Poniedziałek, 19.11.2018, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Krajobraz po bitwie

  • 6.11.2018, 18:59 (aktualizacja 07.11.2018 11:59)
Krajobraz po bitwie

Za nami kampania samorządowa. Wybory burmistrza w Złotowie zapiszą się w historii miasta jako najbardziej brudna kampania w historii naszego lokalnego samorządu. Brudna za sprawą działalności przed wszystkim mediów jednej ze stron samorządowej rywalizacji. Już dziś można powiedzieć, że niektórzy bezpowrotnie utracili wiarygodność. Wielu moich znajomych zastanawiało się, co takiego straciła lewica wraz z utratą stanowiska burmistrza, że posuwano się do tak brudnej kampanii. Inni powiedzą, że niektóre media straciły wpływ na kształtowanie opinii publicznej w Złotowie, więc może ktoś pomyśli, czy są jeszcze komuś potrzebne. Wygrał prosty przekaz budowania przyjaznego i czystego miasta oraz burmistrza bliskiego ludziom. Przekaz, aby temu miastu nadać charakter. Przegrała koncepcja zrobienia niewiarygodnym kogoś, kto chce budować „Wielkopolski Zdrój”. Nie udała się próba ubrania burmistrza w partyjne buty, nachalnie forsowana przez lewicę, a także licznych internetowych trolli, których styl pisania zna pół Złotowa. Co ciekawe, nie pomogło też wsparcie z jednej z ambon. Jakby na podsumowanie tych wydarzeń, w trakcie kampanii, runęła konstrukcja Kaczego Dołka, która dla wielu Złotowian jest symbolem kiczu i stylu rządów Wełniaka.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Teraz przed burmistrzem zadanie zbudowania koalicji wokół programu, który forsował. Nie będzie to łatwe zadanie patrząc na destrukcyjną działalność niektórych radnych, którzy z Rady Miasta zrobili cyrk i zbijali kapitał na medialnych ustawkach licząc na fotkę do lokalnej gazety. Powinna jednak znaleźć się rozsądna większość, która wesprze ambitny program burmistrza. Tacy ludzie są w radzie, ale wreszcie powinni odezwać się zdecydowanym głosem. Osobiście liczę na uruchomienie terenów inwestycyjnych przy wyjeździe na Blękwit oraz uruchomienie terenów pod budownictwo mieszkaniowe. Wreszcie czas na reaktywację domu kultury i inne pomysły, jak rozbudowa tras rowerowych, które uczynią miasto atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców i turystów.

Smutnym elementem kampanii samorządowej były wybory w niektórych gminach naszego powiatu. W trzech spośród nich był tylko jeden kandydat na wójta, czy burmistrza. W kilku gminach zgłosiło się w wielu okręgach po jednym kandydacie na radnego. Radnym można było zostać praktycznie bez wyborów. To trochę smutny obraz lokalnej demokracji, który ratowany był poprzez aktywność mieszkańców np. Krajenki, gdzie było kandydatów na burmistrza aż pięciu.

Wiesław Fidurski

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MO
MO 14.11.2018, 14:25
Czytelnik czy jak cię tam zwą, chyba już pora abyś się wreszcie oświadczył temu fidurskiemu. Może on tego potrzebuje bo nie wierzę że nie czyta twoich westchnień. Przecież ty go znasz lepiej od niego samego. Jakoś nie widzę w żadnych komentarzach aby ktokolwiek oprócz ciebie wypominał mu tyle z przeszłości. Wiedz że wielu którzy na niego głosowało nawet nie wie że był klawiszem, wielu o tym zapomniało. Jaki to wstyd nim być myślę że żaden jeżeli się tylko było uczciwym. Twoje komentarze mogą temu zaprzeczać a w związku z tym główny zainteresowany swoją opinią powinien temu jak najszybciej zaradzić.
Czytelnik
Czytelnik 13.11.2018, 19:09
Czytałem tyle obelg i mowy nienawiści przeciw W.Fidurskiemu.Jego oskarżano że był funkcjonariuszem więziennym.Chwała dla niego,który,służył Polsce i trzymał bandytów,złodzieii i kryminalistów,więzieniu .Jednak rozum Polaków nie fanatyków postkomunistycznych,za głosowali,na Wiesława.Dziś to hołota postkomunistyczna dostaje szoku i kopa.Oni nie mogą tego przeżyć.
Rucea
Rucea 14.11.2018, 09:12
Pan Fidurski jedno przeoczył. Nie udło mu się zatrzymać pod kluczem ,fanatyka, Czytelnik a szkoda szkoda bo dzisiaj byłby zresocjalizowany.
Człowieku w Złotowie Nidy nie było Komunizmu sam powinieneś to wiedzieć. Tutaj zawsze było tak samo i każdy mieszkaniec z pokolenia na pokolenie to wie. Czytelnik podpisz się wreszcie co ciebie poznają wszyscy. Pan Fidurski się podpisuje a ty co znowu czy dalej szara eminencja.
ANKA
ANKA 8.11.2018, 23:18
Wszystko ładnie i pięknie, jedni wczoraj winni inni dzisiaj niewinni. Tylko jak to się ma do wiarygodności tych lotnych słów pisanych w tym felietonie. Każdy wie że ten który lub ten przez którego przy wykorzystaniu swojej władzy czy powierzonego stanowiska ucierpiała choćby jedną osoba nie ma prawa mówić kto jakie błędy popełnił i w jakim cyrku ma występować. Do tego aby rozliczać czy pouczać trzeba mieć mandat dany od ludzi jak i mandat moralny. To że w mieście, powiecie czy gminie brak jest kandydatów potwierdza tylko że uczciwi ludzie w żadnym cyrku nie chcą występować. Nie zawsze życie na świeczniku jest tego warte.
train
train 8.11.2018, 15:40
Gratulacje za odwagę Panie Wiesławie.
Kierowca
Kierowca 8.11.2018, 09:26
Co teraz z praca dla Maksimczuka? Dostanie choć wicedyrektora w Powiatowym Zarządzie Dróg? Jaskólski go poznał, rozmawiali 2-3 godziny, podobają mu się jego pomysły. Co więc stoi na przeszkodzie?
do Kierowcy
do Kierowcy 8.11.2018, 14:05
Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz. Lepiej rozlicz twojego burmistrza z obietnic, oświadczeń i rzewnych historyjek. W końcu to on zdobył mandat a lawirowal przy tym lepiej niż kierowca rajdu Dakar.
10 porażek na 100lecie nipodległosci
10 porażek na 100lecie nipodległosci 8.11.2018, 10:23
Były kandydat MJ osiągnął już co potrzebował. Dwie kolejne porażki wyborcze zamykają koronę porażek łącznie z konkursami na dyrektora.
do powyżej
do powyżej 8.11.2018, 14:41
A może ty się pochwalisz swoimi sukcesami? Cudze porażki zostaw w spokoju, skoro sam nawet pisać poprawnie nie potrafisz.
do do powyżej
do do powyżej 10.11.2018, 09:24
Ale on wyraża swoją opinię, nie pisze co Ty masz robić.
Jan
Jan 8.11.2018, 05:41
Może w następnych kadencjach będziemy mieli w radzie jakiś "nachodźców". Np. Ukraińców?
Edek
Edek 8.11.2018, 00:22
Zgadzam się z panem Fidurskim w 100 procentach
pop
pop 7.11.2018, 20:44
O tej ambonie to się zgadza. W jednej z parafii Jaskólski i Goławski byli wymieniani z ambony.
Gościu
Gościu 7.11.2018, 20:12
Bo to jest Polska, tutaj sie ciezko oddycha. A do tego jeszcze Rydzyk nam doszedl. 100 lat temu nie do pomyslenia ziomuś
popey
popey 7.11.2018, 20:04
Jak to jest że ton w tym mieście nadają: szef ORMO, syn ORMOwca, sekretarz PZPR, krewny esbeka i różni członkowie i wspópracownicy komunistycznych służb.
Gorczyca
Gorczyca 8.11.2018, 21:01
Do popey. Komuny już nie ma, wogóle to w Złotowie komuny nigdy nie było. Jeśli nie mam racji to to napisz kogo masz na myśli.
Wszyscy widzimy że nowe zastępuje stare i to jest normalne bo to prawo naturalne, ludzie się starzeją odchodzą i odchodzić będą. Zastąpią ich coraz to młodsi ale czy to oznacza że ktoś wygrał z komuną że ona się skończyła tego to chyba nikt nie wie dopuki nie zawalczy o swoje.
Rzucasz służbami a boisz się przydzielić do nich osoby i to nic dziwnego bo twój strach tylko potwierdza że w Złotowie ludzie władzy się zmieniają jednak system z którym cała Polska walczyła trwa. Świadkami tego są osoby które nie bały się mówić o tym głośno dlatego też jak za poprzednich czasów są oni marginalizowani w społeczności właśnie przez ponoć nie skażoną komunizmem demokratycznie wybraną władzę samorządową.
Gościu
Gościu 7.11.2018, 19:45
Osobiście nie darzę Pana sympatią, ale muszę przyznać zgodnie z sumieniem, że pierwszy raz sie z Panem zgadzam...
Piotr
Piotr 7.11.2018, 18:04
Jesteście żałośni. Tyle żółci i każdy pod pseudonimem.... A w rzeczywistości to się po plecach klepiecie.taplajcie się dalej w tych pomyjach. Nie polecam czytać tutaj żadnych komentarzy.......
Prawda
Prawda 7.11.2018, 16:52
Usuwanie komentarzy nie po myśli redakcji świadczy o strachu przed prawdą. Wszyscy już znają ten zwyczaj na tym portalu.
Dionizy Zamojski
Dionizy Zamojski 7.11.2018, 17:02
Ty jesteś od Larwy,że trolujesz knurze?
Papa
Papa 7.11.2018, 16:43
Tych trolli jest trochę. Jest byly sekretarz KM PZPR. Jest były esbek. Jest znana w mieście feministka. Są też inni . Nie tylko autor trafnego felietonu ich zna . My w rodzinie zrobiliśmy quiz na ten temat.
Dosadnie
Dosadnie 7.11.2018, 16:01
Nazwijmy rzeczy po imieniu: ten tekst to "slodkie pierdzenie" w trąbkę burmistrza pelne wyssanych z palca zarzutów. Próba urobienia opinii publicznej zgodnie z kreowaną przez Pulita postacią "ofiary brudnej kampanii". Jednak mieszkańcy dokonali takiego wyboru nie dlatego, że uwierzyli w tę historyjkę, lecz dlatego, że z różnych powodów nie chcieli drugiego kandydata. Zatem te rzewne historie o nagonce dalej nie przejdą, a "ambitny" plan burmistrza nadal przez większość jest traktowany z przymrużeniem oka. Jego prawdomówność również. "Prawy i sprawiedliwy" burmistrz niestety zbyt często mijał się z kreowaną przez siebie "prawdą".
I zgadzam się z opinią, że poprawność językowa tego tekstu pozostawia trochę do życzenia.
poldek
poldek 7.11.2018, 18:43
Ty jesteś złotowianka. Zakamuflowana zwolenniczka welniaka.
kobra
kobra 7.11.2018, 14:52
czysta prawda, nie ma co ukrywać AL się kończą
Do kobry
Do kobry 7.11.2018, 15:25
Nawet jeśli 100 razy to powtórzysz pod różnymi artykułami i nickami, to i tak pozostanie tylko twoim marzeniem XD
egon
egon 7.11.2018, 13:29
Odzywają się trolle którzy już widzą błędy gdzie ich nie ma. Ból utulają w skamleniu. Taka ich rola. Eunuch polityczny mandatu nie zdobędzie bo nie umie, ale co naskamle, schowany za nickiem to jego. Gdy stanie twarzą w twarz to merda ogonem i sie łasi. Taka natura eunucha.
Gosciu
Gosciu 7.11.2018, 13:24
Jesli kampania byla brudna to dlatego ze pulpit nie byl czysty, ot co
Natu
Natu 7.11.2018, 13:22
Imwestycje. A gorce pod ekwitem to total ie poroniony pomysl!!! Naprawde trzeba miec Z gkiwa zeby wpasc.na cos takiego
hm
hm 7.11.2018, 11:35
Panie Wiesławie, słyszał pan kiedyś, że milczenie jest złotem? Lepiej nie publikować swoich "mądrości" z błędami ortograficznymi, interpunkcyjnymi, kiedy ma się żonę polonistkę.
MARIKOL
MARIKOL 7.11.2018, 12:52
A gdzie są te błędy...? Ja ich nie widzę.
n-l
n-l 7.11.2018, 16:50
Nie widzisz, boś matoł.

Pozostałe