Spotkanie z Klaudią Adamek

  • 17.08.2021, 10:28
  • iej
Spotkanie z Klaudią Adamek
Przy plaży w Zakrzewie odbyło się spotkanie z Klaudią Adamek - uczestniczką Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020

 

Klaudia Adamek reprezentowała Polskę w biegu sztafetowym 4 x 100 m kobiet i choć nie udało się jej zdobyć medalu, to sam fakt uczestnictwa w najważniejszym sportowym wydarzeniu na świecie i udany start to powód do dumy. Zwłaszcza, że jeszcze jakiś czas temu nasza zawodniczka zmagała się z urazem i - jak sama przyznała - jej start w czwórce sztafetowej jeszcze przed zawodami nie był taki oczywisty.

Spotkanie rozpoczął wójt Marek Buława, który w imieniu własnym i mieszkańców podziękował Klaudii Adamek za reprezentowanie gminy i kraju na arenie międzynarodowej oraz emocje które dzięki naszej olimpijce przeżywaliśmy. Wójt podkreślił, że jest dumny z tego, że z Zakrzewa wywodzi się tak utalentowana zawodniczka i wyraził przekonanie, że największe sukcesy dopiero przed nią, gdyż ciężka praca i niezłomny charakter są gwarancją ciągłego sportowego rozwoju.

Do podziękowań i gratulacji dołączył przewodniczący Rady Gminy Zakrzewo Krzysztof Doroszuk i radni: Dorota Kowalczyk, Renata Barabasz i Justyna Cieślik, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szopiński, zastępca wójta Dorota Murach, dyrektor Domu Polskiego Barbara Matysek-Szopińska oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie, Arletta Tymińska. Ze strony przedstawicieli władz samorządowych padło zapewnienie o chęci wspierania kariery sportowej młodej zawodniczki.

Klaudia Adamek została bardzo ciepło i serdecznie przyjęta, w związku z czym nie potrafiła ukryć łez wzruszenia. Podziękowała za wsparcie przedstawicielom samorządu gminnego, jak również swoim pierwszym nauczycielom, dzięki którym tak naprawdę rozpoczęła karierę sportową i jej talent mógł się rozwijać: Alicji Matuszyk oraz ś.p. Edmundowi Bindek.

Podkreśliła, że będąc tysiące kilometrów od Zakrzewa cały czas czuła wsparcie ze strony mieszkańców. Następnie Klaudia Adamek podzieliła się z zebranymi emocjami i wrażeniami związanymi z pobytem w Tokio oraz startem w biegu. Było to niesamowite i niepowtarzalne przeżycie, które bez wątpienia pozostanie w pamięci już na całe życie.

Mamy jednak nadzieję, że już za trzy lata, w Paryżu Klaudia wystartuje po raz kolejny i tym razem zwieńczeniem jej udziału będzie olimpijski medal, czego z całego serca naszej zawodniczce życzymy. Po zakończeniu krótkiej części oficjalnej był czas, aby przybyli mieszkańcy mogli swobodnie porozmawiać z naszą olimpijką oraz wykonać z nią pamiątkowe zdjęcie.

UG Zakrzewo

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe