Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Nasze gospodarstwa w gronie najlepszych!

  • 4.10.2018, 17:32
Nasze gospodarstwa w gronie najlepszych!
Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce rozstrzygnięty - w gronie laureatów Owadogigant z Lubnicy, Poziomka z Kujanek i "Nad jeziorem" z Buntowa

W środę 3 października 2018 roku, w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu odbyło się podsumowanie dwunastej edycji konkursu na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce. Nagrody laureatom wręczył Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Konkurs jest organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego od 2007 roku.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Do tegorocznej edycji zgłosiły się 42 obiekty z terenu Wielkopolski. Zgodnie z regulaminem Kapituła Konkursowa, składająca się z ekspertów z dziedziny turystyki, dokonała wyboru laureatów oraz wyróżnionych w konkursie w każdej z kategorii ocenianych obiektów:

I kategoria: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym,
II kategoria: obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim,
III kategoria: obiekt na terenach wiejskich o charakterze terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, itp. wykorzystujący tradycyjne walory wsi.

W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu przyznała 8 nagród głównych, 5 wyróżnień oraz 2 nagrody specjalne. Zarówno nagrody, jak i wyróżnienie zostały przyznane w formie finansowej.

Laureaci Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce są niewątpliwym przykładem, jak prowadzić i zaprezentować obiekt tak, żeby był on atrakcyjny pod względem wizualnym jak również gwarantował przyjazną i swojską atmosferę.

W kategorii "Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi" pierwsze miejsce zdobył Ośrodek Agroturystyczny Park Owadów "Owadogigant" w Lubnicy (gm. Okonek).

Z kolei w kategorii "Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym" 3. miejsce przyznano Gospodarstwu Agroturystycznemu "Poziomka" p. Kanurskich w Kujankach (gm. Zakrzewo), wyróżnienie otrzymali p. Brzezińscy, właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego w Buntowie "Nad Jeziorem" (gm. Złotów).

Gratulujemy - to niezwykle zasłużone nagrody!

Janusz Justyna, fot. UMWW


 

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe