Złote Gody w Gminie Zakrzewo

  • 08.09.2021, 17:20
  • Janusz Justyna
Złote Gody w Gminie Zakrzewo
Wójt Marek Buława wraz z Dorotą Murach – zastępcą wójta i kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego gościli pary małżeńskie z terenu gminy, które w tym roku obchodzą pięćdziesięciolecie ślubu. Najważniejszym elementem uroczystości było odznaczenie nadanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Takie uroczystości, jak dzisiejsza, zmuszają do refleksji, gdyż pół wieku wspólnej drogi przez życie to nie tylko święta i radości, lecz także smutki i problemy. To w sumie aż 18 262 dni, z których znaczna większość to po prostu codzienne, rodzinne życie. Tym bardziej docenić należy, że aż osiem małżeństw z terenu Gminy Zakrzewo w tym roku świętuje swoje pięćdziesięciolecie.

Są to:

🎖 Państwo Barbara i Zygmunt Dyba

🎖 Państwo Elżbieta i Franciszek Kamińscy

🎖 Państwo Irena i Józef Kamińscy

🎖 Państwo Krystyna i Marian Marchlewicz

🎖 Państwo Genowefa i Henryk Pasisz

🎖 Państwo Urszula i Zdzisław Szczodrzy

🎖 Państwo Helena i Piotr Wajstok

🎖 Państwo Urszula i Franciszek Wiebskowscy

Uroczyste wręczenie medali odbyło się dziś w sali Rodła Domu Polskiego w Zakrzewie. Wójt oraz zastępca wójta złożyli szacownym Jubilatom serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia z okazji tak pięknego jubileuszu oraz wręczyli pamiątkowe odznaczenia. Nie mogło z tej okazji zabraknąć słodkich niespodzianek oraz symbolicznego spotkania z udziałem władz gminy w gronie najbliższych.

Był to moment szczególny i wspaniała chwila nie tylko dla Jubilatów, ale także ich rodzin oraz władz samorządowych. Historie poszczególnych rodzin budują historię gminy i historię całego społeczeństwa. Tak ważna rocznica, jak pięćdziesięciolecie, to również doskonały przykład i wzór dla młodych małżeństw. Z okazji złotych godów dołączamy do najserdeczniejszych życzeń zdrowia i długich kolejnych lat wspólnego życia.

UG Zakrzewo

Janusz Justyna

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe