Poniedziałek, 19.11.2018, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Ostatnia sesja Rady Miejskiej Złotowa

  • 29.10.2018, 16:04 (aktualizacja 30.10.2018 08:41)
Ostatnia sesja Rady Miejskiej Złotowa

Dzisiaj w sali sesyjnej złotowskiego ratusza odbywa się ostatnia sesja Rady Miejskiej mijającej kadencji. Wprowadzono punkt dotyczący skargi Sławomira Wilowskiego na burmistrza. Radni składali interpelacje. Radną A. Andrzejewską interesował m.in koszt wypoczynku dla dzieci organizowany przez MLKS Sparta. Agnieszka Jęsiek-Barabasz pytała m.in o stół do tenisa na placu zabaw przy ul. Kopernika. Radny K. Kulasek zgłosił drzewo do przycięcia na ul. Mokrej. K. Kulasek przekazał pytania od K. Koronkiewicza, który pytał o koszt rowera wodnego do zbierania śmieci z jeziora oraz plan przebudowy plaży przy ul. Jeziornej.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

R. Głyżewski pytał o stan ul. Zamkowej. Przyjęto sprawozdanie z EEM 2018. Podjęto uchwałę w sprawie wysokości stawek podatku od nieruchomości i środków transportowych. Przyjęto porozumienie, na podstawie którego bezdomne zwierzęta będą wywożone do Piły. 

Od nowej kadencji sesje będą transmitowane, radni będą głosować przyciskami - zmiany w pracy rady. 

Dobiega końca budowa domu przedpogrzebowego na cmentarzu komunalnym w Złotowie, być może 1 listopada zostaną udostępnione ubikacje.

Burmistrz Adam Pulit i przewodniczący rady Krzysztof Żelichowski wręczyli kwiaty i podziękowania ustępującym radnym.

Trwa rozpatrywanie skargi na burmistrza ze strony Sławomira Wilowskiego. Burmistrz uważa, że radni przekraczają swoje kompetencje. Radny J. Kołodziejczyk ma inne zdanie. Obie strony zarzucają sobie kłamstwo. Radny K. Cichański zasugerował by zakończyć dyskusję na sesji, z późniejszą kontynuacją z udziałem ekspertów. Radni przegłosowali, że skarga jest zasadna.

Sesja kończyła się w niezbyt przyjemnej atmosferze, szczególnie po wystąpieniu radnego K. Koronkiewicza, który zażądał od burmistrza wyjaśnień w kilku sprawach (wpis radnego na naszym portalu): Czy  rower wodny (do zbierania śmieci z jeziora)  został zakupiony przez firmy i stowarzyszenia, jak za całość zapłacił ZCAS, czyli miasto, co potwierdził to pan Wilowski. Po drugie poprosiłem o wyjaśnienie, dlaczego mieszkańców informował o planach remontu plaży który koszt będzie 4.900 tys. zł, gdzie kosztorys remontu plaży opiewa na ponad 7 milionów 300 tys zł. No i oprócz tych dwóch wyjaśnień, które chciałem się dowiedzieć, sprostowałem wypowiedź Pana Pulita, który przywłaszczył trudne rozmowy w sprawie RIPOKu, gdzie tak naprawdę to nie była jego zasługa.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komuch
Komuch 4.11.2018, 19:48
Pulit powinien ich olać.
Leszczyński wykreśl to olać.
Wybieram właściwie
Wybieram właściwie 2.11.2018, 07:45
Do patrioty . Patriota czy idiota
sfinks
sfinks 2.11.2018, 00:02
Ciekawe ile jeszcze razy odgrzeją dwa spalone kotlety - wytwórnię i kandydata Wilowskiego?
patriota
patriota 1.11.2018, 21:49
Do człowiek honoru
Odgrzewane kotlety z wytwórnią mas bitumicznych- to już było i słabi ludzie jak Ty człowiek honoru się tego imają - jak tonący brzytwy. Myślę, że takie celowe "odgrzewanie" też zostanie zauważone przez społeczeństwo, które już widzi jak brudna jest ta kampania wyborcza i to przede wszystkim w wyniku nakręcania przez pseudolewaków.
Do patriota
Do patriota 2.11.2018, 08:53
Tu nie idzie o kotlety, wybory to zbyt poważna sprawa.
patriota
patriota 1.11.2018, 19:41
Rodzina "czerwonych" jest w Złotowie bardzo zakorzeniona i jak wściekłe psy ujadają w kierunku A. Pulita. Są to ludzie nie znający honoru, a wizja utraty wpływów w tym mieście jest dla nich nie wyobrażenia. Mam jednak nadzieję, że w drugiej turze wyborów Wyborcy dostrzegą gdzie jest prawda i skończą zabiegi "czerwonego betonu" w celu przejęcia władzy w tym mieście.
Wyborcy jeśli chcecie odpowiedniej jakości i rozwoju naszego miasta - głosujcie na A. Pulita
Człowiek Honoru
Człowiek Honoru 1.11.2018, 20:11
No patriota takim apelem to ty tylko odstraszysz tych którzy na pana Pulita zagłosowali w l turze.
Argumenty dot rozwoju miasta to lepiej się na nie nie powołuj bo go dobijesz.
Pamiętaj że prawda nie jest zależna od tego gdzie się występuję. W przypadku pana Pulita inna prawda była w kinie i inna była podczas debaty.
Ksiądz Tiszner kiedyś powiedział na czym taka prawda polega.
Tak więc jeżeli są tacy co z pulitową prawdą się zgadzają to mogą na niego głosować. Jednak jeżeli są ludzie dla których prawda stanowi ważną wartość życiową będą głosowali przeciw. Takie jest prawo wyboru pomiędzy dobrym a złym.
Yhy
Yhy 1.11.2018, 07:51
Brak słow Radny się spóźnil,radny nie jest przygotowany,mało wie o co pyta,,,,ZCAS MA PODZIELIC CENE ROWERKA I DAC NAN FAKTURY ,GDZIE DO TEJ PORY NIE MAMY FAKTUR,,,JEŻELI WIEDZIAŁBYM ,ŻE PAN KORONKIEWICZ BĘDZIE WYKORZYSTYWAŁ TO W BRUDNEJ KAMPANII SAM BYM GO KUPIł,,,Faktury powinny już dawno być u Nas i nie za reklamę,bo to Nasz rowerek!!!!!czekam na fakturę od ZCAS,,,,WSZYSCY PAMIĘTAJĄ UMOWĘ SŁOWNĄ MIĘDZY NAMI A ZCASEM!!!!
K.Zelichowski
K.Zelichowski 1.11.2018, 09:54
Podpisz się to Zcas chętnie Ci wystawi fakturę na ten wasz rowerek.
Razem z Burmistrzem jesteście takimi Yhy.
Pozdrawiam.
Krzysiek
Stop z buńczucznymi radnymi
Stop z buńczucznymi radnymi 31.10.2018, 23:38
Radny Koronkiewicz nawet nie wie o co pyta??? siłacze, wymiatacze? skoro wymienia atrakcję przyciągającą wielu widzów, to chyba sam powinien wiedzieć o jakiej atrakcji mówi. Bo na razie wymienia oferty "Burdy" robiąc burdę, na sesji, na którą się spóźnił.
Czas na zmiany.
Czas na zmiany. 31.10.2018, 15:21
Jeszcze czas dlatego pytanie, panie Pulit jak pan chce po wygranych wyborach współpracować z nową radą miasta. Po tym co było na ostatnie sesji źle to wróży. Czy my mieszkańcy będziemy dalej odsyłani przez starych urzędników z kwitkiem. Przecież to oni są odpowiedzialni za chamstwo w urzędzie. To są ludzie którzy wspierali G8 co było wykorzystywane przeciwko panu.
nie moge głosować
nie moge głosować 1.11.2018, 23:04
Wg mnie dogada się z nimi. To już nie jest ta sama rada, sporo osób zmieniło swoje stanowisko w sprawie burmistrza, Może niektórzy ci sami ale już zmienili ugrupowanie i są po dobrej stronie miasta.
Xxx
Xxx 31.10.2018, 20:36
To były obrady starej RM, zmienia się 5-6 radnych, więc nie rozumiem pytania o współpracę. Z tą radą burmistrz nie będzie musiał współpracować.
Yyy
Yyy 31.10.2018, 20:44
Nie wiem, czy zauważyłeś ale większość radnych nowej rady popiera oficjalnie pana Jaskólskiego.
renia
renia 31.10.2018, 11:22
Dopiero teraz widzę co ten Koronkiewicz wyprawia na sesjach, przecież on w ogóle nie jest zainteresowany odpowiedzią na swoje pytania, nawet to stwierdził, dla takich ludzi nie powinno być miejsca w radzie miasta, dziwie się że burmistrz w ogóle odpowiada na te ataki i zniża się do tego poziomu
do renia
do renia 31.10.2018, 18:17
Jakby na sesji nie odpowiedział na zarzuty, to dopiero by mieli używanie
Mikołaj
Mikołaj 31.10.2018, 09:06
Sesja RM. Wszyscy elegancko ubrani. Jedynie radny Koronkiewicz wystąpił w koszuli. Zero klasy i ogłady. Facet się wymadrza i nie rozumie co burmistrz mówi. Wszystkim zarzuca kłamstwa. Gada tak nieskładnie , że trudno zrozumieć o co mu chodzi.
Koroner
Koroner 31.10.2018, 01:20
Mariusz L. powinien wysłać swojego radnego na jakieś szkolenie medialne, bo facet występuje z pianą na ustach i nie potrafi w sposób jasny sformułować żadnej tezy, skutkiem czego wychodzi na pieniacza, burzyciela porządku i człowieka pozbawionego podstaw kultury osobistej
odp
odp 31.10.2018, 08:51
on nie "wychodzi", on jest pieniaczem
IPman
IPman 31.10.2018, 08:25
A jest jakieś szkolenie by nie robić się czerwonym jak burak jest ? A ciągłe gadanie że rada jest bebe i tylko ja mam rację świadczy o wysokiej kulturze osobistej ?
lek na emocje i stres
lek na emocje i stres 31.10.2018, 09:12
Jest na to sposób: płynięcie z prądem, podporządkowanie się komuchom, układy, chłodna kalkulacja i poparcie medialne
Tylko akceptacja
Tylko akceptacja 31.10.2018, 11:59
Róbcie tak jak Ficurski a będziecie zadowoleni.
Układy, chłodna kalkulacja, poparcie medialne a na końcu propozycja nie do odrzucenia.
Radny
Radny 30.10.2018, 23:14
Janek kocham Cie
Afera Ripokowa
Afera Ripokowa 30.10.2018, 20:17
Chciałbym aby pan Koronkiewicz mi wyjaśnił dlaczego w 2014 roku kłamał, że temat Ripoku jest dla niego tematem NOWYM, że nic kompletnie NIE WIEDZIAŁ o tej instalacji, że dopiero dowiedział się z artykułu AL, który ukazał się w 2014, tłumacząc w ten sposób swoje TAK PÓŻNE ZAANGAŻOWANIE i straszenie ludzi czymś, co było do tej pory ukrywane, jak twierdził: przed nim samym również ! Prawdą jest jedynie fakt, że temat był ukrywany przed opinią puibliczną, ale PAN O NIM WIEDZIAŁ i są na to DOWODY. ! Po pierwsze w swojej wyborczej ulotce (mam tę ulotkę), jako kandydat PO startujący do rady w 2010 roku, zamieścił taką oto informację: "Moje najwazniejsze cele: [...] zabezpieczenie interesów mieszkańców osiedla w związku z planami budowy Zakładu Gospodarki Odpadami przy drodze w Stawnicy"(!), a po drugie uchwała rady w 2011 w sprawie dofinansowania do tej instalacji (pan był wtedy radnym!). Prawdopodobnie jest więcej dowodów, ale te wystarczą w zupełności ! Wydaje się panu, że można być wiarygodnym przy takiej ilości kłamstw jakie pan rozpowszechnia ?! Wydaje sie panu, że nie ma dowodów na to, ze pan mówi nieprawdę?! Informacje jak pan widzi, są. Wraz z panem na salony weszło chamstwo i niekompetencja ! Pamiętam jak za czasów Wełniaka niejednokrotnie mówił pan na spotkaniach z wyborcami, że Wełniak ludzi olewa, że robi panu trudności przy wynajmie sali na spotkania, że pan chciałby coś zdziałać, ale Wełniak pana spławia, że pan się stara, ale nic się nie udaje z powodu braku przychylności z jego strony. Wtedy Al sprzyjało p.Wełniakowi, a pan pojawiał się w tych mediach albo w świetle negatywnym albo wcale. Obecnie "szczęście panu sprzyja", jest pan na pierwszych stronach gazety, przy pełnym aplauzie "Zadbajmy o.." dlatego własnie, że atakuje pan obecnego burmistrza. Nieważne, że brak w tym merytoryki, ważne aby atakować i szkalować, pan swoje zadanie wypełnia na medal !
olga
olga 30.10.2018, 15:37
Jak dobrze że G8 przegrało wybory :)))
:)
:) 30.10.2018, 15:46
Ha ha, a co, moze P3 wygralo? :)
Obywatel
Obywatel 30.10.2018, 08:15
Dla wiadomości Pana Koronkiewicza ZCAS Mial wystawic faktury dla wszystkich wspierających pomysl Rowerka Wodnego tzw Eco Patrolu,gdzie nadal nie otrzymalem faktury od ZCAS ,,,A pomysl wykorzystania tego w nagonce na burmistrza jest naganny,,,to ZCAS odpowiada za nie wyslanie faktur!!!!!
Mirek
Mirek 1.11.2018, 11:24
Wilowski niech spier....
MM
MM 30.10.2018, 14:46
Czyli jak zwykle, Wilowski nawalił
max
max 30.10.2018, 20:51
Nie pierwszy raz Wilowski partoli zadanie, a za jego błędy musi się tłumaczyć Pulit. Uważam, że w tej sytuacji burmistrz powinien móc sam decydować kogo zatrudnić, bo jak coś nie wychodzi, to jego rozliczą wyborcy, a nie Wilowskiego, który jest podwładnym. Konkursy to poroniony pomysł!
ratio
ratio 30.10.2018, 07:40
Jeśli po 4 listopada tak dalej będzie wyglądać Rada Miasta to już dziś należy pomyśleć o zawiązaniu ruchu w celu rozwiązania takiej rady. Rozsądku nie zachowują nawet ci którzy chwalą się tu jakimś rekordowym poparciem do rady. Co to znaczy wobec tego co się dzieje. To jest karczma a nie rada. Niech idą na zieloną trawkę. Miasto trzeba ratować przed taką radą. Opamiętajcie się!
Do ratio
Do ratio 30.10.2018, 09:33
Troche dziwna logika. 15 się myli tylko jeden oświecony. To się wprawdzie czasem zdarza, ale to nie ten przypadek. skoro już wiesz że z nową radą będzie tak samo.
werwa
werwa 30.10.2018, 07:06
To teraz Jaskólskiego popierają najbardziej antykościelni radni w Radzie Miejskiej w Złotowie. Ci którzy są przeciwko przekazywaniu dotacji na renowację kościołow w naszym mieście.
kos
kos 30.10.2018, 20:54
Jaskólski tez był w SLD
Nic nikomu do tego
Nic nikomu do tego 30.10.2018, 08:40
Ja też jestem antykościelny co nie znaczy że jestem zły jak zapewne i inni mało kościelni w Złotowie. Po co kościołowi dotacje ? Doją kasę i z państwa i od ludzi nie płacąc grosza podatku nawet przy zakupie bułki . bo nie ze swoich płacą. Jak werwa tak się martwi o kościoły to proszę sprzedać dom auto działkę itd i oddać na kościół i mieć poczucie spełnionej misji. Każdy może popierać i głosować na kogo chce. Czy obecny burmistrz jest takim idealnym krystalicznym bez skazy człowiekiem jak go tu wielu opisuje ? Nie ma ideałów i tyle. Mojego głosu pan Pulit nie dostaje choć wcześniej dostał. Kilka dni lektury w tym miejscu zmieniło mi kandydata. Panie Januszu trochę mam żal i do Pana bo za wypowiedzi bez wulgaryzmów zablokował Pan IP bliskiej mi osoby czyli za szczerość, a na wylewanie pomyj jest zgoda. Tylko się "modlić" by nie trzeba było latać po sądach i się tłumaczyć kto tak obraża Pana Jaskólskiego. Miłego dnia wszystkim i popierajcie tego który wam pasuje.
kom
kom 30.10.2018, 00:20
Panie Januszu, czytając pana tekst trochę się pogubiłem, raz pan pisze w czasie teraźniejszym, raz w przeszłym. Opinia Koronkiewicza dot. wcześniejszego pana tekstu, jeśli już chce pan ją umieścić w swoim opisie sesji, bez obiektywnej oceny i bez zrecenzowania, to proszę ją ująć w cudzysłów, chociaż uważam że przytaczanie tego komentarza jest niepotrzebne skoro widnieje na tej stronie
Krzysztof Koronkiewicz
Krzysztof Koronkiewicz 29.10.2018, 20:53
Panie Redaktorze. Opisując swój artykuł wprowadza czytelników w błąd, ponieważ nie wysunąłem wobec burmistrza żadnych zarzutów tylko chciałem wyjaśnienia, a mianowicie, dlaczego mówił że rower wodny został zakupiony przez firmy i stowarzyszenia jak za całość zapłacił ZCAS czyli miasto co potwierdził to pan Wilowski. Po drugie poprosiłem o wyjaśnienie dlaczego mieszkańców informował o planach remontu plaży który koszt będzie 4.900tyś zł gdzie kosztorys remontu plaży opiewa na ponad 7milionów 300 tys zł. No i oprócz tych dwóch wyjaśnień, które chciałem się dowiedziec, sprostowałem wypowiedź Pana Pulita który przywłaszczył trudne rozmowy w sprawie RIPOKu gdzie tak naprawdę to nie była jego zasługa. Więc proszę żeby Pan nie wprowadzał czytelników w błąd tylko napisał rzetelnie, że przedstawiając fakty domagałem się wyjaśnień. Często piszą o tym portalu, że nie jest rzetelny więc niech pan nie brnie w tym kierunku. To że jesteście przychylni Panu burmistrzowi nie upoważnia Was do pisania nie prawdy i próby oczerniania. Pozdrawiam
Joanna
Joanna 30.10.2018, 10:20
Panie radny, czytałam pana wpisy na fb. Trudno uwierzyć jak można tak impertynencko odnosić się do kobiety i to publicznie! Nie ma Pan pokory, albo ktoś Panem manipuluje. Żal mi Pana jako człowieka, bo widać, że jest pan pogubiony.
Do Krzysztof Koronkiewicz
Do Krzysztof Koronkiewicz 1.11.2018, 11:34
Panie Koronkiewicz kim Pan jest, aby w ten sposób traktować urzędującego Burmistrza, Przewodniczącego Rady i całą Radę? Słuchając Pana tonu wypowiedzi, a zwłaszcza końcówki kiedy to machając rękami nie pozwala Pan merytorycznie się odnieść Burmistrrzowi a na Przewodniczącym wymusza Pan głosowania to aż słabo się robi. Zastanawiam się kto i dlaczego Pana wybrał? To jest ŻAŁOSNE.
świadek
świadek 29.10.2018, 23:39
Panie Koronkiewicz, przecież TO SĄ ZARZUTY, a nie tylko oczekiwanie na wyjaśnienia, bo sugeruje pan że burmistrz mówił nieprawdę, nie pierwszy zresztą raz !! Co do RIPOK-a, to jak zwykle rozmija się pan z prawdą, bo burmistrz uczestniczył we wszystkich spotkaniach ze wzburzonymi mieszkańcami (sam byłem swiadkiem tych spotkań), uczestniczył w trudnych negocjacjach pomiedzy Mzukiem i firmą Novago a mieszkańcami Chojnickiej, pomagał w ich organizowaniu. I to na samym poczatku swojej kadencji dostał taką bombę (okreslaną jako Spalarnia), ukrywaną do końca przez Wełniaka i Kołodziejczyka i nienagłaśnianą przez AL. Pan tutaj nie jest bez winy, bo o planach budowy Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Stawnicy wiedział pan dużo dużo wczesniej (radni podpisali uchwałę o dofinansowaniu do tej inwestycji w roku 2011, pan był wówczas radnym !), a "uaktywnił się" dopiero w 2014 (!) jak sprawa była na finiszu. Jakie to dla pana typowe.

Mam nadzieję, że burmistrz opublikuje swoją odpowiedź, tak żeby jak najwięcej osób się dowiedziało jakie gierki pan prowadzi.
S
S 30.10.2018, 10:37
Tak, to są konkretne zarzuty. A w odpowiedzi filmik o tyn jak burnistrz się martwi...
pop
pop 30.10.2018, 07:11
Zgoda, jak zwykle Koronkiewicz robi zadymę. Czy dostał takie polecenie służbowe od swoich mocodawców? O to jego trzeba zapytać. Natomiast co do RIPOK to faktem jest że to była bomba podrzucona Pulitowi przez Wełniaka. To on prowadził rozmowy z mieszkańcami.
Larwus
Larwus 29.10.2018, 23:18
Kaziu brawo, wszystko przeczytane
Czytelnik
Czytelnik 29.10.2018, 22:28
Brawo Panie Krzysztofie.
A ten dopisek w artykule po Pana komentarzu: "Sesja kończyła się w niezbyt przyjemnej atmosferze, szczególnie po wystąpieniu radnego K. Koronkiewicza,..." mowi dużo o "kulturze" tego portalu.
kos
kos 30.10.2018, 00:29
No przecież to był jak najbardziej rzetelny opis atmosfery jaka tam panowała, powiedziałbym ze nawet złagodzony poprzez dodanie "w niezbyt", a powinno być obiektywnie rzecz ujmując "w nieprzyjemnej"
do furiata
do furiata 29.10.2018, 22:22
"Często piszą o tym portalu, że nie jest rzetelny więc niech pan nie brnie w tym kierunku" Kto pisze? Dałeś swoje nazwisko, żeby się mógł Larwina wyżyć?
alfa nektar
alfa nektar 29.10.2018, 22:11
Kto ci to napisał? przecież pan nie potrafi budować zdań, nawet się wysłowić poprawnie.
Mały Kaziu
Mały Kaziu 29.10.2018, 23:22
Na drugi raz weź Pan więcej kopii wystąpienia od Larwy i rozdaj wszystkim na sesji

Pozostałe