Poniedziałek, 19.11.2018, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Adam Pulit zdecydowanym liderem w głosowaniu internautów

  • 1.11.2018, 19:13 (aktualizacja 01.11.2018 20:01)
Adam Pulit zdecydowanym liderem w głosowaniu internautów
69% poparcia dla Adama Pulita przed drugą turą wyborów wśród użytkowników portalu facebook.

W dniach 24-31 listopada br. portal pzl24.pl przeprowadził na swoim facebookowym profilu ankietę poparcia wyborczego przed drugą turą wyborów burmistrza Złotowa. Głosowanie trwało 7 dni. Oddano 2,2 tys. głosów. Wiarygodność wyników uzyskanych tą drogą jest bardzo wysoka, ponieważ każdy może oddać tylko jeden głos. Co ważne, jest to głos jawny, gdyż każdy głosujący może wyświetlić sobie listę osób, które oddały głosy na poszczególnych kandydatów. 

Na pytanie: "W drugiej turze wyborów burmistrza Złotowa moje poparcie uzyska:" na Adama Pulita wskazało 69% głosujących (1,4 tys. głosów), a na Mirosława Jaskólskiego 31% (678 głosów). 

Taką samą 7-dniową ankietę na facebooku przeprowadził również inny portal - zlotowskie.pl. Choć oddano tu znacznie mniejszą liczbę głosów (1,3 tys.), to również i w tym wypadku urzędujący burmistrz uzyskał dużą przewagę. Na pytanie: "4 listopada odbędzie się druga tura wyborów na stanowisko burmistrza Złotowa. Który z kandydatów otrzyma Twój głos?" 64% wskazało na Adama Pulita (829 głosów), a 36% na Mirosława Jaskólskiego (464 głosów). 

W jakim stopniu wyniki te pokryją się z rzeczywistymi rezultatami osiągniętymi przez obydwu kandydatów? O tym przekonamy się już w najbliższą niedzielę. 

(dr)

 

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kacper
kacper 5.11.2018, 06:58
I wygrał - gratulacje wielkie
Marian
Marian 4.11.2018, 22:07
jaki 31 listopada???
wyborca
wyborca 4.11.2018, 21:22
Kto wygrał?
Hhhyyyt
Hhhyyyt 5.11.2018, 00:56
Adam wygrał ;)
Wyborca 11
Wyborca 11 4.11.2018, 22:34
Jak kto? Pulit nie inaczej..
podpis
podpis 4.11.2018, 22:06
ja
Wyborca
Wyborca 4.11.2018, 12:10
Dlaczego łamane jest prawo i w dniu wyborów jest na tym portalu reklamowany Pulit?
AS
AS 3.11.2018, 19:04
Przeczytałem wiele obelg i nienawiści do burmistrza Pulita.Najwięcej pochodzi od tej samej osoby znanej z pl.Paderewskiego.
Kodeks Wyborczy
Kodeks Wyborczy 3.11.2018, 02:01
Rozpoczęła się CISZA WYBORCZA !
gość
gość 2.11.2018, 21:48
Pulit napluł ludziom w twarz swoim kłamstwem a oni mówią, że deszcz pada!! Nie macie żadnej ambicji?
Postawmy kropkę nad i
Postawmy kropkę nad i 2.11.2018, 20:15
Złotowianko jakie to kłamstwo zaniżyć wiek osobom w tym kobietom.. Nie wiem czy pani nie byłaby zadowolona gdyby mówiono że jest pani młodsza niż jest rzeczywiście. Przecież to komplement ale jak widać i z tego można zrobić aferę.
Poza tym ujmowanie wieku nie śmierdzi tak jak procedowanie powstania wytwórni mas bitumicznych w mieście.
Ola
Ola 3.11.2018, 00:00
Zbyt lekko mu te kłamstwa przychodzą
Stawiam kropkę nad i
Stawiam kropkę nad i 2.11.2018, 20:51
A panów z komitetu Jaskólskiego czemu pominąłeś ? Też ich dowartościował, a jednocześnie skompromitował, bo z jednej strony nazwał komitet młodym, młodzieżowym, a drugiej strony: z góry skazanym na przegraną, bez szans, bo "ta młodzież" przecież dopiero musi się nauczyć co to wybory samorządowe
Hiob
Hiob 3.11.2018, 00:01
Zawsze go miałem za krętacza
Do Złotowianka
Do Złotowianka 2.11.2018, 21:43
A nie nie Złotowianka, nikt nikogo nie pominął bo to równouprawnienie o panach mówi samo za siebie. To z grzeczności nie byli mieszani z paniami. Im akurat nawet dodanie wieku w niczym nie przeszkadza a to że byli skazani na przegraną to fakt i nie ma co temu zaprzeczać. Jaki jest wynik każdy widział, niektórzy z tych co zostali radnymi po ogłoszeniu wyników sami byli rozczarowani bo wygrali jak w przypadku Muzioła jednym głosem. Czym kierowali się wyborcy nie wiem i to już pozostanie zagadką. I niech tak będzie należy pogratulować i do przodu. Jestem wyborcą jak każdy 4.11.2018r postawię kropkę nad i a kto wygra nie wiem. Kampania się kończy i
też z grzeczności należy dobrze życzyć panu Pulitowi jak i panu Jaskólskiemu. Wszystko w rękach wyborców.
Do "Do Złotowianka"
Do "Do Złotowianka" 3.11.2018, 00:12
Akurat to nie Złotowianka napisała "Postawmy kropkę nad i ", tylko Złotowianin, ale już mniejsza o to
Złotowianka
Złotowianka 2.11.2018, 13:42
Pan Jaskólski okłamał wyborców. Przykro to pisać ale to niestety prawda.
oto dowód:
Jak łatwo sprawdzić na stronie PKW średnia wieku jego kandydatów wynosi ponad 44 lata, a pan Jaskólski stwierdził że średnia wieku to 26 lat !!!!! Nieładnie Panie Jaskólski, oj nieładnie , publicznie zarzucać kłamstwo swojemu konkurentowi a samemu publicznie kłamać .
Wyborcy wezmą to pod uwagę przy urnach w niedzielę

123
123 2.11.2018, 17:35
Taaa a Pulit to najbardziej prawdomówny burmistrz w historii co?? Szczerze mówiąc ich średnia wieku niewiele mnie obchodzi, to tak jak by powiedzial że ma zielone auto a mial niebieskie, Jedno i drugie mnie nie interesuje. Ważne jak będą działać a nie ile mają lat.
Olala
Olala 3.11.2018, 00:05
Skoro kłamie publicznie w blachach sprawach to w ważniejszych pewnie też
Do 123
Do 123 2.11.2018, 18:28
I tu się mylisz, bo na tym drobnym przykładzie można rozpoznać charakter człowieka. Skoro w błahej sprawie kłamie, żeby wykreować swój wizerunek,
to w przypadkach poważniejszych tym bardziej będzie kłamał
Odp
Odp 2.11.2018, 18:53
A chaktteru Pulita jakos nie rozpoznalas po WIELU kłamstwach? Daj spokój tej agitacji, kazdy juz wie na kogo głosuje
Hiob
Hiob 3.11.2018, 00:07
Jakoś nie słyszałem żeby Pulit kłamał
zażenowany
zażenowany 3.11.2018, 01:07
Hiob, to udaj się do laryngologa. Nie wierzę, że mieszkańcy Złotowa są tak naiwni, żeby pisać takie głupoty. To ewidentnie ktoś tu robi czarną robotę dla burmistrza. Złapali burmistrza na kłamstwie, to trzeba na siłę wyszukać coś kompromitującego na drugiego kandydata. Kończ waść, wstydu oszczędź.
Do Odp
Do Odp 2.11.2018, 20:30
Twoja agitacja opiera się na fikcji literackiej, a moja na dowodach, tym się różnimy.

Na pewno więc nie będę głosować na Jaskólskiego i wszystkim to odradzam, jeśli nie chcą w magistracie prawdziwego (a nie wyimaginowanego) kłamczucha i zadłużania miasta. Na obiecywane działanie i inwestorów Jaskólskiego też bym nie liczył.

A jeśli chodzi o szumne obietnice dwugłowej hydry, to Pulit też jest w stanie je zrealizować jeśli w budżecie nie będzie przeładowania prywatą ze strony radnych, .bo przecież cały przekonywał radnych do rozbudowy spartolonego przez poprzedników stadionu, aby wreszcie służył w pełni sportowcom, jak również o powstanie Domu Kultury (bo go nie ma), a co do sali kinowej , to manipulacją i kłamstwem ze strony Jaskólskiego w TV Asta jest to, ze Pulit nie chce wygodnych siedzeń i super wypasionej sceny, absurd,.kto by takich luksusów nie chciał w swoim mieście. Jaskólski co prawda bardziej dba o stołki (stąd może taki nacisk, w sumie od d.strony), ale Pulit, jesli tylko bedą takie możliwości budzetowe (bo potrzeb mieszkańców jest zawsze długa lista), to zrealizuje i to marzenie. Zresztą to i tak zalęzy od radnych jaki budżet uchwalą, od ich inicjatyw uchwałodawczych i od tego czy sa bardziej skupieni na swoich dietach czy zeby słuzyć mieszkańcom i całemu miastu. Swoje zadania burmistrz wykonuje bez zarzutu i przede wszystkim, co jest nowością od 2014 roku, transparentnie !
No cóż
No cóż 2.11.2018, 18:16
Taaa pan Pulit przez cztery lata tylko lub aż był burmistrzem. Całą robotę za niego robił sztab ludzi. Im nikt nie podziękował.
Do No cóż
Do No cóż 2.11.2018, 18:42
Urzędniku, no cóż, za to ci płacą, żebyś robił to co pracodawca każe. Słyszałem, ze dobrzy pracownicy są nagradzani premiami. Jest też niemało spraw, które burmistrz musiał naprawiać po urzędnikach, którzy mu źle życzą i szkodzą lub też mają złe przyzwyczajenia z przeszłosci. Nie było publicznych podziękowań, ani też nagłaśniania błędów. Co do Wełniaka, to może ci bardziej odpowiadał, ale jakby coś się wydało, to sprzedałby cię jak Heciaka i innych, najważniejszy był jego PR
Do 18:42
Do 18:42 2.11.2018, 20:07
A to burmistrz istny panicz. Pan każe niewolnik robi. Ot i urzędnik wszystkim błędom winien czyli zgadza się że ten pan to przede wszystkim burmistrz. Tylko od czego skoro za nic nie odpowiada to co tam robi. Przecież do kazania to każdy nowy dobry. Nowy to znaczy ten co burmistrzem jeszcze nie był.
Do 20:07
Do 20:07 2.11.2018, 20:34
Może lepiej zmień pracę i idź nauczyć się życia w prywatnej firmie, bo roszczeniowy jesteś aż za nadto. tam dopiero zobaczysz jak ci pracodawcy dokopią
Oj 30:34
Oj 30:34 2.11.2018, 21:49
Prywatni pracodawcy to nie kaci a roszczeniowym tam nie ma potrzeby być bo to oni ponoszą odpowiedzialność za pracowników i wykonanie podjętego zadania. Oj dobrze że to ty nie jesteś urzędnikiem ani prywatnym pracodawcą.
Korekta
Korekta 2.11.2018, 22:14
20:34
alan
alan 2.11.2018, 14:29
A skąd wiesz ile lat mają członkowie komitetu Porozumienie Samorządowe do rady miasta ?
kos
kos 2.11.2018, 16:09
średnia wieku to 44 lata (67, 63, 48, 46, 42, 40, 32, 32, 29)
https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/303101#general_stat
Magister inżynier Statystyk
Magister inżynier Statystyk 2.11.2018, 16:42
Najniższa średnia wieku była w komitecie Połączył nas Złotów
kos
kos 2.11.2018, 16:52
tak, średnia w "Połączył nas" to 43 lata :)
Wybory
Wybory 2.11.2018, 16:38
Coś cię podjęło a skąd tyłu radnych od Jaskólskiego.
kos
kos 2.11.2018, 16:45
Startowało 9-ciu, przeszła tylko Chamarczuk
Romulus
Romulus 3.11.2018, 00:10
Babcia Aldona
ktoś
ktoś 2.11.2018, 09:06
A ci internauci to ile lat mają? Na prawo wyborcze przyjdzie im poczekać parę lat. Dorośli głosują na dorosłych, dojrzałych, poważnych kandydatów.
Hjkoi
Hjkoi 2.11.2018, 08:00
Nie mam wieśbuka, zagłosuję w niedzielę. Inaczej niż wiešbukowa większość.
odp
odp 2.11.2018, 10:18
Też nie mam facebooka i zagłosuję za Adamem Pulitem
Wyborca
Wyborca 2.11.2018, 07:40
To farsa, a nie głosy poparcia. Poparcie dla burmistrza , który kłamie świadczy o jego elektoracie. Czytaj AL z 31.10.2018 r. Art. dotyczący działki 72/4 i o konkursie , jego przebiegu - dotyczy p. S.Wilowskiego. w tych art. Doczytasz kto kłamie. Pan o tym wie , że obie te sprawy nie mają nic wspólnego z pana uczciwością. Głosuję na Jaskólskiego.
Julek
Julek 3.11.2018, 00:12
AL już się kończy, nie ma żadnego znaczenia co tam piszą
Złotowianka
Złotowianka 2.11.2018, 13:37
Jaskólski okłamał mieszkańców podczas debaty w TV Astra mówiąc że średnia wieku jego kandydatów wynosi 26 lat. To było jawne publiczne kłamstwo
bubel
bubel 2.11.2018, 13:46
Ha ha ha. Do więzienia go za to :)
NI
NI 2.11.2018, 08:07
U larwy wyczytasz nadinterpretacje faktów.
sfinks
sfinks 2.11.2018, 00:00
nawet na złotowskie Mirek przegrywa??? Taką mu kampanię robią i nic??? Hahahahahahahahahaha
sztuczne i słabe
sztuczne i słabe 2.11.2018, 08:53
Zobacz dysproporcje w udziale głosujących. Prawie 1000 osób mniej na fb zlotowskie. Pomijam nielatów gremialnie głosujących na tym profilu.
sympatyk
sympatyk 1.11.2018, 22:21
Ludziska kochani! Idziemy głosować. Pomyślicie sobie może, że i tak Pulit wygra, ale bez waszych głosów to się nie stanie!!! Urny czekają. Ładna pogoda pewnie będzie, tylko na spacerek się wybrać i zagłosować :)
Wątpię
Wątpię 1.11.2018, 22:12
No tak tylko jest pytanie czy wszyscy głosujący pójdą do wyborów.
Wiadomo że wybory się odbędą i każdy wynik powinniśmy uszanować bo będzie demokratyczny.
Po wyborach nie powinniśmy kłaść kłód pod nogi nowo wybranemu a prawo do walki o fotel burmistrza obaj panowie mają takie samo.
Pozostaje tylko pytanie jaka będzie reakcja rady miasta czy jeżeli pan Pulit wygra to rada będzie jak koalicjant który wspólnie z nim działa na rzecz mieszkańców. Podobnie jeżeli wygra pan Jaskólski to czy druga strona i jego wyborcy uszanują to bez wyzywania od komunistów czy będzie poszanowanie wolnego i demokratycznego wyboru.
Kogo chcecie przrkonac?
Kogo chcecie przrkonac? 1.11.2018, 21:52
Ha ha ha, zobaczymy na wyborach co będzie po ostatniej debacie i katastrofie z ONR!
seba
seba 1.11.2018, 23:05
Pulit był w tej debacie o wiele lepszy niż Jaskólski, pokazał wyrazistość, a Jaskólski tradycyjnie płaczliwy głos i flaki z olejem
moim zdaniem
moim zdaniem 1.11.2018, 21:12
Facebook niestety wkroczył w nasze życie i kto niedocenia tego narzędzia nie rozumie dzisiejszego świata. Myślę że różnica błędu nie przekroczy 5%. Bardzo boleśnie przekonała się o tym Hilary Clinton, której sztab nie potraktował poważnie narzędzia jakim jest Facebook.

Pozostałe