Oświadczenie burmistrza miasta Złotowa

  • 01.09.2021, 10:52
  • iej
Oświadczenie burmistrza miasta Złotowa
W związku z pojawiającymi się w obiegu publicznym nieścisłymi i fałszywymi informacjami dotyczącymi losów Domu Polskiego, Burmistrz Miasta Złotowa oświadcza, że został opublikowany drugi pisemny przetarg nieograniczony na dzierżawę lokalu użytkowego przy ul. Domańskiego 5 zwanego Domem Polskim. Przetarg ma doprowadzić do wyłonienia nowego Najemcy, który znacząco podniesie atrakcyjność tego niezwykle wartościowego dla Złotowa budynku.Potencjalni Najemcy są bowiem zobowiązani do przedstawienia w ramach przetargu opisu planowanej działalności w obiekcie, a wszelkie zakładane przez nich aktywności podejmowane na rzecz promocji marki Złotowa – Wielkopolskich Zdrojów będą dodatkowo punktowane (takie jak m.in. działania kulturalne w obiekcie, działania promujące produkty regionalne, udzielanie bonusów w ramach Złotowskiej Karty Turysty). Tym samym Burmistrz Miasta Złotowa liczy na to, że nowy Najemca lokalu przyczyni się do rozwoju i podniesienia atrakcyjności Domu Polskiego oraz swoją działalnością znakomicie wpisze się w przedsięwzięcia wykorzystujące i promujące potencjał turystyczny Złotowa.

Dotychczasowy Najemca Domu Polskiego mierzył się z trudnościami finansowymi, które skutkowały wielokrotnymi opóźnieniami przy regulowaniu opłat najmu, jak również niewystarczającym wykorzystaniem potencjału tego niezwykle atrakcyjnego miejsca. Burmistrz wielokrotnie wychodził naprzeciw trudnej sytuacji ekonomicznej dotychczasowych Najemców i udzielał im wsparcia, m.in. poprzez czterokrotne umorzenie Najemcom podatku od nieruchomości (w 2014, 2015, 2017 i 2020 r.) na łączną kwotę 8914 zł, jak również obniżenie czynszu za najem lokalu o 90% za okres od 20.03.2020 r. do 30.06.2020 r. oraz o 50% za okres od 01.02.2021 do 30.06.2021r. Mimo to, obiekt prowadzony przez dotychczasowych Najemców nie spełniał wysokich standardów w poziomie oferowanych usług, jakie oczekiwane byłyby od tak reprezentacyjnego dla Złotowa miejsca.

Burmistrz Miasta Złotowa jest przekonany, że nowy Najemca lokalu włoży więcej wysiłku w podniesienie atrakcyjności Domu Polskiego i jego otoczenia oraz stworzy w tym miejscu piękną i wyjątkową wizytówkę Złotowa, która będzie budzić dumę mieszkańców i przyciągać do naszego miasta nowych turystów.

Burmistrz Złotowa Adam Pulit

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ewa
ewa 02.09.2021, 17:32
przepraszam, jakie "Wielkopolskie Zdroje"? sezon grzewczy rusza i już nie ma czym oddychać wieczorem
Cyrek
Cyrek 02.09.2021, 06:06
Przecież w artykule bylo ze byla pomóc o umorzeniu chyba chodziło o zschowanie i traktowanie.....jakoś wybielanie nie pomogło
tak czy nie
tak czy nie 01.09.2021, 15:05
Ale ale przed wynajęciem następnemu Najemcy,UM powinien wyremontowac i wymalować pomieszczenia ,łącznie z wyłożeniem nowych wykładzin dywanowych.
Kazik
Kazik 02.09.2021, 06:13
Wszystko ma zrobić dzierżawca a jak nie to wypad .pzl poza tym w 2014 to chyba jezcze Wełniak byl burmistrzem. Zresztą wszyscy na mieście wiedzą ze władza jest juz ostatnią kadencję.

Pozostałe