Rocznica wybuchu wojny

  • 01.09.2021, 15:16 (aktualizacja 01.09.2021, 22:31)
  • iej
Rocznica wybuchu wojny
Jak co roku, 1 września na Cmentarzu Wojennym w Złotowie spotkali się kombatanci, delegacje, samorządowcy, uczniowie, mieszkańcy miasta w miejscu wyjątkowym w naszym mieście i regionie, aby upamiętnić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 

Cmentarz Wojenny w Złotowie jest miejscem niezwykle symbolicznym, od lat dającym świadectwo temu, co wydarzyło się ówczesnego 1 września 1939 roku i toczyło się przez kolejnych sześć, okrutnych lat.

Uroczystość była jak zawsze przepełniona bohaterstwem wydarzeń tamtych czasów, trwałą pamięcią o bohaterach września, patriotyzmem i spojrzeniem z nadzieją na jaśniejszą przyszłość dla nas, naszych dzieci i przyszłych pokoleń.

Choć dzisiaj dla wszystkich Polaków dzień 1 września to dzień radości, gdy widzimy jak nasi najmłodsi z uśmiechem zmierzają do szkół, by rozpocząć nowy rok szkolny. W 1939 roku był to dzień utraty nadziei, ogromnego cierpienia i smutku.

Chylimy głowy i dziękujemy za męstwo, bohaterstwo i ofiarę krwi tym wszystkim, którzy poświęcili życie, zdrowie i mienie dla walki o Niepodległość i godność Narodu Polskiego. Pamięć o złych czasach zobowiązuje nas do przestrzegania wielu zasad, aby już nigdy nie było wojen. Dzisiaj i zawsze będziemy składać wielkie podziękowania i hołd oraz symboliczne wiązanki kwiatów.

Żołnierze spoczywający na Cmentarzu Wojennym polegli na frontach II wojny światowej, walcząc w armii polskiej i radzieckiej.

Dziękujemy kombatantom, delegacjom, samorządowcom, uczniom, mieszkańcom miasta za przybycie i złożenie hołdu poległym za wolność i demokrację!

 

UM Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Winci
Winci 01.09.2021, 22:32
Tak, masz rację
HAŃBA DLA NAJEŹCÓW
HAŃBA DLA NAJEŹCÓW 01.09.2021, 17:39
Pamiętać o rocznicach,nawet tych smutnych to nasz obowiązek i przekazywanie tego co ucierpieli Polacy,młodemu pokoleniu.
NIGDY WIĘCEJ WOJNY.

Pozostałe