Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Dożynki dla Starej Wiśniewki

Dożynki dla Starej Wiśniewki
Podczas spotkania sołtysów z władzami gminy Zakrzewo omówione zostały najbardziej istotne kwestie, w tym te związane z organizacją gminnego święta plonów

W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich sołectw gminy Zakrzewo. Główną kwestią był temat organizacji tegorocznych dożynek, jednak dyskusja została szybko zamknięta, bo chęć organizacji imprezy wyraziła Stara Wiśniewka i to właśnie ta wieś będzie pełniła rolę gospodarza. Ostateczny termin nie został jeszcze potwierdzony, ale najprawdopodobniej będzie to niedziela 9 września (ewentualna zmiana może być podyktowana "kolizją" z datą dożynek powiatowych). 
Kolejną kwestią był temat realizacji tegorocznych inwestycji w ramach funduszy sołeckich, na które gmina przeznaczyła nieomal 240 tysięcy złotych. Wykonywanie ustaleń zebrań wiejskich w wielu przypadkach dopiero się rozpoczyna, ze względu na trwający sezon budowlany i sprzyjającą pogodę można liczyć się jednak ze wzmożoną dynamiką prac w nadchodzących tygodniach i miesiącach. W wolnej dyskusji sołtysi zgłaszali swoje prośby, które dotyczyły głównie dróg lokalnych, w tym powiatowych i gminnych.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Gmina Zakrzewo

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe