Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Ruszają roboty modernizacyjne oczyszczalni ścieków

  • 4.12.2018, 09:12 (aktualizacja 04.12.2018 11:28)
Ruszają roboty modernizacyjne oczyszczalni ścieków

Dzisiaj o godz. 8.00 na terenie złotowskiej oczyszczalni ścieków odbyło się przekazanie placu budowy z udziałem burmistrza Adama Pulita i przedstawicieli firmy ATA-TECHNIK z Budzynia. Rzecz dotyczy uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w Złotowie, to największa inwestycja w historii miasta. Na ten cel Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji uzyskał dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Cena oferty brutto ATA-TECHNIK na zadanie modernizacji oczyszczalni ścieków wyniosła nieco ponad 35,5 mln zł.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Edyta Iwańska - prezes MZWiK, mówiła na konferencji prasowej w maju, że: - Modernizacja dotyczyć będzie oczyszczalni ścieków, pięciu przepompowni oraz dużej części sieci wodno-kanalizacyjnej. Dzięki temu zmniejszymy awaryjność naszych instalacji oraz ograniczymy uciążliwości odorowe związane z funkcjonowaniem oczyszczalni ścieków. Jeżeli chodzi o rurociągi, to w pierwszej kolejności wymieniane będą te najstarsze, budowane w latach 1912-13, głównie na Starym Mieście. 

A dzisiaj oddano pod modernizację oczyszczalni plac budowy... Wykonawca robót - firma ATA-TECHNIKz Budzynia od jutra zaczyna pracę! 

(jj)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dziadostwo
dziadostwo 4.12.2018, 21:09
Brawo Miejskie Wodociągi !! Na Starym Rynku są rury z 1912r.? aż się nie chce wierzyć,że tak długo wytrzymały ale na pewno są mocno skorodowane....
Tak jak Wodociągi zajęły się poprawą wod-kan. to naprawy wymaga też brzeg rzeczki tuż przy Zagrodzie Krajeńskiej.Rzeczka stała sie obecnie strumykiem.Jest okazja aby Bolesław P.z ochotnikami umocnili brzeg rzeczki,powbijać trzeba duże nowe pale i dosypać ziemi przy Zagrodzie bo woda podmyła i uszkodziła brzeg.Od dołu gałęzie drzew też trzeba poobcinać a także zagrabic liscie w Zagrodzie.Zaniedbana bardzo jest obecnie Zagroda Krajeńska.
Do trusia
Do trusia 4.12.2018, 19:14
Jak była afera z zatrutą wodą, to Wełniak powiedział, ze modernizacja rurociągów jest tak kosztowna, ze nie wiadomo co z tym problemem zrobić, temat został wyciszony i "zakopany". Obecny burmistrz, gdyby nie dał zielonego światła na sfinansowanie z budżetu tak kosztownej i potrzebnej, ale i nieefektownej, bo niewidocznej inwestycji, to starania pani prezes na nic by się zdały. Poprzednia władza angażowała się w inwestycje rzucające się w oczy i to najlepiej z przecięciem wstęgi tuż przed wyborami. To, ze pani prezes udało się zdobyć dofinansowanie, oznacza tyle, ze dobrze wykonuje swoją pracę, ale bez wsparcia pana Pulita jej praca mogłaby tylko pomarzyć o modernizacji.
Do trusia
Do trusia 4.12.2018, 20:35
i drobna korekta: [...] bez wsparcia jej praca poszłaby na marne i mogłaby tylko pomarzyć o modernizacji
Do powyższego "Jarząbka"
Do powyższego "Jarząbka" 4.12.2018, 20:20
Łubu-dubu łubu-dubu niech nam żyje burmistrz naszego klubu!
Wazeliny ci nie zabraklo?
 odpowiedź mile widziana.
odpowiedź mile widziana. 4.12.2018, 16:28
Czy mieszkańcy starego miasta będą informowani jakie rurociągi i w jakim obrębie będą modernizowane.
Czy będą osobiście informowani o inwestycji czy też zainteresowani będą musieli sami zabiegać o informacje. W końcu powinniśmy wiedzieć kto pozostanie przy starych rurociągach.
jawok
jawok 4.12.2018, 15:47
Mam nadzieję, że uda się znacznie polepszyć stan gospodarki wodnej w mieście. Mogę tylko życzyć powodzenia!
truś
truś 4.12.2018, 14:56
A któż to się znowu ogrzewa przy futerku pani dyrektor Edyty? Najbardziej zasłużony?

Pozostałe