Piątek, 21.09.2018, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Wolniej na Zamkowej

  • 17.08.2018, 10:26
  • Janusz Justyna
Wolniej na Zamkowej
Burmistrz Adam Pulit podjął decyzję, że na ulicy Zamkowej w Złotowie zostaną zamontowane urządzenia spowalniające ruch.

To decyzja, która zapadła na wniosek mieszkanki Osiedla Za Rzeką p. Iwony Fidurskiej. Wniosek ten poparło ponad 100 mieszkańców osiedla. Jak relacjonuje p. Fidurska do złożenia wniosku skłoniła ją relacja jednej z matek, która opowiedziała jej o dramatycznym zdarzeniu na ulicy Zamkowej, gdy jej córka omal nie została dosłownie „zmieciona” z przejścia dla pieszych przez pędzący samochód. Jak się okazuje to nie jedyny taki przypadek. Mieszkańcy opowiadają o sytuacjach gdy pędzące pojazdy rozwijają niejednokrotnie szybkości ponad 100 km/godz. Sprzyja temu fakt, że ulica Zamkowa jest prosta i długa. Sytuacje z przekraczaniem dozwolonej na tej ulicy prędkości (40 km/godz) potwierdza policja, odnotowuje się liczne zgłoszenia w Krajowym Systemie Bezpieczeństwa. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem wydaje się być zamontowanie urządzeń spowalniających ruch, co zapobiegnie wypadkom, do których już dochodziło na tej ulicy.

Foto: Iwona Fidurska - inicjatorka akcji montowania spowalniaczy

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PAGANINI
PAGANINI 21.08.2018, 21:39
Fajne zdjęcie pod swoim domem.
A to ważny przekaz.
Filek
Filek 20.08.2018, 22:40
Nie lubię PiSu, ale w Morawieckim pokładałem nadzieję. Tylko, że on klepie takie farmazony... Gorzej niż Kwaśniewski po pijaku.
Brawo pani Iwono
Brawo pani Iwono 17.08.2018, 22:47
I tyle zrobił Pis przez cztery lata...


ter
ter 20.08.2018, 21:29
razem z burmistrzem
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.08.2018, 22:11
Najpierw to proponowałbym położyć nowy asfalt na ulicy Zamkowej bo same dziury. I te debilne auta stojące na Zamkowej w kierunku do Słoneczej. Ja jadę ul. Zamkową kilka razy i nigdy nie przekraczam 50 km na godzinę.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.08.2018, 19:46
Mam tylko nadzieję, że próg będzie wyglądał podobnie jak ten na 8 Marca przy szkole lub Słonecznej przy Biedronce. A nie jakieś głupie nakładki, które ciągle wypadają!
POp
POp 17.08.2018, 20:43
Będą takie jak na Słonecznej.
pop
pop 17.08.2018, 18:23
Tam wcale nie widać Policji. A kaskaderzy tną ponad 100 , szczególnie rano i wieczorem.
Zzz
Zzz 17.08.2018, 16:40
Dziwne że nikt z mieszkańców tej ulicy nie wystąpił o spowalniacze tylko karierowicze.
To jest cyrk. Wiele jest ulic z problematycznym ruchem ale jak nie przybijasz łapy to możesz sobie pogadać tylko z sąsiadami.
Somsiad Pioter
Somsiad Pioter 17.08.2018, 15:54
Wybory , wybory i tylko wybory !!!
Pluto
Pluto 17.08.2018, 16:23
A z Pani Iwonka to z czyjego komitetu startuje?
A Pan Janusz autor artykulu z czyjego komitetu startuje?
Mini
Mini 20.08.2018, 13:35
Jak to z jakiego. Z jaśnie panującego wszystko wiedząc ego inajmadrzejszego
Zapluto
Zapluto 17.08.2018, 21:41
Szczegóły wkrótce. Pomyliłeś autora
Piotr
Piotr 17.08.2018, 15:23
Jeżdżę tą drogą autem, więc pomysł nie do końca mi się podoba, ale z drugiej strony niektórzy kierowcy zdecydowanie tam przeginają. 100km/h nie jest tutaj niczym nadzwyczajnym!
Lok
Lok 17.08.2018, 16:10
Ja też tam jeżdzę dlatego pytam gdzie policja. Takie zapędy nieodpowiedzialnych kierowców można szybko przystopować.. Wyszło by taniej a i policja by zarobiła. Przecież płacimy na policje i widzimy jakie i gdzie jest ich zaangażowanie w bezpieczeństwo ruchu drogowego. Mogę przytoczyć zapomnianą ul Wielatowską gdzie z działek niejeden po alkoholu jedzie. Ulica o podobnym znaczeniu co Zamkowa, Ciekawe z jakich ulic zebrano 100 podpisów.
Fix
Fix 17.08.2018, 13:52
Ot i kampania ruszyła.

Pozostałe