Spotkanie po latach

  • 24.07.2021, 10:34
  • Janusz Justyna
Spotkanie po latach Rodzinne zdjęcie ze spotkania dawnych pracowników złotowskiego nadleśnictwa
W sobotę pełnią życia tętniła wiata przy złotowskim nadleśnictwie. Była muzyka, tańce i moc wspomnień

Kilkadziesiąt lat temu Nadleśnictwo Złotów prowadziło szerszą działalność niż obecnie. Leśnicy posiadali stolarnię, warsztaty, własny transport przy ul. Kościelnej w Złotowie. Z czasem, do 1995 roku duża część tych działów przeszła w ręce prywatne, pracownicy rozeszli się do innych miejsc pracy. Sobotnie tytułowe spotkanie w wiacie zebrało dawnych pracowników z tamtych czasów. Wówczas nadleśniczym w Złotowie był śp. Grzegorz Ziółkowski. - Pomysł spotkania po latach – mówi Mikołaj Zamorski – zrodził się w rozmowie z kolegami. Jak się okazało, szybko zebrała się bardzo duża grupa chętnych, by powspominać dawne czasy. Szefostwo nadleśnictwa użyczyło bezpłatnie wiaty, za co podziękowania należą się nadleśniczemu Tomaszowi Koniecznemu. Biesiadników odwiedził zastępca nadleśniczego, Łukasz Galimski, przekazując pozdrowienia i upominki. - To miłe – mówi M. Zamorski – że nadleśnictwo o nas pamięta i stara się utrzymać więź z dawnymi pracownikami. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za sympatyczną i niespodziewaną wizytę!

Wielu uczestników spotkania nie widziało się nawet po blisko 30 lat! Było zatem wiele do opowiadania, o tym co w życiu się wydarzyło, i jakie są plany na przyszłość. A w planach kolejne spotkanie, najchętniej w leśniczówce w Wąsoszkach. Pierwsze rozmowy w temacie już poczynione. Sobotnie spotkanie przebiegło w rodzinnej, przyjacielskiej atmosferze, stąd chęć ponownego spotkania jest jeszcze większa!

iej

 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czasami warto
czasami warto 24.07.2021, 11:44
Miłe takie spotkania,może z planów wykluje się pomysł powrotu do korzeni i powstanie w lesie jakaś stolarnia antyków ?

Pozostałe