Poniedziałek, 12.11.2018, imieniny: Konrada, Renaty, Witolda

Ryneczek cały tydzień

  • 20.08.2018, 11:42 (aktualizacja 20.08.2018 11:52)
Ryneczek cały tydzień

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Złotowie pod głosowanie radnych stanie projekt zmiany uchwały nr XVI.99.2016 w sprawie zasad korzystania z targowiska miejskiego „Zielony Ryneczek” w Złotowie. W projekcie zapisano: "Targowisko czynne jest w każdy dzień tygodnia, za wyjątkiem świąt stanowiących dni wolne od pracy, w godzinach od 8.00 do 14.00." Oznacza to, że po przyjęciu tej uchwały targowisko na placu Paderewskiego dotychczas funkcjonujące w soboty, będzie czynne także w inne dni tygodnia.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

W uzasadnieniu czytamy, że Zielony Ryneczek cieszy się zwiększonym zainteresowaniem, wpisując się jednocześnie w program rewitalizacji tej części Złotowa. Stąd udostępnienie placu Paderewskiego dla handlujących także w ciągu tygodnia .

(jj)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dorota
Dorota 26.08.2018, 22:36
Jestem na tak ! Tylko proszę aby był tylko „zielony”
G1
G1 23.08.2018, 01:39
Gie Osiem będzie na pewno na nie.
VV
VV 23.08.2018, 09:40
G8 też tam kupuje bo Zielony Ryneczek też im pasuje.
SIP
SIP 22.08.2018, 11:26
Panie Burmistrzu, jeżeli nie przejdzie całotygodniowa działalność Zielonego Ryneczku to proszę zaproponować trzy dniowy handel tj; sobota, poniedziałek i środa. Też będzie dobrze bo ludzie ( nie tylko mieszkańcy Złotowa) tego chcą a o to przecież chodzi.
Roman
Roman 21.08.2018, 08:53
Kolejny pomylony pomysł " na szybko przed wyborami " żeby czymkolwiek zdobyć poparcie. Trochę za późno. Umożliwienie tej opcji zniszczy małych okolicznych rolników i działkowców którzy w dni targowe sprzedają swoje zdrowe warzywa. Są to malutkie stragany i miejsca schowane pomiędzy dużymi handlarzami z giełdy. Kto do nich przyjdzie jak zaopatrzy się codziennie na Paderewskiego ????? Druga strona - Zielony Rynek nie ma nic wspólnego z naturą
Są tam tylko handlarze wożący towar z giełdy przesiąknięty roun***m i innymi świństwami. Ten plac umarł wraz z cudownymi pomysłami na EEF trwający po 2 tygodnie. Burmistrzu - ludzi nie naprawia sie na koniec - ich zaufanie zdobywa się od samego początku
kacper
kacper 25.09.2018, 16:11
Tez tam sprzedawalem i tylko swoje warzywa nie wszyscy maja z gieldy jak by pan chcial to by sie dowiedzial koto ma z gieldy i nie kupowal u niego tylko trzeba troche checi i rozmowy nie oskarzac wszystkich
Jan
Jan 27.08.2018, 20:33
Uważam, ze masz rację.
Na dodatek już teraz nie zawsze "jest zielony". Poza tym sprzedawana tam "zielenina" jest całkowicie poza kontrolą tak pod względem nadmiaru chemii jak i... urzędu skarbowego - brak kas fiskalnych w przeciwieństwie do "prawdziwych" warzywniaków! (mam także wątpliwości, czy wszyscy sprzedający mają zarejestrowaną działalność?!). To rzeczywiście może zniszczyć niektórych sprzedawców. Lecz kto wtedy będzie sprzedawał warzywa zimą?! Bo przecież ryneczku zimą nie bezie!
Widz
Widz 21.08.2018, 13:44
Roman, uruchomienie tygpdniowego rymeczku nie ma nic wspólnego z wyborami. Przecież w wuborach ty decydujesz o wyborze burmistrza jednak nie możesz zabronić nikomu podejmowania dobrych decyzji nawet pod koniec kadencji.
Wiedz że świat idzie z postępem i kupowanie warzyw owoców na giełdzie nie jest zabronione. Tutaj też będziesz miał wybór pomiędzy gospodarzem a sprzedawcą giełdowym.
Ponadto jesteś w błędzie że ktoś coś zniszczy bo bez ryneczku to tylko pójdziesz do sprzedawcy giełdowego i do marketu a gospodarz nic na tym nie zyska. Na tygodniowym zielonym zaznaczam zielonym ryneczku zyskają wszyscy w tym drobni sklepikarze. Duży ruch ożywi nie tylko plac ale i okoliczne sklepy i nie tylko. Tak więc więcej optymizmu i mniej sarkazmu.
Roman
Roman 22.08.2018, 10:11
Widz przypomina mi podejście burmistrza do wszystkiego - tylko on ma rację, tylko jego pomysły są słuszne. Nikogo nie słucha, z żadnych porad nie korzysta. To zaobserwowałem przy tej kadencji. Głosowałem, nie wtydze się moja rodzina również. Teraz głosować nie będziemy bo kultura i rozrywka umarła w mieście. Ludzie jeżdżą po Jastrowiach, Wiśniewkach i Pile żeby się pobawić. U nas tylko cyganie i no to cyk a techno w tle kościelnego święta. Wszystko na raz bez smaku. A żeby zielony rynek miał sens trzeba oddać go w ręce ogrodników z lokalnych ogródków aby mogli podzielić się plonami. Tylko do tego trzeba posłuchać opinii innych...a w urzędzie miasta to wręcz nie do zrealizowania.
SIA
SIA 25.08.2018, 13:10
Roman jak dla ciebie najważniejsza jest zabawa to Ok.
Jednak zarzucanie burmmistrzowi że we wszystkim ma rację to jest nadużycie. Otóż rację ma tylko wtedy kiedy słucha mieszkańców a to przynosi im ulgę dnia codziennego tak jak w przypadku Zielonego Ryneczku. Popatrz dzisiaj ilu tam przychodzi zadowolonych ludzi a ilu wśród nich jest urzędników. Popatrz ile tam starszych ludzi może spotkać soę z młoszym pokoleniem z dawno nie widzianymi znajomymi.
Nie można dobremu działaniu na siłę przypisywać złe cechy. Natomiast jeśli chodzi o sprzedaż a nie podział plonów z działek to można to czynić i teraz a im więcej będzie dni Zielonego Ryneczku tym prędzej działkowicze się do tego rodzaju sprzedaży przekonają.
Nie od razu Złotów zbudowano tak więc Roman głowa do góry a w październiku na wybory głosować na PiS ( nie mylić z W.F. )
ŚŁ
ŚŁ 22.08.2018, 11:04
Ale ludzie też ciągle słyszą o konsultacjach. Wielu wskazuje ze burmistrz powinien podejmować twarde decyzje a nie konsultować to z grupami mieszkańców którzy nie mają żadnego mandatu społecznego.
Pl. PAD.
Pl. PAD. 22.08.2018, 11:19
Tak było w PRL kiwdy nie pytano o nic i nic nie konsultowano ale to już się skończyło.
W przypadku Zielonego Ryneczku i zwiększenia ilości dni jego funkcjonowania pytano, Burmistrz zasięgał opini mieszkańców Pl. Paderewskiego i rozmawiał z mieszkańcami korzystającymi z Zielonego Ryneczku.
Pomysł z zwiększeniem ilości dni targowych trafiony.
Jan
Jan 20.08.2018, 22:20
Nadmieniam, że sobota jest też "dniem wolnym od pracy". Więc przy tym zapisie w soboty go być nie będzie mogło! Ale co wtedy z miejscami parkingowymi?!
Mzka
Mzka 21.08.2018, 08:31
Odp. dla Jan.
Miejsca parkingowe będą tak jak były.
Jan
Jan 27.08.2018, 20:34
Owszem, ale będą zajęte.
Wiola
Wiola 27.08.2018, 21:41
Teraz też są zajęte. Czyli będzie tak samo ale i żwawiej i mam nadzieję z humorem.
Klient
Klient 20.08.2018, 22:06
Tylko te stragany to straszny niewypal - nie jednokrotnie bylam swiadkiem jak sprzedajacy mokna pod tym materialowym daszkiem lub w gorace lato sie pod nim praza. Calkowicie nie spelnia swojej funkcji oprocz wygldu.
Malwina
Malwina 21.08.2018, 08:35
Jak by narzekali sprzedawcy to OK, ale jak na deszcz narzeka Klient to proszę zabierać parasol.
Ryneczek spełnia swoją funkcję bo klienci są zadowoleni i to szczególnie latem.
W.A.N
W.A.N 20.08.2018, 16:58
My też jesteśmy na tak tylko żeby ryneczek był zielony a nie ciuchlandia.
A.I.S.
A.I.S. 20.08.2018, 15:12
Ja z całą rodziną i znajomymi też jesteśmy na tak dla całotygodniowego Zielonego Ryneczku. Mamy nadzieję że działania Burmistrza Adama Pulita przy poparciu mieszkańców Pl. Paderewskiego w sprawie dot. zwiększenia ilości dni targowych i rozwinięciu działalności Zielonego Ryneczku niewątpliwie ożywią martwy na codzień Pl. Paderewskiego. Poza tym po wdrożeniu przedsięwzięcia skorzystają na tym okoliczne sklepy i sklepiki.
Mamy jeszcze prośbę do Burmistrza i Rady Miasta aby przy przyjęciu uchwały pomyślano o wymianie wkopanych krawężników na polbruk który doskonale podkreśli zarys synagogi a nam matkom umożliwi swobodniejszy dostęp do straganów.
on
on 20.08.2018, 21:23
Ciekawe dlaczego burmistrz nie podjął tej decyzji wcześniej.... Chyba zaczęła się kampania wyborcza..... teraz będzie zatwierdzał wszystko aby wyborców kupić,,,
Przemek