Pijany przewoził dzieci

  • 03.09.2021, 12:16
  • iej
Pijany przewoził dzieci
Pomimo licznych kampanii przestrzegających przed kierowaniem po alkoholu, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę po jego spożyciu. Wczoraj szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się 31-letni mieszkaniec naszego powiatu, który będąc w stanie nietrzeźwości przewoził swoje dzieci.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych dyżurny złotowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, że po Złotowie ma poruszać się samochód marki Opel, którego kierowca może być nietrzeźwy. Skierowani do zweryfikowania tego zgłoszenia funkcjonariusze zauważyli na ulicy Bohaterów Westerplatte samochód zgodny z opisem podanym przez zgłaszającego. Kierowca Opla, na widok oznakowanego radiowozu dynamicznie skręcił w ulicę Nieznanego Żołnierza, chcąc uniknąć policyjnej kontroli. Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd w celu zweryfikowania stanu trzeźwości kierowcy. Siedzący za kierownicą 31-letni mieszkaniec powiatu, jak wykazało badanie alkomatem miał w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnością. W aucie którym podróżował na tylnym siedzeniu przewoził dwójkę swoich dzieci: starsze w wieku 4 lat i młodsze, które miało zaledwie 9 miesięcy.

W tej sytuacji nietrzeźwy naraził nie tylko siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, ale przede wszystkim swoje nieletnie dzieci, które przewoził.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości 31-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

mł.asp. Damian Pachuc

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piję i jadę.
Piję i jadę. 04.09.2021, 08:13
Powinni mu przebaczyć, w końcu przewoził własne dzieci- dobry tatuś.

Pozostałe