Poniedziałek, 16.07.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Dzień z życia "pisowskiej dyktatury"

Dzień z życia "pisowskiej dyktatury"
Po wzorcowej demokracji, która panowała za rządów PO-PSL (o czasach komuny i postkomuny z SLD nie wspominając) pozostały tylko zgliszcza.

Kiedyś szło się do urzędu, w poczekalni brało się do ręki "niezależne" od rządzących gazety, które korzystały ze swobody wypowiedzi i państwowych reklam. Czytało się w nich o złotej erze, którą zafundowali Polakom ówcześnie rządzący. To były czasy! Ludzie starsi chodzili do lekarza jedynie dla rozrywki (zabawa rozpoczynała się nocną kolejką w poczekalni), policjanci grali z protestującymi w paintball (dla lepszej zabawy broń mieli tylko policjanci, a kulki z farbą zastępowano gumowymi odpowiednikami), politycy rządzący udzielali korepetycji dziennikarzom (słynne zajęcia w środku nocy przy śmietniku), niezawisłe sądy orzekały kary więzienia za przerywanie wykładów komunistycznych bandytów, w restauracji "Sowa i Przyjaciele" można było zjeść "ośmiorniczki" z rządzącymi (i zrobić przy okazji interes życia lub "laskę" Amerykanom), długo można tak wymieniać. Panowała złota wolność! Teraz jest wielka smuta. W najlepsze bowiem rozwija się dyktatura firmowana przez Jarosława Kaczyńskiego.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

 

Cenzura, godzina milicyjna/policyjna, wojsko na ulicach, tysiące aresztowanych, zakazy wyjazdu z kraju. Taka rzeczywistość panuje obecnie w III RP. Oczywiście reżim stara się uwiarygodnić, pokazać całemu światu, że w Polsce panuje normalność. W tym celu stosuje różne podstępy. Ostatni przykład to koncert zespołu "The Rolling Stones". Nieprzypadkowo "Kaczyści" umożliwili kilku desydentom dojazd na spotkanie z Jaggerem (USA)! Celowo nie przeszkadzali! Wspominam o tym, bo na koncercie był m.in. przywódca duchowy antykaczystowskiej partyzantki na powiat złotowski i Łobżenicę.Dla rozprowadzających znicze przed sądami, guru i bohater! Dla pozostałych zwykły leszcz, który w dodatku nie przewidział, że orędownicy obecnej dyktatury wykorzystają jego udział w koncercie dla swoich niecnych celów.

 

Przyznam, że jestem pod wrażeniem postawy tego człowieka. W internecie plują na niego od najgorszych. Przypominają przodków, którzy za krwawej komuny przysięgali "strzec bezpieczeństwa i porządku publicznego", którzy z dumą nosili legitymację serii E... On na to nie zważa. Konsekwentnie prowadzi walkę przeciw "kaczystowskiej dyktaturze". Oczywiście głównie w ramach drugiego obiegu, a więc za pośrednictwem punktu skupu surowców wtórnych, bo to właśnie do tej "konspiracyjnej meliny", cyklicznie każdego tygodnia, trafia "bibuła lokalna" z jego ambitnymi tekstami.

 

Ten "niezłomny bojownik o wolność i demokrację" ma pewną słabość. Boi się o innych obrońców "zagrożonych praw konstytucyjnych". Boi się m.in. o swojego dobrego kumpla, który zasad demokracji uczył się w Komitecie Miejskim PZPR w Złotowie oraz Komitecie Wojewódzkim PZPR w Pile. Boi się zupełnie niepotrzebnie. To bowiem prawdziwy "leśny" ("leśny ojciec"/"leśny dziadek" *proszę odpowiednie skreślić). Wystarczy wejść na jego profil FB. Na udostępnionych fotografiach zwierzyna leży pokotem. Interesujące, że ostatnio nawet portale internetowe leżą przed nim pokotem, ostrzelane groźbą zastosowania środków prawnych za publikację nieprzychylnych materiałów, rzecz jasna nieprzychylnych wobec "niezłomnego obrońcy wolności słowa". Nie ma z nim żartów, "Kaczyści" muszą się go bać!

 

Nie ma złudzeń, że "pisowska dyktatura" narusza "system demokratyczny", który przy "okrągłym stole", w oparach lepszych fajek i markowej wódki, budowali m.in. towarzysz Kiszczak i komunistyczna agentura. Widać również, że także w powiecie złotowskim mieszkają ludzie, którzy tego systemu gotowi są ofiarnie bronić i zań umierać. Oczywiście w tej walce nie są sami. Komisarze Unii Europejskiej (wzorem komisarzy z ZSRR) interweniują. Niewykluczone więc, że modły wznoszone przed budynkami sądów, które odbywają się w poświacie palących się zniczy, zostaną kiedyś wysłuchane.

 

Być może ich pośredni adresaci, komisarze UE, dojrzeją do radykalnych rozwiązań i zastosują np. ustawę o tzw. "bratniej pomocy". Kiedyś tak czynili sowieci na Węgrzech (1956) i Czechosłowacji (1968). Dlaczego nie mieliby tego zrobić marksiści z UE? Dawni marksiści z dawnego Bloku Wschodniego czekają wszak na pomoc, krwawią, są torturowani, umierają w lochach (złośliwi realiści napiszą, że chlając drogą "wódę" i łowiąc ryby na Lofotach).

 

Wypada zauważyć, że w XVIII w. nasi sąsiedzi byli bardziej skłonni do obrony demokracji w Polsce. Przypomnieć również, że w 1772 r. Krajna doświadczyła niebywałej łaski, która spłynęła ze strony przodków przyjaciół/ziomali z Gifhorn. Może historia się powtórzy?

 

Tymczasem warto zaszyć się gdzieś w pałacu budowanym na obszarze natura 2000 (dzięki opinii obrońcy Puszczy Białowieskiej powstaje taki przybytek). Ustawić na full płytę "The Rolling Stones". Najlepiej utwór "Gimme Shelter" (ponoć skutecznie płoszy ptaki). Włączyć internet. Przypomnieć sobie "demokratyczne rządy" PO-PSL. Inwigilacje, wielomiesięczne areszty bez wyroków, tajemnicze samobójstwa, umorzenia prokuratorsko/sądowe w głośnych sprawach, afery, wyłudzenia, ośmiorniczki itd. Gwarantuje, będą ciary!

 

Piotr Tomasz

Prawnik, Dziennikarz, Emigrant

 

contact contact
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mirosław Jaskólski
Mirosław Jaskólski Dzisiaj, 07:52
P. Tomasz nawet radni PIS panu odmówili co to za wniosek był chyba bardzo kiepski. A jakim był pan radnym to życie pokazało.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz Dzisiaj, 11:43
Wniosek oparty był m.in. na ustaleniach komisji rewizyjnej. Przewodniczył jej Tomasz Fidler. Czyżby i on słabo pracował? Radni PiS mnie nie poparli. Przypominam, że radny PiS (pan Bieluszko) poparł m.in. wybór pana Andrzeja Jasilka (SLD) na przewodniczącego RP. Logiczne zatem, że mojego wniosku nie podpisał. Nie wiem dlaczego nie zrobił tego radny Fidler i inni radni PO. Strach przed utratą koalicjanta?
Darek
Darek Dzisiaj, 08:40
Pan za to "błyszczy" jako zarządca dróg powiatowych :( Żałosne. A miał pan okazję milczeć, jak klasyk mawiał...
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz Wczoraj, 19:11
Dziękuję za komentarze. Oczywiście również te krytyczne. Szczególnie dziękuję panu Grzegorzowi Piękosiowi. Dziękuję za to, że nie boi się napisać kilku zdań i podpisać je własnym nazwiskiem. Oczywiście nie zgadzam się z Lemem. Internauci z reguły nie są "klasycznymi idiotami". To zazwyczaj wykształceni i majętni ludzie. Przypominam "Panią Hejterkę" (córkę znanego prominenta), która została ujawniona za sprawą radnego Wiesława F. Przypominam też, że sam przyłapałem na tzw. "hejcie" pewną redakcję, która "pisiorowała" mi w necie. Posiadam urzędowy dokument, który to potwierdza.

Oczywiście nie mam żalu do osób, które z różnych względów chcą pozostać anonimowe. Przypominam, że PiS rządzi zaledwie od 2 lat. Istnieje więc niebezpieczeństwo, że ponure czasy koalicji PO-SLD-PSL mogą powrócić. Wraz z nimi autorytarne rządy i różne formy naruszania demokracji (przykłady podałem w felietonie).

Na koniec pewne wspomnienie, które nawiązuje do odwagi (pośrednio do wpisu "Echo prawdy". W 2010 r. chciałem złożyć wniosek o odwołanie starosty Jaskólskiego. Powód był jeden: istotne naruszenia prawa w starostwie. Sporządziłem wniosek, podparłem się m.in. ustaleniami komisji rewizyjnej. Efekt? Efekt był żaden. Pozostałych 18 radnych (m.in. szef komisji rewizyjnej Tomasz Fidler (PO), radni PiS) odmówiło poparcia. Po latach zrozumiałem dlaczego. Dlatego kiepsko widzę prawicę w powiecie złotowskim. Pozdrawiam

ps. zadanie dla "truskawkowiczów". Wpiszcie sobie w google: Walka Jakuba z Aniołem, Jacek Kaczmarski. Wtedy może zrozumiecie!
Echo prawdy
Echo prawdy 2 dni temu, 23:50
Panie Piotrze, niech się Pan nie dziwi że tyle czarnego hejtu wylewa się na obnarzoną prawdę. Otóż jest to pokłosie dziedziczenia komunistycznych wzorców przetrwania w czerwonym bagnie. To że ma Pan mało wsparcia oznacza tylko jedno, w naszym grajdole nie istnieje prawica. Jej poprostu nie ma a ci co pod nią się podszywają to jednostki, które myślą tylko o sobie i pochodzą jak sądze z nawróconego przemianowanego w nazewnictwie aparatu porządkowego mającego na celu utrwalanie jedynej słusznej demokracji Marksistowsko Leninowskiej w jedynie wolnym kraju któremu wolność zapewniał ZSRR. To trwałe dziedzictwo w postkomunistycznych o dziwo wybieranych strukturach samorządowych nie tylko w Złotowie uniemożliwia powstanie prawdziwej prawicy nie naznaczonej piętnem minionej propagandy. Z tego też powodu Pana felietony długo nie znajdą uznania w większości a jedynie będą przypominały wołanie o wodę na pustyni.
Pluto
Pluto Wczoraj, 19:11
Na tak durne komentarze to sie odpowiadac nie chce.Krutko to ujme-takie sranie w banie
Taka prawda
Taka prawda Wczoraj, 10:55
Wzorce złotowskich liderów prawicy raczej odpychają niż przyciągają
Darek
Darek 2 dni temu, 05:57
Kolejny bardzo dobry tekst. Gratuluję :)
Po niektórych z komentarzy widać, że trafiony i boli :) Za mało jeszcze :)
Zniewagami "demokratów" nie należy się przejmować, bo to tylko pieski, które co najwyżej mogą "nogawkę obsikać".
Pozdrawiam serdecznie Autora :)
My Naród
My Naród Wczoraj, 20:55
POmyje do szamba tam wasze miejsce jasne !!
Ohyda
Ohyda 2 dni temu, 01:56
Panie Piotrze, choćby pan pisał złotą zgłoską, osoba Piotrowicza wszystko niweluje na zero, albo i minus. NIE!!!!
Fela
Fela 13.07.2018, 18:13
Twarzą walki z przeszłością jest bolszewicki prokurator Piotrowicz krzyczący ,,Precz z Komuną!'' a kieruje wszystkim niejaki Jarosław Kaczyński, syn komunistycznego aparatczyka, kształcony w komunistycznych szkołach na komunistycznym programie, piszący prace doktorską po linii Marksizmu-Leninizmu, jego promotorem bolszewicki naukowiec, wdrażający obecnie IV RP, czyli bolszewizm.
To
To 13.07.2018, 21:53
Oszołom z Tarnówki wylazł z dziury.
pluto
pluto 13.07.2018, 17:12
Z tych wszystkich komentarzy wynika,ze Leszczynski rzadzi calym miastem
Jestem pod wieklim wrazeniem,ze Mariusz tak daje rade.Jakis Tomasz ,ktory jezdzi na truskawki sobie nie poradzil,a podobno prawo gdzies studiowal od emigrant od siedmiu bolesci,ten co mieszka kolo jelenia z tym drugim co tak dziwnie chodzi tez slabo.Żal dupcie sciska.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz Wczoraj, 19:16
Oczywiście, że nie rządzi. Do tego potrzeba odwagi. Na przykład ten Pan nie ma odwagi pójść pod sąd, stanąć z demonstrantami, zawołać:demokracja, konstytucja. Co innego podpuszczanie...
GP
GP 13.07.2018, 17:34
"Z tych wszystkich komentarzy wynika" jeśli ze wszystkich to wynika to podaj przykład z którego konkretnie lub najbardziej? Czytałem większość i mi nie wynika. Odwrotnie uważam, że mu się po wyborach samorządowych urwało z wielu samorządów. Teraz to nieudolnie chce odbudować ale marnie to widzę. Pulit zgniecie tych padalców z lewicy mimo że Leszczyński staje na głowie żeby ośmieszyć obecnego burmistrza
Pluto
Pluto Wczoraj, 19:07
Moj nauczyciel na tali wpis jak Twoj odpowiada .***icie Hipolicie
O co chodzi?
O co chodzi? 13.07.2018, 13:05
Od pewnego czasu portal pzl24 złamał złotowskie tabu i dopuścił do głosu prawicę. Co się stało, dawniej obie redakcje zgodnie lewicowały. Jaki jest powód?
O przywileje u rządzących
O przywileje u rządzących 13.07.2018, 16:58
Jak to jaki? Najprostszy - chęć przypodobania się obecnej władzy.
co ty piszesz?
co ty piszesz? 13.07.2018, 17:42
Jesteś naiwny czy głuptasek? Dopuszczają prawicę dla przypodobania się władzy? Nie widzę w tyn nic złego, że prawica może się w tym mieście wypowiedzieć za pomocą środków masowego przekazu, to normalne w wielu miejscach w kraju. Tylko kto, jaka władza w Złotowie wymaga od pzl24 dopuszczania prawicy do głosu? Starosta czy burmistrz? To osoby których usposobienie nie pasuje, żeby komuś coś kazać czy prosić o względy.
ACTA
ACTA 13.07.2018, 13:35
Smutna historia za sprawą wspólnej przyjaźni żon, które połączyła psudopasja. Katoprawicowiec i dawny działacz lewicowy nawiązali współpracę pod psedonimem BARCElona. Do głosu dopuszczono pisowskie mędziarstwo. W programach szyderczych BAR psioczy na lewicę a chwali pisuar. To jest przyczyna skrętu pzl na prawo. Niestety co na stronce 77400 dopuszcza CE jest większym koszmarem niż produkt medialny rydzola z piernikowa.
Ty
Ty 13.07.2018, 13:14
Wreszcie normalnie.
Pepa
Pepa 13.07.2018, 10:37
Bardzo dobry tekst. Syn ormowca ma kiepski dzień po jego przeczytaniu podobnie jak jego przyjaciel od flinty.
Zamojski
Zamojski 13.07.2018, 11:00
Sugerujesz, że Donizy Larwa nosił beret?
Abi Zabelek
Abi Zabelek 13.07.2018, 12:00
Przestań! Mariusz bardzo tego nie lubi. Jest na tym punkcie wrażliwy. Szczególnie nazwisko Larwa. Nigdy tak nie piszcie i nie mówcie.
Bolek
Bolek 13.07.2018, 01:36
Czy strona pzl24.pl jest strona o wydarzeniach z regionu czy strona do wylewania gorzkich żali przez niespelnionego dziennikarzyne .Szczerze nie interesuje mnie kompletnie zdanie tego czlowieka ciekawszy od niego jest artykuł o Barszczu Sosnowskiego ktory zreszta jest mniej szkodliwy od tych wypocin pana Piotra.
aqq
aqq 13.07.2018, 09:14
Jaki portal, tacy felietoniści...
Wicek Witos
Wicek Witos 13.07.2018, 11:45
Jaki skarbnik takie długi
Marcin P
Marcin P 13.07.2018, 09:01
Ja natomiast o barszczu nie czytałem a do tego felietonu najpierw robię sobie kawę. Będę go czytał powoli i kilka razy. Nigdy nie łapię wszystkich wątków za pierwszym razem.
aqq
aqq 13.07.2018, 09:44
Zgadza się - pomieszanie z poplątaniem, podane na zasadzie: wrzucę odchody w wentylator i będę naśmiewał się z pochlapanych...

Najbardziej lubię wstawki typu: . "...W internecie plują na niego od najgorszych. Przypominają przodków, którzy za krwawej komuny przysięgali "strzec bezpieczeństwa i porządku publicznego", którzy z dumą nosili legitymację serii E...". Cóż, nie wszyscy mogli wybrać sobie przodków - to przywilej Najprawdziwszych w Swej Prawdzie Prawdziwej Polaków i Patriotów. Oni z woli Opatrzności mogli wybierać: dziadek w Wehrmachcie czy ojciec w SB - nieee, nie pasi, wolę Prawdziwego Patriotę. A jak ktoś rodził się gorszym sortem, czy zdradziecką mordą, to rzecz jasna nie miał prawa przodków wybierać. W końcu "...Ja Pan, Twój Bóg, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia..." (Wj 5,20). I pokarał przodkami, przez których wspomniani wyżej Najprawdziwsi w Swej Prawdzie Prawdziwej Polacy i Patrioci mogą z nich lżyć i w każdy inny sposób prześladować.

Nie miałem ani ojca SB-ka, ani dziadka w Wehrmachcie. Nie miałem też przodków niezłomnych, wyklętych czy bohaterskich. Miałem przodków, że tak powiem: zwyczajnych. Moja śp. mama zawsze powtarzała mi: imię masz z kalendarza, na nazwisko musisz sobie zapracować. Tej wersji się trzymam. Dlatego też nie oceniam nikogo przez pryzmat przodków. Bo nie każdy miał przywilej ich wybierać.
arkadio
arkadio 2 dni temu, 18:52
brawo Ty!;)
SN
SN 13.07.2018, 13:53
Przykro mi z powodu mamy. Taki jest niestety złotowski pisuar. Matka ma zawsze rację. Często to powtarzasz pod tym katopsudodziennikarzyną.
Złotowiak
Złotowiak Wczoraj, 21:01
SB+TVN+WSI=PO
hotel na mieniu powiatu
hotel na mieniu powiatu 13.07.2018, 10:53
Narracja niegdysiejszego GPXa. Te wyszukane cytaty z Bibli. Hejtujesz feleietonistów z pzl a bronisz leszcza? Tego samego, który wygonił ci z internatu ukraińskich parobków? Parobków, którzy zapierdzielają za marne grosze w Józefowie żebyś ty miał dobrobyt? To tak się pracuje na nazwisko?
Grzegorz Piękoś
Grzegorz Piękoś 13.07.2018, 12:32
Stanisław Lem stwierdził kiedyś: "Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem Internetu". Życzę miłego dnia wszystkim, zwłaszcza tym, którym hejt sprawia radość. Uważajcie tylko, żeby Was nienawiść nie zjadła.
czytelnik
czytelnik 2 dni temu, 20:21
Grzechu ale Lem miał na myśli Ciebie w postaci GPXa
Zamek
Zamek 13.07.2018, 21:56
Życzymy żeby nie dostał pan niestrawności po pieczarkach.
Temistokles Brodowski
Temistokles Brodowski 13.07.2018, 11:28
Jeżeli tutaj faktycznie udziela się skarbnik to mam pytanie. Interesuje mnie wycena działki 283/3 . W jakim trybie bedzie wystawiona do zbycia. Kiedy pojawią się ogłoszenia o przetargu. Jaka jest wycena? Czy przewiduje się inny model zbycia tego gruntu?
Lody lody komu lody
Lody lody komu lody 13.07.2018, 12:12
Będą robić lody na tej działce. Peezelowcy dostarczą mleko ze swoich gospodarstw a do kompletu będzie potrzebny jeszcze CUKIER. Nie myście tylko, że cukier ze "zdemontowanych" polskich cukrowni przez Buzka Tuska i Pawlaka. Cukrownie do Niemców poszły! Działka pójdzie do dewelopera, chyba najgorszego w tym miescie.
PZ
PZ 13.07.2018, 10:40
"Najbardziej lubię wstawki typu: . "...W internecie plują na niego od najgorszych." To jest odniesienie do felietonu leszczyńskiego, poczytaj to załapiesz. Nie odbieraj komus prawa do polemiki.
Wątroba
Wątroba 13.07.2018, 10:07
Czyli kariera w PSLu wystarczyła żeby się w godzinach pracy wymądrzać?
Złotowianin
Złotowianin 13.07.2018, 00:46
Wreszcie artykuł ukazujący obłudę leszczy i innych owsików.
Waldi
Waldi 12.07.2018, 23:50
Panie Piotrze, można trochę krócej i prościej? Nie każdy jest koneserem polityki i lokalnych układów
Ola
Ola 12.07.2018, 23:50
Dawno nie czytałam tak dobrego tekstu, brawo są jednak ludzie myślący a nie tylko łykający wszystko jak leci, a już myślałam ze to gatunek wymarły jak ja.
Do Ola
Do Ola 13.07.2018, 02:17
Czyli piszesz zza grobu? - "a już myślałam ze to gatunek wymarły jak ja." W tym tekscie P.T. jest tyle samo logiki co w twoim komentarzu.
Kowalski
Kowalski 12.07.2018, 23:39
Tak jakby teraz była bajka, (chyba) kolego Piotrowicza.
Istory
Istory 12.07.2018, 23:33
Ziomkowie tych z Gifhorn przynieśli w 1772 roku ludziom na Krajnie odpoczynek od rodaków - szlachty, która ich rżnęła do ostatniej nitki. Bo fakt, że spora grupa utrzymała polskość, ale też masa ludzi przeszła na stronę zaborcy.
Rodak
Rodak 13.07.2018, 10:43
Powiedz to jawnie, bez chowania się za anonimowością ludziom z pod znaku Rodła.
DO RODAKA
DO RODAKA 13.07.2018, 18:12
Piszemy SPOD znaku Rodła,ale zgadzam się treścią wpisu. :-) Zróbcie coś z tą Capchta, w pracy nie mogę wpisywać komentarzy bo nie weryfikuje mi testu. Zaznaczam autobusy, witryny sklepowe,znaki, drogi i nic.
podpis
podpis 12.07.2018, 23:28
STARY TESTAMENT
Potrzeba rozwagi
Nie oskarżaj, zanim dokładnie nie zbadasz, najpierw zastanów się, a dopiero potem udzielaj nagany. Nie odpowiadaj, zanim nie wysłuchasz, a w środek mów nie wpadaj! Nie wadź się o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj się do sporów grzeszników! Synu, nie bierz na siebie za wiele spraw, bo jeśli będziesz je mnożył, nie unikniesz szkody. I choćbyś pędził, nie dopędzisz, a uciekając nie uciekniesz.
Bezpartyjna
Bezpartyjna 13.07.2018, 16:21
Brawo!!! Jakież to prawdziwe. Zawsze trzeba najpierw się zastanowić czy można rzucić kamieniem, a nie rzucać bezmyślnie w innych, bo może rykoszetem wrócić i oko wybić. Znajduję tego pana jako sfrustrowanego, odepchniętego od koryta pseudo dziennikarza. Kim ten pan jest, że może osądzać (opluwać) innych? Jakimś ideałem chodzącym, czy guru wszystkowiedzącym? Jak są dowody, to jest i prokurator.

Pozostałe