Niedziela, 19.08.2018, imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Kto nagrywał zebrania klubu "Zadbajmy o Złotów"?

  • 1.06.2018, 22:12 (aktualizacja 02.06.2018 13:17)
  • contact contact
Kto nagrywał zebrania klubu "Zadbajmy o Złotów"?
Według przewodniczącego Rady Miejskiej w Złotowie, Krzysztofa Żelichowskiego, miał to być lokalny dziennikarz Kamil Ceranowski. Ten twierdzi, że został pomówiony…

Do lokalnych mediów trafiło oświadczenie Kamila Ceranowskiego, wydawcy kilku lokalnych mediów, w którym wezwał on przewodniczącego Rady Miejskiej w Złotowie do zaprzestania rozpowszechniania informacji o rzekomym utrwalaniu przez Kamila Ceranowskiego przebiegu spotkania Komitetu Zadbajmy o Złotów.

- Przed obradami XL sesji Rady Miejskiej VII kadencji, w sali sesyjnej Urzędu Miasta Złotowa, Przewodniczący Rady Miasta - Pan Krzysztof Żelichowski zasugerował w obecności innych osób, że potajemnie nagrałem spotkanie Komitetu Zadbajmy o Złotów – pisze w swoim oświadczeniu Ceranowski.

Chodzi o spotkanie, na którym komitet/klub radnych miał prezentować swoich kandydatów na burmistrza Złotowa oraz na radnych rady miejskiej. Jako że kandydatów miało być kilkoro, klub planował przeprowadzić prawybory, których wynik miał wyłonić tego jedynego. Nasza redakcja została na to spotkanie zaproszona, ale na dzień przed jego terminem zaproszenie odwołano.

Kandydat, a właściwie kandydatka, została wyłoniona. Klub stosownym oświadczeniem poinformował o tym media, a te - mieszkańców. Oświadczenie przesłano również do redakcji pzl24.pl. I było to ostatnie oświadczenie klubu Zadbajmy o Złotów skierowane do naszej redakcji, choć wszystko co najciekawsze nastąpiło potem. Ostatecznie kandydatem na burmistrza został ten, który prawyborów nie wygrał. Okazało się też, że przebieg spotkania został zarejestrowany, a nagrania trafiły do lokalnych mediów. Kto nagrywał? Nie wiadomo.

Ciąg dalszy tej historii nastąpił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Złotowie. Przewodniczący rady poinformował zebranych, że opuszcza klub Zadbajmy o Złotów oraz składa rezygnację z pełnionej funkcji. Zanim jednak to uczynił miał poinformować jednego z radnych o tym, kto nagrywał spotkania klubu.

Kamil Ceranowski, którego wskazał przewodniczący, twierdzi, że to nie on nagrywał, ani nikomu tego nie zlecał, a całą sytuację ocenia jako szukanie winnych poza komitetem: - Oceniam to jako próbę przeniesienia na osoby trzecie odpowiedzialności za wątpliwe moralnie praktyki do jakich dochodzi wewnątrz Komitetu Zadbajmy o Złotów, ale również jako bezprecedensowy atak na niezależne media – mówi Kamil Ceranowski. Twierdzi, że zdecydował się na ich publikację na portalu 77400.tv, bo jego redakcja chce wyjaśnić, czy doszło do nielegalnej kampanii wyborczej.

Ale najciekawsze w jego wersji jest to, że nagrania miała dokonać osoba z klubu Zadbajmy o Złotów. - Nagrania, których drobny fragment został opublikowany na portalu „77400.tv” trafiły do lokalnych mediów, w tym i do naszej redakcji, za pośrednictwem osób związanych z Komitetem Zadbajmy o Złotów. Opublikowane nagranie prezentowało przebieg spotkania, które odbywało się w miejscu publicznym i miało charakter publiczny. W spotkaniu uczestniczyły bowiem osoby publiczne oraz przedstawiciele współpracujących z Komitetem mediów, w których następnie nastąpiła publikacja treści mogących stanowić niedozwoloną kampanię wyborczą. Z tych powodów zdecydowałem o publikacji przedmiotowego materiału.

Ceranowski nie oczekuje od Żelichowskiego żadnego zadośćuczynienia, gdyż twierdzi, że został on w całą sprawę wmanewrowany: - Nie oczekuję od Pana Krzysztofa Żelichowskiego stosownego sprostowania i przeprosin, albowiem uważam, że w niedługim czasie w wyniku kolejnych publikacji w lokalnych mediach sprawa stanie się oczywista dla wszystkich osób nią zainteresowanych oraz dla szerszych kręgów społecznych. Sądzę, że Pan Przewodniczący nie ma z tą sprawą nic wspólnego, podobnie jak część osób z Komitetu Zadbajmy o Złotów, które osobiście znam i szanuję, a które w wyniku udziału w opisanych wydarzeniach zostały narażone na negatywny odbiór ze strony społeczeństwa, nad czym mogę tylko ubolewać – pisze w swym oświadczeniu dziennikarz.

(ab)

 

contact contact

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (81)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oderwani od koryta
oderwani od koryta 21.06.2018, 15:12
Czytamy na stronie komitetu "Zadbajmy o złotów" w program na lata 2018-2023

"Najważniejsze cele naszego programu:
Infrastruktura
Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz sieci wodociągowej i kanalizacyjnej z wykorzystaniem środków unijnych."
Obawiam się że autor programu albo zaklina rzeczywistość albo złośliwie nie daje sobie uświadomić, że ekipa Adama Pulita właśnie realizuje kompleksowy program dotacji na wodociągi i kanalizację oraz oczyszczalnię ścieków. Nie ma więc szans i potrzeb ponownego aplikowania i remontu infrastruktury.
Irka
Irka 14.06.2018, 12:31
czy komitet Zadbajmy o Złotów ma już siedzibę? z tego co widzę na piśmie jest tam adres Wojaka Polskiego 2 a to jest chyba adres muzeum :)
Tyle w temacie
Tyle w temacie 7.06.2018, 17:07
Będzie jak było, ZOZ nie odda łatwo władzy w Złotowie
felicja
felicja 11.06.2018, 11:37
ludzie nie potrzebują ich zgody, sami im odbiorą
mecenas
mecenas 6.06.2018, 23:39
No niestety kampanię prowadzą nieudolnie, same wpadki, nie wiem co za sierota im to tak prowadzi.
asystent niewidzialnej ręki
asystent niewidzialnej ręki 7.06.2018, 13:32
Wpadki jeszcze będą, są już zdjęcia , filmy, dźwięki, wysłane pisma do instytucji, pewne się jeszcze redagują. Poczekajmy, cierpliwości. Skończy się mundial, sezon urlopowy i wtedy ludzie zaczną już myśleć o wyborach. Myślę że we wrześniu będzie ciekawy repertuar premier. Pamiętacie jak się do kino RODŁO chodziła po repertuar filmowy? ten wrześniowy po rozwinięciu będzie długi na metr.
Glut
Glut 6.06.2018, 00:25
I tak nic z tego nie będzie, parę osób se tu poszczeka a komitet Wełniaka I tak wygra wybory jak zawsze
HJ
HJ 7.06.2018, 13:44
Ponoć mocną listę zrobi Prawo i Sprawiedliwość. Nie wiem czy lewica nie trafi do oślej ławki w tym roku.
FD
FD 6.06.2018, 00:43
Tak, ale nie wolno się podawać!
precz z postkomuną
precz z postkomuną 5.06.2018, 13:45
Brawo Kamil !!!!!! jedziesz z nimi
bunt frakcji radnych w klubie ZOZ
bunt frakcji radnych w klubie ZOZ 5.06.2018, 11:31
To już pewne. Będzie zmiana, klub w niedługim czasie zmieni kandydata na burmistrza. Nowym kandydatem będzie Mariola Wegner. Komitet zastanawia się tylko nad strategią zmiany. Kolejna zmiana to kolejna kompromitacja klubu. Jest pogląd jednej frakcji, żeby zrobić to w sezonie urlopowym, kolejny pomysł to blisko czasu rejestracji komitetów. Drugi pomysł ma uniemożliwić Janowi Maksimowiczowi zbudowania własnego komitetu.
BBQ
BBQ 5.06.2018, 11:47
Im więcej komitetów, tym lepiej dla Pulita!
Popowicz
Popowicz 4.06.2018, 19:39
słyszałem że nagrywał jakiś koleś z dużym brzuchem
Spacer po lesie
Spacer po lesie 4.06.2018, 18:47
Widziałem że pod miastem ustawiona jest armata z kolejnym ładunkiem. Artylerzysta mówił, że spodziewa się rozkazu odpalenia we wtorek wieczorem. Pytam dlaczego wieczorem, odpowiedział żeby nie robić wstydu jakiejś gazecie, bo bedzie chciała przemilczeć temat.
jaki rodzaj pocisku?
jaki rodzaj pocisku? 5.06.2018, 13:58
Co oni odpalają? Kasprowicza i przekroczenie uprawnieć czy zawiadomienie do prokuratury w Wagrowcu o pomoistach na zabajce?
Glut
Glut 6.06.2018, 00:27
Możesz jaśniej?
kolejny wyciek informacji
kolejny wyciek informacji 4.06.2018, 14:23
Pewien człowiek z komitetu opowiedział, że mają problem z Mariolką i niedługo kolejna kompromitacja obleci Złotów. Pani Mariola Wegner nie złożyła broni i będzie walczyć choćby miałą odejść z klubu. Trudno jej się dziwić porónując staż samorządowy i uczestnictwo w klubie do konkurenta, który jak Tymiński został zaproponowany przez prezesa fabryki z Kujańskiej. Sztab ma wielki problem bo spełnienie oczekiwań pani radnej naraża klub na kompromitację wizerunkową. Redaktor i jedocześnie trzeci prezes klubu ZOZ będzie miał problem jak to rozpisać w gazecie. Kolejny raz pozornie krytykować klub a potem kilka stron dalej wielki wywiad z kandydatem? Czy ten numer przejdzie drugi raz?
Owocówka
Owocówka 4.06.2018, 14:02
Cyran ma taki sprzęt, który można ukryć w muszce jednodniówce. Muszka jak sama nazwa mówi żyje jeden dzień. Do południa jest szkolona z obsługi techniki operacyjnej i sprzętu, następie wylatuje na misję obiektową. Siada wygodnie na talerzu z owocami i nagrywa. Po akcji wraca do bazy, rozlicza sie z misji, oddaje sprzęt i niedługo potem zdycha. Nikt już jej nie przesłucha na okolicznośc złamania prawa. KONIEC.
do wygrania meczu potrzeba zmiany zawodników
do wygrania meczu potrzeba zmiany zawodników 4.06.2018, 13:25
Nie rozumiem dlaczego latający cyrk klubokomitetu Na***my na Złotów nie zmienił jeszcze ekspozycji kandydata. Nowy tydzień a jeszcze jest Pan Jan. Nie tylko moim zdaniem powinna już być wystawiona na kandydata Pani Mariola Wegner. Musi być sprawiedliwość, choćby pozorna. Może grafik jest konieczny? 3 tygodnie nominacji i promocji dla każdego kandydata na burmistrza. Wszystko trzeba przeliczyć tak, żeby w legalnej kampani każdy miał sprawiedliwy czas poszczególnych cyklów ekspozycyjnych. Czyli teraz od środy, od dużego artykułu w gazecie klubokomitetu dajemy Mariole Wegner potem losowanie i następny.
 czas 02.53
czas 02.53 4.06.2018, 11:44
hjc ty się lepiej prześpij bo ci mózg zaczyna szwankować.
do czas 02 53
do czas 02 53 4.06.2018, 12:05
Odpowiadaj pod postem. Wprowadzasz bałagan w komentarzach.
Basen
Basen 4.06.2018, 01:28
I znowu się telefony rozdzwoniły. Tym razem członkowie trupy wyborczej analizują czy obywatel Ceranowski Kamil, zam. Złotów, wysłał na spotkanie do Krajny szpiega (szpiegów) z powierzonym zadaniem bezprawnego podsłuchiwania. A RODO podobno tego zabrania, szkoda że RODO zaczęło tak późno obowiązywać :-(
Buhahahaha
GIODO
GIODO 4.06.2018, 02:47
hahahahahahahahahahahahahah
Powiatowa droga do celu
Powiatowa droga do celu 4.06.2018, 00:06
Stawiam na Mira, któremu mógł kazać Rycho Dyzma
hjc
hjc 4.06.2018, 02:53
miro boi się o posadę w drogach i w wyborach. Wezwał swoich pracowników do wykonania z posesji równego wyjazdu na wypadek jak przegra wybory to chce bezszelestnie wyjechać z posesji i ze złotowskiego zdroju. Zresztą tu nie ma wielu funduszy unijnych jak twierdzi.
Garda na jajkach
Garda na jajkach 4.06.2018, 14:07
Na konferencji rzezczywiście, wypowiedział się niefortunnie. On nie rozumie, że fudusz jest jeden, nazywa się funduszem spójności, który podzielony jest na 3 obszary. No ale jak się nie ma wiele wspólnego z projektami unijnymi to się plecie co ślina na język przyniesie.
Ronaldo
Ronaldo 4.06.2018, 12:23
Teraz jak Mirek odszedł z Waszego Titanica to zaczynacie robić jazdę? Miszkasz blisko, wiesz dobrze co się dzieje. Przestaw się na polską strefę czasową bo amerykańskie nawyki zdradzają twoją aktywność.
Ach tam
Ach tam 3.06.2018, 23:25
Czytam te komentarze i jedna uwaga techniczna. Cyran nie Cyruś. Znam go od podstawówki, nigdy nikt nie mówił Cyruś. Widzę, że tu się wypowiadają kompletni dyletanci. Jeżeli nagrał to i tak nie nagrał, widzę, że jest po szlifach WSBiO to wie jak to robić bezpiecznie dla was i dla siebie.Pozdrawiam serdecznie.
Gołębie pocztowe są niestrudzone
Gołębie pocztowe są niestrudzone 3.06.2018, 22:40
Jest informacja z przecieku, że radni i kandydaci dostali prykaz zapoznania się z treścią oświadczenia. Komitet pracuje nawet w weekendy a wieść idzie lotem błyskawicy. Gdzieś jest dziura w statku, oby nie była nisko, bo gdy statek wypłynie na wody wyborcze może wezbrać.
bosman mat
bosman mat 4.06.2018, 00:02
Ta łajba już nie wypłynie na szerokie wody, chyba że pod inną banderą
Balkon
Balkon 4.06.2018, 02:45
Bandera będzie ta sama, tylko zmienią armatora.
Jajo
Jajo 3.06.2018, 21:06
Ale się wkopali
No i?
No i? 3.06.2018, 19:50
No i co z tego? Co was tak kręci? Zajmijcie się czymś pożytecznym.
no i nic
no i nic 3.06.2018, 20:00
Władza w mieście nie jest czymś pożytecznym, dostęp do środków, do zamówień, zleceń, umów, możliwości zatrudniania, wydawania decyzji, pozwoleń itp?
As
As 3.06.2018, 22:30
Jesli cię kręci wladza w mieście to pokaż swoje zalety zamiast ekscytowac sie jakąś wypromowaną w mediach wpadką konkurencji. Może wtedy będziesz miał szanse
do AS
do AS 4.06.2018, 02:59
czyli jednak wpadka?
As
As 4.06.2018, 22:26
Nie wiem i nie obchodzi mnie to. Za to wyraznie widzę nieudolną próbę zrobienia z tego afery i kompleksy drugiej strony naszej lokalnej "sceny politycznej"
X5
X5 6.06.2018, 00:29
Nie obchodzi cię to? To po co tu piszesz?
ziooom
ziooom 3.06.2018, 13:25
jestem w lekkim szoku że takie rzeczy się w Złotowie dzieją

Pozostałe