagrodzonych projektów, autorom publikacji: Dorocie Angutek, Jowicie Kęcińskiej-Kaczmarek, Andrzejowi Kowalskiemu, Joachimowi Zdrence, wszystkim pracownikom muzeum, którzy przyczynili się do realizacji projektów, Członkom Rady Muzealnej, przyjaciołom muzeum, muzealnym gościom, odbiorcom naszych działań – wydarzeń i wydawnictw, Gminie Miasto Złotów i burmistrzowi Adamowi Pulitowi za wsparcie, Jury konkursu IZABELLA za docenienie działań małego regionalnego muzeum!

MZZ Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe