Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Wyróżnienie dla uczniów CKZiU

Wyróżnienie dla uczniów CKZiU
W Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa Konkursu Historycznego Patria Nostra. Gośćmi honorowymi byli: Robert Gaweł – Senator RP, Ryszard Czarnecki – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Elżbieta Leszczyńska – Wielkopolski Kurator Oświaty, przedstawiciele organizacji samorządowych i mediów.

III Edycja Konkursu Patria Nostra adresowana była do młodzieży szkolnej z Małopolski, Mazowsza i Wielkopolski oraz do młodzieży polonijnej. W tym roku wzięło w nim udział 1088 uczniów z 272 szkół, w tym z 21 szkół polskich na Białorusi, Litwie, Ukrainie i w Kazachstanie.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Uczestnicy konkursu w zespołach 3-osobowych pod kierunkiem nauczycieli mieli za zadanie wykonać kilkusekundowe animacje lub filmy, prezentujące ważne wydarzenia i wybitne osobistości z polskiej historii. Taką animację na temat złotówki krakowskiej wykonali uczniowie CKZiU w Złotowie: Łukasz Noculak, Michał Szymkowiak i Piotr Siuda pod opieką nauczycielki historii Katarzyny Kaczmarek. I chociaż nie udało się wygrać nagrody głównej, czyli wycieczki do Brukseli, to i tak ich praca została zauważona i wyróżniona. Sukces cieszy tym bardziej, że wzięliśmy udział w tym konkursie po raz pierwszy.

Współzawodnictwo młodzieży ma na celu propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej oraz budowanie tożsamości narodowej i poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Istotny element tego konkursu to przybliżenie historii Polski nie tylko jego uczestnikom, ale także całemu społeczeństwu, ponieważ prace konkursowe emitowane są na telebimach reklamowych w różnych miejscach publicznych przez cały rok.

Katarzyna Kaczmarek 

Janusz Justyna

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe