Poniedziałek, 19.11.2018, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

W Złotowie ruszyła brudna kampania?

  • 12.10.2018, 23:12 (aktualizacja 13.10.2018 19:09)
W Złotowie ruszyła brudna kampania? Antekbojar, wikimedia
Burmistrz Adam Pulit dementuje plotki o rzekomym powstaniu wytwórni mas bitumicznych w okolicach Złotowa, rozpowszechniane od jakiegoś czasu przez przeciwników politycznych burmistrza. Temat powstania w Złotowie wytwórni mas mineralno-bitumicznych staje się numerem jeden wśród mieszkańców miasta i okolic. Urząd Miejski wydał oświadczenie w tej sprawie. Oto jego treść:

Odnosząc się do artykułu prasowego z 10 października 2018 r. pt. „Będzie smród, trucie i hałas…” opublikowanego na łamach „Aktualności Lokalnych” autorstwa Łukasza Opłatka, AL. N 41 (1040), Gmina Miasto Złotów dostrzega potrzebę przedstawienia Mieszkańcom kompletnej i rzetelnej informacji dotyczącej inwestycji o jakiej napisano w ww. materiale prasowym, tj. powstaniu w granicach Złotowa wytwórni mas mineralno-bitumicznych.
Stan sprawy wygląda następująco:
Burmistrz Miasta Złotowa po uzyskaniu wszystkich opinii postanowieniem z dnia 10 października 2018 r. zakwalifikował przedmiotowe przedsięwzięcie jako wymagające przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko. Na potencjalnego inwestora został nałożony obowiązek opracowania raportu o oddziaływaniu na środowisko w pełnym zakresie. Do czasu przedłożenia przez wnioskodawcę raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko Burmistrz Miasta Złotowa zawiesił postępowanie.
Należy podkreślić, że potencjalny inwestor nie jest właścicielem jakiejkolwiek działki w tym rejonie. Teren inwestycyjny, na który Miasto uchwaliło miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ma powierzchnię 35,3921 ha. Działka, o której jest mowa we wniosku potencjalnego inwestora, nie została nawet wydzielona. Dane podane w artykule prasowym podane w kontekście zagrożenia skażeniem substancjami rakotwórczymi dotyczące działki 72/4 i jej oddalenia w linii prostej 120 m od promenady, 380 m od szpitala, 180 m od pierwszych zabudowań w Blękwicie. Działka 72/4 ma 35,3921 ha, prawdopodobnie zakładają pomiar od granic całej działki, a zgodnie z kartą informacyjną przedsięwzięcia lokalizacja planowanej inwestycji jest na części działki znacznie oddalonej od miasta.
Procedura w przypadku złożenia wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest następująca:
1. Wszczęcie postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia następuje na wniosek, przy czym wnioskodawca nie musi być właścicielem terenu;
2. Organ prowadzący postępowanie – Burmistrz Miasta - występuje o zasięgnięcie opinii do następujących organów:
- Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska;
- Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego;
- Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Pile
- organu właściwego do wydania pozwolenia zintegrowanego (o ile jest to konieczne dla danej inwestycji)
3. Po otrzymaniu opinii organ wydający decyzję – Burmistrz Miasta - stwierdza (lub nie) obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.
4. W przypadku podjęcia decyzji o przeprowadzeniu oceny oddziaływania na środowisko z opracowaniem raportu należy zawiesić postępowanie do czasu przedłożenia opracowanego raportu. 
Burmistrz Miasta Złotowa jako prowadzący postępowanie dokonał czynności zgodnie z powyższą procedurą.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Informacje dotyczące wskazań Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego były nierzetelne. W istocie w opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Złotowie (opinia sanitarna nr ON.NS.454.40.2018 z dn. 25.09.2018 r.) przesłanej do Urzędu Miejskiego w Złotowie nie znajduje się taki zapis. PPIS zawarł w swojej opinii, że raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko powinien zawierać: „ (…) - określenie wielkości emisji substancji do powietrza wszystkich źródeł, zakres ich rozprzestrzeniania się, możliwości ograniczenia wielkości emisji (...)”.

Miasto Złotów stoi na stanowisku, że żadna ostateczna decyzja w niniejszej sprawie jeszcze nie zapadła, a przedmiotowa wypowiedź prasowa może sugerować, że decyzje w zakresie powstania w granicach Złotowa wytwórni mas mineralno-bitumicznych zostało już przesądzone.

Rozumiemy obawy naszych Mieszkańców, którym należy się powyższe wyjaśnienie sytuacji i zasad proceduralnych, jakie wiążą się ze złożeniem stosownego wniosku przez podmioty planujące określone inwestycje w naszym rejonie.

Urząd Miejski w Złotowie

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (176)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzychu X.
Krzychu X. 22.10.2018, 03:36
Moim zdaniem Mariusz i jego AL postawili na złego konia, gdyby postawił na radną Jęsiek-Barabasz to dziś by świętował sukces a nie porażkę
Zdzisław Orłowski
Zdzisław Orłowski 21.10.2018, 23:57
Szkodliwe substancje lotne zmieszane z powietrzem można wypalać plazmowo łukiem elektrycznym oraz w ogrzewanym przez niego potem drobnym rumoszu skalnym, wzbogaconym o substancje katalityczne - i po problemie. Zabieg taki winien także dotyczyć gazów ulatniających się z otwartych teraz i niekontrolowanych w tym zakresie zbiorników oczyszczalni ścieków.
Www
Www 20.10.2018, 17:05
Do pięt Pulitowi nie dorastają
Telewidz
Telewidz 18.10.2018, 20:44
Niestety, Pan Maksimczyk nie wykorzystał swojej szansy! Kontrkandydaci byli samorządowcami, mieli sporo błędów na swoich kontach, o których Pan Maksimczyk musiał wiedzieć! Nie użył tego! I to błąd, gdyż ani Pulit ani Jaskólski nie mieli takiego "asa w rękawie"! A mógł ich pogrążyć! Przez to przegrał debatę!
Ktoś.
Ktoś. 19.10.2018, 08:54
"Kto nic nie robi, ten błędów nie popełnia". Chyba nie o wytykanie niepowodzeń tu chodzi , a o zaprezentowanie siebie i przedstawienie własnej wizji rozwoju miasta. Zgadzam się jednak z opinią, że robił to nieudolnie. Nie przygotował się. Szkoda!
JP
JP 17.10.2018, 22:51
No i po debacie.
Wszyscy wiecie kto wygral, zupelnie zasluzenie. Mam swoje obawy ale osobiscie bardzo chcialbym wierzyc zwyciezcy...
Jutro o 18tej spotkanie w kinie w sprawie budowy wytworni mas bitumicznych Strabagu... Jesli mozecie to przyjdzcie, jesli chcecie o cos zapytac to przygotujcie swoje pytania.
Zobaczymy jak to sie potoczy.
Troche sie boje, bo osoby z ktorymi bedziemy rozmawiac to zawodowcy, albo dobrzy amatorzy.
Wielu z dzialaczy chce aby ta fabryka tutaj powstala.
Potrafia ladnie i przekonujaco mowic.
Byc moze dowiemy sie, ze to wszystko to dla naszego dobra, ze bardzo sie o nas troszcza, technologie sa super nowoczesne, zrobili wszystko jak trzeba, miasto czy gmina zarobia mnostwo pieniedzy i bedzie tu kraina kraina miodem i mlekiem plynaca a protestujacy to banda oszolomow i ignorantow.
Wielu w to uwierzy.... Miejcie na uwadze, ze dobry mowca naprawde potrafii wiele.
Dlatego prosze, jesli jestescie zainteresowani tematem wyrobcie sobie swoja opinie na wiadomosciach pochodzacych z roznych zrodel. Poszperajcie w internecie, pogadajcie z ludzmi w ktorych takie wytwornie dzialaja abysmy kiedys wszyscy nie obudzili sie z reka w nocniku.
Dobrej nocy,
mm
mm 17.10.2018, 20:52
- po tej debacie wiem,że oddam głos nieważny...
Ryszard
Ryszard 17.10.2018, 20:36
Adam trafnie ujął że jest z poza układu. Nie jest idealny ale mój głos ma. Dwaj pozostali kontrkandydaci nie mieli z nim szans.To było widać na debacie. Cieszyłbym się gdyby zmiany zaszły również w Starostwie. Osobiście będę głosował na ludzi młodych. Nie chcę już oglądać ludzi którzy skompromitowali się będąc w stanie który nie przystoi do reprezentowania nas mieszkańców. Nie chcę również mundurowych i nauczycieli. Nowy Starosta musi zaprowadzić porządek w tej instytucji - zwłaszcza w zatrudnieniu, obsłudze petenta i finansach. Zadłużenie powiatu nie wzięło się z księżyca a odprawy i nagrody w tym czasie były wydawane. Brak racjonalności lub patrzenie w przyszłość, że to wszystko może się skończyć dlatego bierzmy dopóty można. Miło by było odciąć całkowicie dotychczasowe struktury i układy "sterowania powiatem z drugiego fotela przez ludzi którzy swoimi korzeniami zapisali się w kartach historii każdy wie jak i gdzie. CAŁKOWITA ZMIANA. Koniec z popieraniem wzajemnej adoracji finansowej z poklepywaniem się po ramieniu za pieniądze podatnika.
poiuy
poiuy 17.10.2018, 20:52
Bo taki młody, to na przykład pieniądze pomnoży, albo wręcz spotęguje, urzędasów na bruk pogoni i sam się do roboty weźmie. Zadłużenie spotęgowanymi pieniędzmi w rok spłaci i jeszcze autostradę do Nadarzyc czy Sławianowa wybuduje, że o zrobieniu ze szpitala supernowoczesnej kliniki nie wspomnę. A przez resztę kadencji będzie forsę rozdawał, że 500+ to przy tym pikuś.

Zawsze się zastanawiam: Kto takie bzdury wymyśla? I czy ktoś w to wierzy?
Porfor
Porfor 18.10.2018, 19:10
Dziura budżetowa sięgająca kilku milionów skąd się wzięła - co światła nie gaśli po pracy przez 20 lat dobrze że ludzie piszą jak jest. Dziwi mnie wiara tych którzy od lat wybierają tych samych którzy doprowadzili do takiej sytuacji Ja również zastawiam się jak można próbować bronić takiej sytuacji pisząc że to niby bzdury......
Ryszard
Ryszard 17.10.2018, 20:31
Adam trafnie ujął że jest z poza układu. Nie jest idealny ale mój głos ma. Dwaj pozostali kontrkandydaci nie mieli z nim szans.To było widać na debacie. Cieszyłbym się gdyby zmiany zaszły również w Starostwie. Osobiście będę głosował na ludzi młodych. Nie chcę już oglądać ludzi którzy skompromitowali się będąc w stanie który nie przystoi do reprezentowania nas mieszkańców. Nie chcę również mundurowych i nauczycieli. Nowy Starosta musi zaprowadzić porządek w tej instytucji - zwłaszcza w zatrudnieniu, obsłudze petenta i finansach. Zadłużenie powiatu nie wzięło się z księżyca a odprawy i nagrody w tym czasie były wydawane. Brak racjonalności lub patrzenie w przyszłość, że to wszystko może się skończyć dlatego bierzmy dopóty można. Miło by było odciąć całkowicie dotychczasowe struktury i układy "sterowania powiatem z drugiego fotela przez ludzi którzy swoimi korzeniami zapisali się w kartach historii każdy wie jak i gdzie. CAŁKOWITA ZMIANA. Koniec z popieraniem wzajemnej adoracji finansowej z poklepywaniem się po ramieniu za pieniądze podatnika.
Tv
Tv 17.10.2018, 20:04
Też oglądałem i wniosek jest jeden. Jaskólski i Maksimczyk jak najdalej od naszego miasta. To kandydaci katastrofalni.
internauta
internauta 17.10.2018, 19:57
Oglądałem na żywo debatę o godzinie 18,3o,na Asta pl.Dostałem szoku,jak się wypowiadał Maksymiuk i Jaskulski,to jest prawdziwa postkomuna.Jednak Adam Pulit,ma rację i na niego z całą rodziną za głosuję,czyli na Polskę Niepodległą.
De
De 18.10.2018, 11:39
No to internauta dałeś popis. Nie dość, że nie znasz nawet nazwisk kandydatów, przekręcasz je i robisz błędy ortograficzne, to jeszcze Polskę Nepodległą tam wcisnąleś. Widać jaki Pulit ma elektorat....
odp.
odp. 17.10.2018, 17:25
Znowu ruszyła,mowa nienawiści do Burmistrza Złotowa.Ona pochodzi od pożytecznych idiotów lewackich którzy oglądają antypolskie media TVN i POLSAT.
prawda
prawda 17.10.2018, 17:00
Właśnie ten "Mieszkaniec Złotowa",jest szmaciarzem.
Goska
Goska 17.10.2018, 20:20
Też tak uważam. Ten Mieszkaniec Złotowa jest nie tylko szmaciarze ma ale i szaleńcem który staje się niebezpieczny dla wszystkich. On wszędzie widzi przebierańców.
mim
mim 17.10.2018, 14:36
- apeluję do wszystkich o zachowanie rozsądku i nie oblewanie się pomyjami; mieszkańcom miasta i gminy nie jest potrzebna zatruwająca środowisko wytwórnia mas bitumicznych...
Mieszkaniec Złotowa
Mieszkaniec Złotowa 17.10.2018, 15:39
Każdy kto dla osiągnięcia sukcesu wyborczego swoich kandydatów łączy tą inwestycję z Burmistrzem Złotowa Adamem Pulitem jest po prostu szmaciarzem
wyborca złotowski
wyborca złotowski 17.10.2018, 14:29
dziś o 18:30 debata w TV Asta
Ola X
Ola X 17.10.2018, 12:15
Brak zaufania nie bierze się znikąd. Ubolewam, że dużo informacji wypływa od nierzetelnych dziennikarzy z lokalnej gazety. Niedawno byłam zniesmaczona słuchając stolik w stolik ludzi, którzy pobierają pensje a jednocześnie niesmacznie obmawiają pracodawcę. Czy ja muszę słuchać o kogoś synu, że ma prawie 2 metry i "ch.... wie po kim tyle ma? Przypuszczenia nad wzrostem dziadków, przy okazji przekręcanie nazwisk, trudne do zacytowania, porównywanie do insektów, robactwa,albo gdzie nie dostał się na studia. A że awf a że rehabilitacja. Ludzie, dajcie sobie na wstrzymanie, więcej szacunku. Złotów jest mały, wybory miną szybko a rany pozostaną.
do OLi X
do OLi X 18.10.2018, 13:09
Nie dostał się do Gdańska a Kleofas powinien skupić się na własnym konkubinacie a nie małżeństwie swojego szefostwa.
Odp
Odp 17.10.2018, 12:46
W tym przypadku to nie brak zaufania tylko brak profesjonalizmu ze strony UM. A plotki mnie nie interesują.
CD
CD 17.10.2018, 13:17
Jesli istnieje jakaś "droga kontaktow z mediami" powinna dotyczyć wszystkich w jednakowym stopniu.
Przeszłość minęła
Przeszłość minęła 16.10.2018, 23:47
Ten portal ma chyba jakiś "kompleks Wełniaka". Nie obchodzi mnie co bylo za Welniaka, tylko TU I TERAZ! A pytanie brzmi dlaczego ten portal otrzymuje informacje z UM nawet w nocy.
Nie byloby pytania gdyby nie to, ze burmistrz wciąż pisze na swoim profilu FB o "zachowaniu drogi uzyskiwania informacji" czy jakos tak.
Ludzie myślcie
Ludzie myślcie 17.10.2018, 13:11
Trupy po poprzedniku wypadają z szafy na każdym kroku, to co, Twoim zdaniem należy udawać, że nie ma problemu? Pewne rzeczy trzeba teraz prostować, a potem wiele krzyku np. że basen zamknięty od 4 m-cy. To pokłosie działania poprzedników, nie Pulita:(
Myślę
Myślę 17.10.2018, 13:33
Co to ma wspólnego z pytaniem o przekazywane informacji do mediow? Bo poprzednik preferowal jedną gazetę, to obecny druga? Taką równowagę nam oferuje burmistrz? Odgrywanie się na wszystkim co mu się kojarzy z poprzednikiem?
Kanały przerzutowe
Kanały przerzutowe 17.10.2018, 00:40
No widzisz, o to kaman. Za Wełniaka to AL miało wszystko z pierwszej ręki, teraz trochę się to zmieniło. No jasne, że źle, ale nie aż tak źle. A przewodniczący Rady Miejskiej gdzie teraz pracuje?
Burmistrzu odwagi
Burmistrzu odwagi 16.10.2018, 23:20
Uważam, że burmistrz powinien na jutrzejszą debatę albo na spotkanie w ZCASie przygotować wielką tablicę z wykazem wydatków ratusza na lokalne media. Wtedy ludzie zrozumieją dlaczego atakowany jest Pulit, bo jest potężna różnica między wydatkami Wełniaka a Pulita, szczególnie na jedną z gazet.
Y
Y 16.10.2018, 09:19
Probujecie zrobić "męczennika" z burmistrza, który najpierw zwyczajnie ucieka od tematu, a kiedy fakty wychodzą na jaw szybko wydaje oświadczenie, które odkrywa, ze nic w tym kierunku nie zrobił. I nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie.
Marcin P
Marcin P 16.10.2018, 10:51
Prostym pytaniem jest czy redakcja zna sprawę zaawansowania wniosku w GMINIE ZŁOTÓW(nie mylić z MIASTEM ZŁOTÓW) ? Kolejnym prostym pytaniem jest czy redakcja posiada wiedzę, że GMINA ZŁOTÓW nie zleciła raportu oddziaływania na środowisko? Czy redakcja ma świadomość że wniosek inwestora od samego początku był skazany na niepowodzenie i zlecenie badania dotyczące MIASTA nie ma sensu, wniosek nie spełnia wymagań nawet w podstawowej procedurze.
X
X 16.10.2018, 09:31
"męczennikiem" był Ks. Popiełuszko,, nie nadużywajmy tego słowa. Po prostu niewygodny temat wypłynął ... i wiarygodność nadwyrężona.
odp
odp 16.10.2018, 11:37
wiarygodność gazety na pewno
Do odp
Do odp 16.10.2018, 11:47
Pzl 24 i powiązana gazeta od dawna są tubą Pulita, wiarygodność nadwyrężona od dawna, nie od teraz.
eco_nie eko
eco_nie eko 16.10.2018, 08:43
proponuję aby jeszcze przed wyborami dwóch: i burmistrz i wójt odniosło się do tych spekulacji, np. w debacie publicznej. Mimo że jest jeden kandydat na wójta, nie musi być wcale wybrany. kontrowersyjne pomysły niosą za sobą spore konsekwencje, i albo po takiej debacie społecznej wyjdą na tarczy albo z tarczą - może jakaś niezależna prasa zainicjuje spotkanie
Y
Y 16.10.2018, 09:12
Ale na niewlasciwym portalu piszesz o niezaleznej prasie.
kom
kom 16.10.2018, 11:57
Nigdzie, również poza Złotowem, nie znajdziesz niezależnej prasy, po prostu nie ma czegoś takiego. Niezależną opinię musi wyrobić sobie każdy sam i trzeba być bardzo ostrożnym, bo manipulacji w mediach nie brakuje. Również artykuły w AL są pisane na zlecenie
Marta
Marta 16.10.2018, 08:08
Te podły artykuł napisany został na zlecenie.

Pozostałe