Muszla oficjalnie otwarta

  • 15.08.2021, 00:17 (aktualizacja 17.08.2021, 12:08)
  • Janusz Justyna
Muszla oficjalnie otwarta
W niedzielę w parku miejskim obok starostwa w Złotowie uroczyście oddano do użytku muszlę koncertową i nową, parkową infrastrukturę

Przybyłych licznie do parku złotowian przywitała dyrektor Złotowskiego Domu Kultury, Beata Reszka, zapraszając do uroczystości otwarcia burmistrza Złotowa, Adama Pulita. Burmistrz przemówił do zebranych, potem symbolicznie przerwał ciszę w tym miejscu grając na rogu myśliwskim. W przecięciu wstęgi obok włodarza miasta wzięli udział przedstawiciele złotowskiej kultury: Aleksandra Wawrzeńczyk, Urszula Belka, Bożena Kamprowska i Tomasz Mendyk. Premierowym wydarzeniem muzycznym był koncert Estery Naczk z zespołem. Zmysłowa artystka z Wałcza zaprezentowała widzom własny oraz zapożyczony repertuar, zbierając gorące brawa.

Przypomnijmy, że nowa muszla jest kontynuacją istniejącego kiedyś w tym miejscu niemal identycznego obiektu. W dawnej muszli odbywała się większość imprez kulturalnych Złotowa w cieplejsze miesiące w roku. Pod koniec lat 70-tych podupadła, ostatecznie przegrała z amfiteatrem, gdzie przeniosło się życie artystyczne miasta.

Obecnie obok muszli powstały toalety, zmieniono infrastrukturę parku, także jego bioróżnorodność. Koszt całej inwestycji wynosi nieco ponad 1 mln złotych.

iej

Janusz Justyna

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe