Koncert TARA GAYAN + slajdowisko „INDIA INDIA” // Jastrowie

start 22.09.2021 18:00

Ośrodek Kultury w Jastrowiu

koniec 23.09.2021 20:00

Lokalizacja: Jastrowie, ul. Poznańska 50

W czwartek, 23 września o godzinie 18:00 w Ośrodku Kultury w Jastrowiu czeka nas wyjątkowe wydarzenie – koncert zespołu TARA GAYAN oraz slajdowisko “INDIA INDIA”.

Wieczór otworzy zespół TARA GAYAN. Grupę tworzy troje utalentowanych muzyków: Agnieszka Mendel, Maciej Hanusek i Michał Brańka. Ich muzyczna rzeczywistość rozpięta jest między wschodem i zachodem, inspirowana myślą dalekowschodnich muzyków, poetów i filozofów, pobrzmiewa kinem drogi.
W tym bogatym dźwiękowym pejzażu usłyszymy vintage’owe barwy gitar, elektronikę, fuzję tematów indyjskich z zachodnią perspektywą szeroko rozumianej muzyki alternatywnej i rocka. Wyraźnie przebija się też nutka ambitnego synth popu, a warstwę tekstową stanowi mozaika języków zachodnich i orientalnych.
22 sierpnia miała miejsce premiera ich debiutanckiego singla “Tribute to Life”. Obecnie zespół pracuje nad swoim pierwszym studyjnym krążkiem.

Druga część wieczoru będzie gratką dla miłośników podróży, orientu i szalonych przygód. TARA GAYAN w wolnym tłumaczeniu z języka hindi oznacza „pieśni z gwiazd”. Zanim jednak wykiełkowała muzyka zespołu Tara Gayan, poprzedziły ją trzy szalone i pełne przygód wyprawy w głąb Indii. Chwilami były to perypetie dosłownie sensacyjne – od aresztu i próby wrobienia naszej bohaterki w przemyt narkotyków, po odkrycie w niej inkarnacji bogini Durgi w czasie Kumbha Mela, najważniejszego święta hinduizmu, które w tamtym czasie w Haridwarze zgromadziło 16 milionów pielgrzymów. Podróż ta prowadziła przez slumsy, luksusowe restauracje, Himalaje, brzegi Morza Arabskiego, Ganges, pustynie, wioski i metropolie – konno, motorami, pociągami, taksówkami, rikszami, samolotami, łodziami, czasem wpław, no i oczywiście na piechotę. Indie w całokształcie, pełne sprzeczności, brutalnych kontrastów, powalającego piękna, w gęstym oceanie cywilizacyjnej różnorodności.

Ta historia prowadzi przez muzykę do muzyki. Głównym celem tych podróży było dotarcie do
właściwych mistrzów sztuki i poznanie choć mikro ułamka anatomii indyjskiego muzycznego
kosmosu – lekcje te, jak się okazało, były pełne potężnych wyzwań i absurdalnie zabawnych różnic kulturowych.

O tym czego można doświadczyć podróżując przez 6 miesięcy w kraju Kama Sutry, opowie
frontmanka zespołu Tara Gayan, Agnieszka Mendel.

Wstęp wolny – wejściówki w OKJ oraz na biletyna.pl.

***

GATUNEK
Synth pop / ethno / alternative rock

MUZYKA
http://ffm.to/TARAGAYANtribute

WIDEO
https://youtu.be/GbS3ObkW2BI

FACEBOOK
https://www.facebook.com/taragayanofficial/

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.