Oświadczenie szpitala

  • 28.07.2021, 13:41
  • iej
Oświadczenie szpitala

W związku z opublikowaną dziś na jdnym z profili  na Facebooku wypowiedzią Przewodniczącego Rady Społecznej Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie, Pana Juliana Brewki, pragniemy wyjaśnić, że Wujek Pana Przewodniczącego został przyjęty na Szpitalny Oddział Ratunkowy, a procedura przyjęcia przebiegała według prawidłowych w świetle organizacji świadczeń zdrowotnych procedur. Fakt, że lekarz odmawiał natychmiastowego przyjęcia mężczyzny, wynikał z obowiązującej na SOR procedury, która zakłada przyjmowanie na Oddział Pacjentów zależnie od stanu zagrożenia ich życia lub zdrowia. W momencie zdarzenia na Oddziale oczekiwali inni Pacjenci, którzy powinni zostać przyjęci w pierwszej kolejności, bo na to wskazywał stan ich zdrowia. Przyczyna zgłoszenia się Bliskiego Pana Brewki kwalifikowała Go do pomocy w ramach świadczeń lekarza rodzinnego - z tego też powodu, jak sam przyznał, dyspozytornia w Poznaniu odmówiła wysłania karetki z zespołem ratownictwa medycznego. Gorączka u osoby dorosłej nie jest stanem zagrożenia życia i w jej przebiegu nie jest konieczna natychmiastowa pomoc szpitalna. Jednak na prośbę Pana Przewodniczącego Rady Społecznej Szpitala jego Wujek został poddany hospitalizacji. Pragniemy przypomnieć, że Szpitalny Oddział Ratunkowy przyjmuje Pacjentów w stanach zagrożenia zdrowia, do których zalicza się m.in.: bóle w klatce piersiowej, urazy, udary, utratę przytomności, napad drgawek czy zatrucie. Próby zakłócania pracy SOR według procedur, narażają zdrowie i życie innych Pacjentów. W pozostałych sytuacjach pomocy udzielają lekarze rodzinni, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, a od niedawna także Teleplatforma Pierwszego Kontaktu NFZ. Życzymy wiele zdrowia Wujkowi Pana Przewodniczącego i mamy nadzieję, że dzięki przypomnieniu zasad organizacji świadczeń zdrowotnych, podobne sytuacje nie będą miały miejsca w przyszłości.

Szpital Powiatowy w Złotowie

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ubojnia
Ubojnia 29.07.2021, 16:55
Szpital złotowski powinien się nazywać ubojnią a 50%, pracujących tam ssmanami. Do tego szpitala kto nie trafi to wychodzi w gorszym stanie zdrowotnym albo umiera jedyme co potrafią to siedzieć pić kafkę , gapić w telefon a jak się ich o coś poprosi to trzeba stać przy nich bo jak wyjdziesz to mają wyj**ane. A sor to nawet nie potrafi palców składać , a z proźbą o prześwietlenie że nie trzeba jest wszystko git . A potem łamać muszą je na nowo . Złotowski szpital można porównać do hitlerowców co potrafią tylko z kasy obrabiać .
Pacjenci
Pacjenci 29.07.2021, 15:46
TO DRAMAT Lekarz z wielkim bólem *** siedzi na tym swoim krzesełku popatrzy na Cb jesteś zdrowy nic Ci nie jest. Zwolnienia na kontuzję stopy kolana *** wy***ne l4nie ma bo nie dam i *** i dławi się własną spermą,
niestety
niestety 28.07.2021, 14:09
Ludzie wiedzą jak jest na złotowskim pogotowiu. Trzeba by zmienić pracowników, aby zmieniło się podejście do pacjentów. Tam jest wiele pogardy i znieczulicy

Pozostałe