Poniedziałek, 12.11.2018, imieniny: Konrada, Renaty, Witolda

Cyrk przyjechał…

  • 14.05.2018, 13:27 (aktualizacja 14.05.2018 13:32)
Cyrk przyjechał…

To co się dzieje wokół wyborów samorządowych w Złotowie, to już historia przy której filmy Bareji to fraszka. Były burmistrz zwany też szesnastym radnym montuje koalicję, która rozpada się i trzeszczy. Grupa ta funkcjonuje już w radzie i tam spełnia rolę hamulcowych, którzy mają za zadanie rozwalać prawie każdy program burmistrza Pulita, nie wiadomo, czy dobry, czy zły. Teraz ogłasza program, który jest pełen ogólników niczym uchwała kolejnego zjazdu nieboszczki PZPR i wzbudza śmiech i politowanie zamiast zainteresowania. Popieramy, umocnimy i takie tam bzdety… Do tego cała galeria kandydatów na burmistrzów. Najpierw „nogę dał” były starosta przywołany do porządku przez starostę Goławskiego, który robi tu swoje gierki. Pan Jaskólski ogłosił szumnie, że ma program i tak dalej. Ale kogo on jest w stanie pociągnąć? Tam też tylko „umocnimy i popieramy”. Później Mariola Wegner, sympatyczna osoba, lecz tylko wierny żołnierz Wełniaka. Jednak nawet ona nie wytrzymała presji w grupie, w której miałaby być tylko marionetką. I chyba zauważyła, że zmierza donikąd.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Pytanie: po co to wszystko? Gołym okiem widać, że komuś czegoś brakuje. Komuś brakuje wpływu na obecną władzę w mieście, która może nie jest idealna, ale wbrew całej plotkarskiej machinie posuwa sprawy naprzód. Ktoś chce odzyskać dawne wpływy i uruchamia dziwne pomysły, robiąc przy tym masę błędów. Jeden z organów, poci się i stara zostawiając na boku standardy dziennikarskie i zamieniając się na coś w rodzaju lokalnej Trybuny Ludu. Aż żal patrzeć jak nieźli dziennikarze dali się zaprzęgnąć do propagandowego wozu.

A gdzie w tym bałaganie miasto i jego sprawy. Gdzie rozwiązywanie problemów? Gdzie plany rozwojowe? Otóż, tu widać, że nie o miasto tu chodzi.

Wiesław Fidurski

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
podpis
podpis 10.06.2018, 22:01
I co dalej?
Odpowiedź
Odpowiedź 15.06.2018, 12:50
Dalej jak go wybierzecie, to jak wynika z ostatniego steku gróźb w stronę mecenasa będziecie mieli ludzi zastraszanych, samorząd donosicielski a efektem końcowym będzie Sądddd. Tacy powinni z polityki odejść to i normalnym ludziom by ulżyło.
Oburzony... i zniesmaczony.
Oburzony... i zniesmaczony. 31.05.2018, 19:46
Zastanawia mnie fakt straszenia ludzi prokuraturą i policją.... nawet prezes Kaczyński (a piszą naprawdę ostro) takich rzeczy nie robi.... Pan powinien stanowić autorytet dla ludzi a nie powinien się Pan pastwić nad ludźmi Bogu ducha winnymi... chyba żyjemy w wolnym kraju! Nic nie jest w stanie zatrzeć wyrządzonych krzywd... takich rzeczy się nie zapomina.... Uśmiechnięta twarz nie wybieli sumienia... to niemoralne i niegodne polityka, działacza... wykorzystuje Pan swoją pozycję do realizowania własnych ambicji które innym mogą się nie podobać... warto to przyjąć na "klatę" - wydaje mi się że krytyka z którą nie może się Pan pogodzić nie może dawać Panu prawa do niszczenia i straszenia innych - to niegodziwość.... i życzę konstruktywnej refleksji....
Refleksja
Refleksja 31.05.2018, 23:37
Ale krytyka, sposób jej wyrażania ma też jakieś granice? A w przypadku pana WF są niekiedy przekraczane.
Wspieram i współczuję
Wspieram i współczuję 11.06.2018, 18:14
Ja tu w żadnym z komentarzy nie widzę krytyki która upoważniała by pana WF do zastraszania kogokolwiek. Jeżeli nie przyjmuje się negatywnej krytyki odnośnie niegodziwego zachowania należy zrezygnować z bycia osobą publiczną i to z wyboru tych, którym postępowanie pana WF po wyborach zacieśniającego współpracę z Bohaterami SB, TW jak i nie do końca uczciwego burmistrza się nie podoba. Ludzie tracący zdrowie i nadzieje na uczciwość mają prawo do oburzenia i krzyku. Krzyku, który może uchronić następne naiwne osoby walczące o swoje rodziny i prawo do normalnego życia przed wykorzystaniem ich w kampani wyborczej do uzyskania takiego samego celu jaki wyznaczył sobie pan WF. Z tego powodu popieram apel oburzonego o refleksję nad swoim postępowaniem, która może uchronić następne naiwnie ufające mu osoby przed rozczarowaniem w konsekwencji niegodziwym zniszczeniem z następstwem zastraszania.
Jedni protestują na ulicy inni w internecie to jest prawo demokracj przez duże D.
Prawdziwa twarz
Prawdziwa twarz 31.05.2018, 18:37
Teraz pan WF może się przekonać czym pachnie PiS.
Jestem sobą pod urodzenia
Jestem sobą pod urodzenia 31.05.2018, 01:22
Panie Wiesławie, trzeba było być sobą, a nie grać prawicowca z odzysku. No i jest klops, blokowanie przeciwników itd. Po co?
Administracja
Administracja 30.05.2018, 15:20
W związku ze zgłoszeniem niektórych komentarzy do prokuratury i policji, na autorów wskazanych komentarzy nałożono blokadę do czasu wyjaśnienia sprawy.
Tak myślę
Tak myślę 30.05.2018, 19:56
Tak trzeba robić bo inaczej nigdy nie będzie jednolitych i pozytywnych komentarzy dla informacji i felietonistów. Trzeba zrobić wszystko aby wpisy były zawsze na Tak. W demokracji wytykanie świństw i słowa Nie zgadzam się nie mają prawa bytu.
do wszystkich, tu szczupak
do wszystkich, tu szczupak 30.05.2018, 16:02
Ja zgłaszam wszystkie komentarze do prokuratury krajowej bo uważam że zapisano w nich ukrytym kodem plany otrucia populacji ludzkiej. Administrator jest więc zmuszony do zablokowania portalu pzl24.pl oraz wyłączenie wody bo dobry haker jest w stanie po rurach wystukać kod z informacją.
Internauta
Internauta 30.05.2018, 15:53
A to w Złotowie mamy znów Stalinizm.
Szybki
Szybki 30.05.2018, 17:09
Nie, mamy idiotów.
Pytanie
Pytanie 30.05.2018, 19:57
To ci co donoszą. Czy ci co piszą.
Milena
Milena 30.05.2018, 15:03
Jest jeszcze Whats App, Mesenger itd. Pamiętajcie jesteśmy z wami.
Do aparatczyka Blogera
Do aparatczyka Blogera 30.05.2018, 14:19
No tak przed prawdą nie można się ukryć. Ona dosięgnie pana wszędzie, cenzura w tym nie pomoże. Już zbyt wielu jest zdeterminowanych aby mówić o pana fałszu i małości i dlatego głosimy to na fejsie a tam pańska cenzura nas nie sięga. My jesteśmy silni i nie dopuścimy aby tak paskudny człowiek reprezentował kogokolwiek. Byli tacy co zdejmowali krzyże, pan usuwa niewygodną prawdę ale ona ujrzy szerokie światło. Prawdy nie można wymazać. wiele razy mówiono to panu prosto w oczy ale nikt nie przewidział że ma do czynienia z całkowicie niszczącym degeneratem społecznym . To pan swoim zacowaniem powoduje że my nie możemy o tym zapomnieć gdyż dla nas ważne jest zdrowie i życie każdego człowieka. Niech już nie miesza znanej panu osoby, którą pan nęka telefonami, SMSami oraz publicznie oczernia zakłamując prawdę, ona ma honor i jak mi wiadomo pańską szumowiną nie brudzi swoich rąk wręcz przeciwnie chce z siebie zmyć pański odór. Wszyscy odwiedzający tę stronę widzą że ukrywanie prawdy to pana cecha nr.1. To pan w Złotowie z PiSu zrobił PZPR. Kto przeciw panu ten przeciw PiSowi to pana motto.
Ja
Ja 30.05.2018, 10:11
Fajnie
Rębisz W.
Rębisz W. 30.05.2018, 08:15
A kto w tym bałaganie tyle lat uczestniczy. Kto wprowadził ludzi w problemy. Kogo pan oskarża, typowy wichrzyciel rodem z tłucznia. Patrzcie winna lewica, gazeta a nie on radny miejski obecnie powiatowy, od lat robi się na ofiarę i atakuje wszystkich. Każdy wie po co to robi, to jest typowy prowokator konfliktów w mieście i nie tylko. Przecież ten felieton to nic innego jak zapalnik do tego rodzaju prowokacji i stek obelg. Pluje w nim jadem na lewo i prawo na obcych i swoich. Komu to ma służyć na pewno nie nam mieszkańcom. Czasy się zmieniają ludziom oczy otwierają, zobaczymy jak będzie patrzył im w oczy. Chyba spode łba.
Ryszard Markiewicz
Ryszard Markiewicz 28.05.2018, 17:17
I ten pan mieni się być pełnomocnikiem PiSu. To nic innego jak przedłużenie ramienia KC w PiSie. To co pan panie Fidurski robi nie da się w żaden sposób wytłumaczyć. Pan robi wszystko aby PiS w Złotowie był mocny Panem. Reszta członków na pożarcie z pana pomocą. Ludzie głosujący na pana dzisiaj mało pana obchodzą .Co na to pana partyjni zwierzchnicy, pewnie jeszcze do nich pana wyczyny nie dotarły. Zachował się pan jak typowy zdrajca, który wciąga ludzi w konflikt a potem na nich donosi. To jest obrzydliwe a czepianie się tego dzięki któremu jest Pan w samorządzie urąga wszelkiej przyzwoitości. Takie działanie to ohyda i nic więcej. Pan chyba nie jest mężczyzną. Będziemy to mieli na uwadze a następną kadencję spędzi pan w domu.
M.Rogut
M.Rogut 28.05.2018, 14:23
Byłam tam...
M. Rogut
M. Rogut 28.05.2018, 14:20
No toś się ujawnił Panie Fidurski grożąc członkowi PIS prokuraturą - zresztą już nie członkowi bo on Panu nie pasuje; a my nadal piszemy - dlatego go Pan wykluczył z PIS-u w Złotowie bo w kraju nie może... Ot Cyrylica i Ostanówka powróciła - może zawsze z Panem była? Niech Pan wreszcie ogłosi wszem i wobec co ta rodzina z Panem A. (byłym już członkiem PIS-u) Panu zrobiła? Pan razem z kolesiami na urzędzie przy współpracy z TW Witold zniszczył im zdrowie. My to wiemy.... Pan zniszczył im życie i jakby tego było mało jeszcze im grozi prokuraturą.... Każdy kto do nich przychodzi widzi ich tragedię od której Pan jak tchórz uciekł. My będziemy o tym pisali aż sprawiedliwości stanie się zadość i nie potrzebujemy na to przyzwolenia ani Pana ani Pana A., który nie chce o Panu ani o pańskim Cyrku słyszeć.
Klown
Klown 20.05.2018, 11:15
Rzeczywiście cyrk zajechał. Podobnie jak w Gdańsku afera meriolacyjna gdzie miasto pozbyło się miejskich spółek wodnych, cieplnych tak i w Złotowie ktoś dobrze znany też detektywowi Fidurskiemu, oddał za fryko większościowe udziały miasta w ZEC. Może zamiast szukać afery kolejowej po torowisku jako PiS należało by doprowadzić do przeprowadzenia śledztwa kto jest winny i kto podpisał się pod "oddaniem" udziałów za kasę, która nie wystarczyła nawet na remont dróg lokalnych co też zrobiono po łepkach. Co w tym przypadku można powiedzieć o walce ze smogiem, kiedy prawicowy burmistrz Pulit ma związane ręce a ludzie za przyłącza muszą prywaciarzowi ogromne pieniądze. To co zrobiono w 2005-2009r.to był klasyczny wymyk cyrkowy w którym brał pan bezpośredni udział i być może w tm tkwi obawa o swój tyłek.
Rozumiem
Rozumiem 20.05.2018, 15:14
Wiadomo nikt nie chce aresztu oglądać z celi. Pan pułkownik też.
Sąsiadka
Sąsiadka 18.05.2018, 22:11
Coś liche poparcie panie Wiesławie. Co się stało, ludzie przejrzeli pana czy co.
, K "
, K " 19.05.2018, 12:55
Co pan robi z ludźmi to już są szczyty. Widać za długa władza daje znać o sobie. Może przypomnieć panu Fidurskiemu nazwiska wszystkich sąsiadów z ul Słonecznej Kwiatowej Promykowej itd. My tego nie zapomnieliśmy. No dobrze a fimę transportową pan też nie pamięta. Widać cug do władzy najważniejszy. Zazdrościł pan ludziom chodników i dobrej sąsiedzkiej atmosfery dlatego pan ich kablował. Zresztą jak słyszę to od paru lat przerzucił się pan na miastowych. Nic innego tylko współczuję im.
Hłe, hłe, hłe
Hłe, hłe, hłe 17.05.2018, 21:12
Wielki Zderzacz Hadronów miasta Złotów vel Wieloryb udaje Greka i pyta, kto miesza. Dzisiaj pewien pan z tego zespołu mówił wszystkim, kto mieszał. Mieszał i miesza Wielki Zderzacz Hadronów, i jeszcze kazał sobie za to płacić.
To wszystko jest nadal aktualne
To wszystko jest nadal aktualne 16.05.2018, 10:00
Tak jest panie sierżancie.
Poza tym wszystko w porządku?
Tak panie sierżancie, wszystko jest w porządku.
Lokatorzy jacy?
A... mieszani.
Ale jest trochę elementu?
Ale mieszani.
Co to wy książki czytacie?
To informacje o lokatorach.
To ciekawe.
No.
Ja lubię poczytać takie życiowe książki. Będzie pełna, przyjdę, poczytam, zobaczymy. Będzie w porządku, będę pamiętał. Będę pamiętał, będzie dobrze. Będziemy kręcić, nie będzie dobrze. Rozumiemy się?
Rozumiemy się
Rozumiemy się 17.05.2018, 10:45
Piękny tekst. I to na podstawie tej zamkniętej kultury pan Wiesiu zbudował swój charakter. Tylko co się stało że ten tekst poza biblioteką nie przynosi oczekiwanych efektów. Jak się okazuje poza nią są lokatorzy świata a i czytelnicy którzy czytają inne książki. Książki które jak widać nie przypadły panu do gustu. Panie pułkowniku larum biją, władza ucieka co robić bo ani nogi nie potrafią jej dogonić ani rozum ogarnąć. A może by tak spocząć na mistrzowskich laurach w ogródku pod okiem sąsiada i przypominać sobie wycieczki po boksach i ich lokatorach których to w większości naganiali kolesie też w stanie spoczynku. No cóż nie da się dalej kręcić to znaczy że nie będzie dobrze ale czy to oznacza że kiedykolwiek było dobrze zwłaszcza dla lokatorów. Mimo wszystko niech pamięć panu o tym i o nich panie pułkowniku nie da zapomnieć.
Nic dodać nic ująć
Nic dodać nic ująć 17.05.2018, 11:10
To jest to to jest sedno podsumowania resortowej kariery.
Kolarz
Kolarz 17.05.2018, 12:16
Jak widać kręte są ścieżki rowerowe do niechlubnej kariery.
WPK
WPK 16.05.2018, 12:04
Ile przyjacielu wypiłeś że tak odjechałeś. Może boisz się że za szybko wytrzeźwiejesz dlatego chcesz przekazać że picie pokręci każde życie i lepiej o tym nie wiedzieć bo wtedy rozumiemy że nic nie rozumiemy.
podpis
podpis 15.05.2018, 20:10
Dlaczego zdjęcie tego człowieka jest takie małe?
podpis
podpis 17.05.2018, 18:37
Raz jeszcze pytam: Dlaczego zdjęcie tego człowieka jest takie małe i nie do końca wyraźne? Ja protestuję!!!
Wiesław
Wiesław 15.05.2018, 20:07
Dwie kadencje dla: polityków, burmistrzów, starostów, wojewodów, marszałków, prezydentów. Po tym czasie kategoryczny zakaz pełnienia i brania kasy publicznej. Niech idą tworzyć miejsca pracy lub znajdą zatrudnienie u prywaciarzy. Przewietrzyć te wszystkie twarze polityczne od 10 leci katujące nas paplaniną i stekiem kłamstw.
POP
POP 17.05.2018, 14:42
Dwie kadencje tak ale nie z Tobą Wiesławie.
Kawka
Kawka 16.05.2018, 02:53
No i niech pracują za najniższą krajową.... może wówczas rozumieliby problemy tych maluczkich....
maik
maik 16.05.2018, 10:02
Prawda to są wszystko cudotwórcy ale za czyjeś nie za swoje Chcą nam zbudować kraj ale za nasze my mamy być tymi do roboty a oni tymi co miesiąc w miesiąc nie ważne czy się ZAROBI CZY NIE kasa się należy w imię BRAĆ BRAĆ!!!!!!
WPIS
WPIS 15.05.2018, 13:06
Ktoś kto zostaje Burmistrzem w tak małej społeczności jak Złotów, nie powinien kierować się kluczem partyjnym lecz kluczem fachowości, moralności i bezstronności. Osoba taka po wyborze powinna zapomnieć o kolesiach, znajomościach a swoje wpływy z działalności powinna wykorzystywać dla dobra mieszkańców. Burmistrz przede wszystkim musi być dla ludzi a nie przeciw nim i to jest jego główne zadanie. Sprawy miasta powinny przede leżeć w gesti Rady Miasta przy współpracy z Burmistrzem. Ani Rada Miasta ani burmistrz nie powinien być hamulcowym działań dla dobra miasta. Z tym wszystkim powinien on docierać do mieszkańców i relacjonować swoje uwagi dla mieszkańcom. Nie powinno dochodzić do deprecjonowania wybranej przez suwerena grupy rządzącej z żadnej partii tym bardziej jeżeli samemu blokuje się i niszczy zamierzenia pojedynczych małych społeczności lokalnych. Każdy burmistrz już na starcie winien zdać sobie sprawę czy warto z urzędu szkodzić mieszkańcom. To przecież w tych najsłabszych tkwi siła wyboru zarówno Burmistrza jak i Rady Miasta. U nas jak widać wszyscy o tym zapominają a przypominają sobie o tym przed kolejnymi wyborami. Nie ma co się dziwić że mieszkańcy wybierają ludzi z starego porządku i to pomimo że od nich niewiele dostali. Czynią tak dlatego bo ich działania znali i znają, oni wiedzą że komuniści znając środowiska lokalne i pojedyncze osoby pomimo iż na dużo rzeczy im się nie zgadzali to jednak tej społeczności niczego nie zabierali. Nie może być tak że nowy burmistrz niby apolityczny po wyborze jak sęp wietrząc zysk chwalebny i uznaniowy wśród kolesi , brutalnie okrada tę społeczność z tego czym dysponowali i na co komuna się nigdy nie porywała. Takim zachowaniem burmistrz przyczynia się do wręcz do tragedi środowisk, które w swoim otoczeniu chcą coś pozytywnego zrobić. Coś tu jest nie tak, nie jest normalnne że nowy wybrany burmistrz przez ludzi którzy obdarzyli go zaufaniem dla swoich partykularnych celów stawał się ich wrogiem. Z tego też powodu nie ma co się dziwić tym komentarzom, które od ponad roku są brzemieniem dla obecnego burmistrza, który nie potafił przez kilka lat naprawić wyrządzonych krzywd i to jedną swoją decyzją. Jak widać chora ambicja i niepochamowana upartość nie przynosi owoców pojednania. Trwanie któregokolwiek burmistrza w okradaniu także z godności i gnębieniu niczemu niewinnych ludzi nie przyniesie mu chwały co wielu na tej stronie słusznie oddaje. No chyba że ich winą jest to że takiego burmistrza sobie wybrali a przecież uniknęli by swoich kłopotów i utrapień nie stracili by zdrowia gdyby go nie było a przecież miasto by się też rozwijało.
Magda
Magda 16.05.2018, 08:30
Bardzo dobrze ujęte spostrzeżenie. Na przykładzie dzisiejszego układu, kto da gwarancję że burmistrz Pulit mając Radę Miasta złożoną w przytłaczającej większości z PiSu będzie z nią współpracował. Jestem pewna że w razie kłopotów PiSu w kraju podobnie jak po 2005r on i wielu jemu podobnych odwróci się plecami i zweryfikuje swoje poglądy. Przecież to nie jest człowiek z PiS tylko wolny strzelec a takim to ja nie ufam. Zresztą z tego co czytam i tu i w mediach wielu szczególnie popierających Prawo i Sprawiedliwość mu nie ufa.
Orografia się kłania
Orografia się kłania 15.05.2018, 16:42
Dysortograf? Znam kogoś takiego niepochamowanego. He, he
WPIS
WPIS 15.05.2018, 17:20
Tak " Orografia " się kłania.
Widzisz śmieje się ten co się ostatni śmieje ale to nie w moim guście.
Tak więc pozdrawiam i nabijaj się dalej, kiedyś ci to wyjdzie bokiem.
Ireneusz
Ireneusz 15.05.2018, 07:25
Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Wielu ludzi chciałoby dostawać okrągłe sumy od polskiego podatnika w imię zapisów ustawowych. Każdy z nas po 30 latach chciałby przytulic okrągła sumę w imię spełniłem swój obowiązek zatem mam bardzo dobrze opłacaną emeryturę. A jak jest to wszyscy wiedzą. W Polsce trzeba mieć bardzo mocny kręgosłup żeby znosić obłudę, kłamstwo, głupotę, dyskryminację wśród Polaków.
ghj
ghj 15.05.2018, 07:54
pretensje do polityków oni tak to poukładali w Polsce

Pozostałe