Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Relacja wideo z konferencji burmistrza i prezes MZWiK

  • 16.05.2018, 12:04 (aktualizacja 18.05.2018 09:50)
Relacja wideo z konferencji burmistrza i prezes MZWiK
To najwyższa dotacja w historii złotowskiego samorządu. Dzięki niej zostanie wymieniona znaczna część sieci wodociągowej na terenie miasta oraz renowacja oczyszczalni ścieków, poprawi się jakość wody. Burmistrz Adam Pulit zapewnia, że w perspektywie kilku lat Złotowianie nie będą musieli kupować wody butelkowanej, gdyż złotowska woda będzie od niej lepsza. A to oznacza oszczędności w wielu domowych budżetach

Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Złotowie to temat konferencji burmistrza Adama Pulita. Miasto czeka wymiana instalacji wodociągowej o łącznej długości ponad 11 tys. metrów oraz remont oczyszczalni. Jak stwierdził burmistrz Pulit, będzie to największa inwestycja w historii miasta. Miasto uzyskało na ten cel dotację w wysokości 18 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowity koszt projektu to niespełna 37 mln zł. Te ogromne środki zasilą złotowski rynek budowlany! Planowana jest metoda bezwykopowa metoda wymiany sieci.

- Zaopatrywanie mieszkańców w wodę jest podstawowym zadaniem samorządu, trzeba to czynić rozmyślnie i z wyprzedzeniem. Pracujemy nad tym od dwóch lat. Aby ubiegać się o tak duże dofinansowanie zaplanowaliśmy w budżecie miasta wielomilionowe kwoty. Te pieniądze na pewno warto wydać, bo inwestycje, które planujemy wykonać podniosą bezpieczeństwo sanitarne w naszym mieście - mówi Adam Pulit. 

Techniczne aspekty inwestycji omówiła Edyta Iwańska - prezes MZWiK: - Modernizacja dotyczyć będzie oczyszczalni ścieków, pięciu przepompowni oraz dużej części sieci wodno-kanalizacyjnej. Dzięki temu zmniejszymy awaryjność naszych instalacji oraz ograniczymy uciążliwości odorowe związane z funkcjonowaniem oczyszczalni ścieków. Jeżeli chodzi o rurociągi, to w pierwszej kolejności wymieniane będą te najstarsze, budowane w latach 1912-13, głównie na Starym Mieście. 

W ramach inwestycji zostanie też wdrożona technologia pozyskiwania biogazu, który będzie wykorzystywany do ogrzewania budynków oczyszczalni ścieków. Na terenie oczyszczalni ma być wybudowane nowe laboratorium badawcze, które po uzyskaniu akredytacji ma wykonywać obowiązkowe badania wody. Nie będzie więc konieczności wykonywania badań wody przez firmy zewnętrzne. Dzięki temu miasto będzie mogło zaoszczędzić po kilkanaście tys. zł rocznie. 

- Z żalem serca obserwuję jak mamy z dziećmi czy seniorzy targają z marketów ciężkie butle czy zgrzewki z wodą. Będzie można juz z tym skończyć. Parametry naszej wody będą nie gorsze od wody oferowanej w sklepach. Będziemy chcieli to udowodnić uzyskując atest Państwowego Zakładu Higieny, taki sam jaki uzyskują producenci wody butelkowanej. To będzie oznaczało oszczędności w budżetach naszych rodzin, ale też wpisuje się w naszą strategię Wielkopolskich Zdrojów - mówił Adam Pulit, który przyniósł ze sobą na konferencje dużą butlę wody. 

Burmistrz prezentował też rury jakimi doprowadzana jest woda do większości złotowskich mieszkań. Ich stan techniczny delikatnie mówiąc pozostawia wiele do życzenia. W najbliższych latach ma się to zmienić. 

 

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piję wodę z kranu
Piję wodę z kranu 17.05.2018, 21:24
Jezu! Czytam tytuł i tak sobie myślę - TO TERAZ NIE JEST ZDATNA DO PICIA?!!!
lej woda
lej woda 17.05.2018, 18:59
Jakaś rozpusta czy ktoś kontrolował ten projekt pomieszczenia biurowe socjalne magazynowe oczyszczalnia dla okolicy tylko znowu mieszkańcy Złotowa zapłacą
bank-kredyt
bank-kredyt 17.05.2018, 18:34
P. Pulit skąd Pan weźmie 18 milionów wkładu własnego. Owszem wodociągi potrzebne ale trzeba to robić z głową inni zrezygnowali bo myślą odpowiedzialnie
sd
sd 17.05.2018, 21:01
kwota jest zabezpieczona.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.05.2018, 21:25
Kilka lat żadnych innych inwestycji!
POL
POL 18.05.2018, 01:25
A to nie jest iwestycja?
Taktak
Taktak 17.05.2018, 15:46
To bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta
piotr
piotr 17.05.2018, 14:54
Nie wiem czy z tego się będziecie cieszyć jak przyjdzie okres spłaty bo wiadomo że trzeba resztę dołożyć więc zaciągną kredy a następnie wzrośnie amortyzacja i podwyżka ścieków i wody nie nieunikniona. Poczekam i zobaczę czy te same osoby które są zadowolone będą tak samo się cieszyć czy dawać hejty na cenę.POCZEKAM
sc
sc 17.05.2018, 15:17
Po pierwsze nie ma wyjścia bo wodociąg się sypie , po drugie koszty utrzymania spadną. Koszty utrzymania , technologiczne (podgrzewanie scieków) koszty eksploatacyjnie i zmniejszenie awarii.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.05.2018, 21:27
Jak to spadną? Przecież ma być rozbudowane laboratorium na oczyszczalni, więc będzie tam więcej etatów. Skoro woda mam być lepsza więc będą zamontowane lepsze, droższe w utrzymaniu urządzenia uzdatniające!
Może mniej będzie remontów sieci, ale czy to się wyrówna? Wątpię.
s
s 17.05.2018, 15:11
Gdybyś odsłuchał konferencję dowiedziałbyś się że kasa jest zabezpieczona już teraz i to z dwóch budżetów.
Podatnik
Podatnik 17.05.2018, 14:58
To jest pesymistyczne podejście, gdyby tak każdy myślał to nic by się nie rozwijało. Uważam że powinny powstać i nowe wodociągi i komunikacja miejska bo Złotów nie jest biednym miastem
Mieszkaniec Złotowa
Mieszkaniec Złotowa 17.05.2018, 12:57
Podoba mi się to, że w końcu robi się w Złotowie gruntowne inwestycje a nie pudrowane, jak np. za Wełniaka wymiana nawierzchni na ul. Mickiewicza bez wymiany starych instalacji pod gruntem.
Drogowiec
Drogowiec 17.05.2018, 21:29
Pod ulicą Mickiewicza nie było (i nie ma) starych instalacji. Był tylko poniemiecki kabel energetyczny, ale nie był używany (był jako zapasowy).
dopisek
dopisek 17.05.2018, 21:33
...z wyjątkiem deszczówki
Mieszkanka Złotowa
Mieszkanka Złotowa 17.05.2018, 14:31
Podaj choć jedną gruntowną inwestycję którą zaczął. Tylko proszę nie te inspirowane przez Wełniaka.
Orneta
Orneta 17.05.2018, 15:14
Ulica Dorsza, Sala Gimnastyczna w SP nr 2, Workut, Słowackiego Parking, Park przy Przychodni.....
Ccc
Ccc 17.05.2018, 11:12
Pięknie, oby tylko burmistrz dotrzymał słowa
Gabrysia
Gabrysia 17.05.2018, 10:33
Brawo - najpierw komunikacja miejska, teraz woda do picia w naszych kranach. Zaczynam lubić naszego burmistrza :))))
"Mariolka"
"Mariolka" 17.05.2018, 19:21
Jaka komunikacja? Przecież to byla tylko reklama autobusów elektrycznych. Czy ty naprawdę liczysz na to, ze tu coś takiego powstanie? Latwo cię zdobyć kiełbasą wyborczą
kobiety są lepsze
kobiety są lepsze 17.05.2018, 10:32
Brawo dla Wodociągów-Złotów.Jak Kobieta zarządza Firmą to sa efekty.Mężczyźni do garów.
BN
BN 17.05.2018, 13:01
Gmina składała projekt, ale też tam kobiety brały udział.
uśmiech sezonu
uśmiech sezonu 17.05.2018, 10:13
Czy ktoś może podać sukces konkurencji, który dorastał by do pięt temu projektowi?
sowa
sowa 17.05.2018, 10:30
Wątpię żeby była jakaś realna konkurencja dla Pana Adama
tyle w temacie
tyle w temacie 17.05.2018, 20:14
CKM Jaskólski zdemoluje konkurenta w drugiej turze bez problemu.
UZ
UZ 17.05.2018, 21:10
Tylko musi trzymać gardę na jajkach i troszkę podnieść tembr płaczliwego głosiku. Na konferencji mowa ciała słabo, nie ten jaskólski. Kiedyś miał klase, choć była nedzna to ją miał.
Trixy
Trixy 17.05.2018, 21:09
4 lata temu jakoś nie zdemolował, odwrotnie - poległ z hukiem
L
L 17.05.2018, 13:02
"Zadbajmy o Mariusza" coś tam kręcą, ale to na razie tragifarsa.
Jarek
Jarek 17.05.2018, 09:43
Strata kasy... ja stawiam na kaczkomaty ;-)
dojarek
dojarek 17.05.2018, 10:22
argumenty wyszły został pusty durny post
szkag
szkag 17.05.2018, 08:16
Ta dotacja nakrywa czapką wszelkie, które wcześniejsze kadencje razem do kupy wyłuskały.
kom
kom 17.05.2018, 03:01
Wow, jestem pod wrażeniem !
AndrzejP
AndrzejP 16.05.2018, 23:27
DLACZEGO W SM PIAST JEST NAJDROŻSZA WODA W MIEŚCIE !!! ?
LUDZI JUŻ TO ZACZYNA WKURZAĆ I NIKT NIE POTRAFI TEGO SENSOWNIE WYJAŚNIĆ. JAK TO JEST MOŻLIWE , ŻE WSPÓLNOTA, KTÓRA MA TE SAME RURY ITP PŁACI POŁOWĘ MNIEJ.
bbb
bbb 17.05.2018, 12:35
Najprościej ujmując trzeba zacząć używać wodę, a nie ją oszczędzać! Proszę zauważyć, że woda jest droższa tylko w blokach gdzie mieszkają głównie osoby starsze i rodziny bezdzietne, natomiast w blokach w których mieszka większość młodych rodzin z dziećmi wody się nie oszczędza, ale strat jest znacznie mniej .
SM PIAST
SM PIAST 17.05.2018, 12:54
Młody a co ci starsi to mają wypić tę wode czy odkręcić i marnować tylko dlatego aby rachunki się zgadzały. Cena wody jak i podatki powinny być równe dla wszystkich.
Złotowianka
Złotowianka 16.05.2018, 23:14
Widzę że pan Pulit w kieszeni ma wygraną w pierwszej turze
Na pewno ?
Na pewno ? 17.05.2018, 00:45
Ceranowski Kamil  popada w coraz większą paranoję. Skurwysyn merdający ogonkiem tam gdzie sypną trochę karmy dla psów. To musi być straszne tak nienawidzić świata. Ale uwaga jego hejt ma znaczący wpływ na przyszły układ sił w lokalnych samorządach, toć to najbardziej uzdolniony hejter. Prędzej czy później dojedziemy gnoja.
woda
woda 16.05.2018, 22:31
A co z następnymi 18 milionami wkłady własnego. Jeszcze jednego nie wpłacili.Skąd Pulit weźmie pieniądze.
MN
MN 17.05.2018, 13:05
Pieniądze już są od dwóch lat zabezpieczone na projekt. Jak będziesz czytał głupoty u konkurencji to się nigdy tego nie dowiesz. Dobrze że tutaj zaglądasz i próbujesz szczypać ale się nie kompromituj stary.
meva
meva 17.05.2018, 08:09
Wełniak da, jak zawsze dawał to teraz też da.
Ania
Ania 16.05.2018, 21:56
Wow, Jestem pod wrażeniem , obecnie na wodę ze sklepów moja rodzina (2+2) wydaje miesięcznie ponad 200 zł
Spółdzielca
Spółdzielca 16.05.2018, 22:05
A jaka jest droga ciepła woda w SM PIAST. W stosunku do naszych ogromnych wypłat cena wody i ścieków jako jedyny kraj w Europie zbliża nas do Chin.
jestem świadomy
jestem świadomy 17.05.2018, 08:14
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym że utrzymujesz dealerów w postaci zarządu i masy urzędników, którzy okupują wielki gmach, który też utrzymujesz. Spółdzielnia ładnie brzmi ale to kamaryla która pod pozorem dostarczania i administrowania wysysa pieniądz z każdego spółdzielcy.
Elo
Elo 16.05.2018, 23:23
Może z t wodą w spółdzieli jest tak, jak z podatkiem drogowym płacicie za wodę a pieniądze idą ca coś innego
były członek SM
były członek SM 16.05.2018, 22:28
Zmieńcie spółdzielnie na wspólnotę mieszkaniową to zaoszczędzicie na czynszach co najmniej 50%
Sm
Sm 17.05.2018, 14:34
W niektórych blokach to nie jest takie proste.

Pozostałe