Poniedziałek, 19.11.2018, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Pokaz bokserski w SP 3

  • 31.10.2018, 12:07
Pokaz bokserski w SP 3
30 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Złotowie odbył się pokaz sekcji bokserskiej z MLKS Sparta Złotów. Trener młodych pięściarzy Tomasz Tetzlaff przekazał zebranym informacje nt. funkcjonowania sekcji. Dwugodzinne treningi odbywają się trzy razy w tygodniu w godzinach wieczornych. Zawodnicy zdobywają prestiżowe medale i wyróżnienia na Olimpiadach Młodzieżowych, Mistrzostwach Polski i Europy.

Boks mogą trenować zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, jest to dyscyplina olimpijska, sportowcy biorą udział w Zgrupowaniach Młodzieżowej Kadry Narodowej. Treningi wymagają od zawodników odpowiedniego przygotowania kondycyjnego i tężyzny fizycznej, polegają na wykonywaniu ćwiczeń obwodowych, walkach z „cieniem”, workiem treningowym i przeciwnikiem. Zawodnicy doskonalą technikę ciosów, uczą się błyskawicznie reagować na taktykę

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Trener zachęcał uczniów do uprawiania boksu, który przez laików czasami jest postrzegany jako prymitywna, agresywna dyscyplina sportu. Nic bardziej mylnego – boks to szlachetna rywalizacja, sięgająca rodowodem starożytności. Trening bokserski równomiernie rozwija wszystkie partie ciała, poprawia postawę oraz kondycję, a także pozwala na wypracowanie równowagi psychofizjologicznej.

Młodzi zawodnicy Sparty pokazali, jak należy poprawnie wykonywać ćwiczenia bokserskie. Ich umiejętności zadziwiły szkolną publiczność. Być może niektórzy z widzów zasilą szeregi pięściarzy trenera Tetzlaff.


SP 3

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe