Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Jan Maksimczyk wystartuje w wyborach burmistrza Złotowa

Jan Maksimczyk wystartuje w wyborach burmistrza Złotowa
Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze dwa dni temu Klub Radnych "Zadbajmy o Złotów" informował, że kandydatką na burmistrza będzie radna Mariola Wegner, wybrana spośród pięciu kandydatów w wewnętrznych prawyborach. Jan Maksymczyk, który w tej rywalizacji zajął drugą pozycję, nie chciał jednak rezygnować z kandydowania na stanowisko burmistrza Złotowa. Poinformował koleżanki i kolegów z klubu, że wystartuje jako niezależny kandydat.

Przez chwilę zanosiło się na to, że z pierwotnej piątki w wyborach burmistrza wystartuje aż trzech kandydatów, bowiem już wcześniej Klub „Zadbajmy o Złotów” opuścił Mirosław Jaskólski, który buduje własny komitet wyborczy.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

W tej sytuacji do gry wkroczył Stanisław Wełniak, były wieloletni burmistrz miasta, który w sobotnie popołudnie przeprowadził rozmowy z Mariolą Wegner i Janem Maksimczykiem. W wyniku tych ustaleń oficjalnym kandydatem Klubu „Zadbajmy o Złotów” został Jan Maksimczyk – 57-letni inżynier elektryk, urodzony w Szczecinku, od 1988 roku zamieszkały w Złotowie.

- W momencie, gdy kandydatem na burmistrza z komitetu „Zadbajmy o Złotów” została pani Wegner, chciałem wystąpić i spróbować swoich sił, jako niezależny kandydat – mówi Jan Maksimczyk. - W ostatnich dniach zaszły jednak zmiany. Pani Wegner wycofała swoją kandydaturę. Dlatego, po rozmowie ze Stanisławem Wełniakiem, postanowiłem zostać w komitecie i wspólnie spróbować wygrać te wybory. Moje poglądy polityczne nieco różnią się od poglądów Pana Wełniaka, ale jesteśmy ludźmi dialogu i myślę, że będziemy potrafili się dogadać. Uważam, że mam szanse zawalczyć o stanowisko burmistrza. Oczywiście obecny burmistrz również ma swój elektorat i łatwo wygrać nie będzie.

Mariola Wegner potwierdza swoją rezygnację: - Potwierdzam informacje o wycofaniu swojej kandydatury w wyborach na burmistrza Zlotowa z przyczyn osobistych.

***

Jan Maksimczyk posiada wykształcenie wyższe techniczne, jest magistrem inżynierem elektrykiem. Jest żonaty, ma trzech synów. Od 1988 do 2007 roku był kierownikiem Oddziału Terenowego, a później Posterunku Energetycznego w Złotowie. Obecnie pracuje w spółce ENEA Operator - Rejon Dystrybucji Wałcz na stanowisku specjalisty do spraw rozwoju i inwestycji. Równocześnie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego związków zawodowych „Solidarność” w Rejonie Dystrybucji Wałcz. Aktualnie prowadzi również własną działalność gospodarczą w zakresie usług w branży elektrycznej. Wcześniej był członkiem Rady Nadzorczej FWM „Metalplast” S.A., w której pełnił obowiązki Prezesa Zarządu. Przez trzy kadencje był członkiem Rady Nadzorczej Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wałczu.

(amb)

 

contact contact
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (72)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Cdn
Cdn 18.05.2018, 19:38
Pulita powinien zmienić Fidurski. Wtedy mieli byśmy rosyjki raj, raz Putin raz Miedwiediew.
Pszczelarz
Pszczelarz 18.05.2018, 17:56
Czas na człowieka co ruszy inwestycje w Złotowie. Bo młodzi ludzie uciekają .
POP
POP 18.05.2018, 19:40
To dlaczego młodzi nie startują do samorządu żeby zmienić Złotów. Gonić cwane barachło.
Dzi ejt
Dzi ejt 16.05.2018, 16:59
Czytałem dzisiaj wypociny mieszacza o mieszaniu w Zadbajmy o Złotów. he, he, jaka hipokryzja. I Żelba też uciekł i nie chce być kojarzony? Za późno, Żelba to twarz tego komitetu G8.
Jola
Jola 16.05.2018, 07:49
Jestem ciekaw jeśli takie stanowiska były by pełnione społecznie przez ludzi którzy osiągnęli już sukces materialny w życiu ilu wówczas byłoby kandydatów.......
WPIS
WPIS 18.05.2018, 22:02
No tak. Jola ale dlaczego jesteś ciekaw.
Polska i polactwo
Polska i polactwo 16.05.2018, 02:11
No bo tak. W skali kraju PIS jest gutek bo daje kasę 500+ i 300+, ale lokalnie - broń Boże. Bo to oszołomy, dziwacy itd. POLSKA
WPIS
WPIS 16.05.2018, 12:11
Ty Polska i polactwo, wyjdź na ulicę i krzycz że POLSKA i ci co biorą 500+ i 300+ to oszołomy i dziwacy.
Co brak odwagi czy boisz się że kaftan już przygotowany.
Polska i ..
Polska i .. 16.05.2018, 12:59
Przecież nie zabiorę tobie kaftanu. Pokaż kandydata na burmistrza w Złotowie i okolicy z ramienia PISu. NIE MA i długo nie będzie.
WPIS.
WPIS. 16.05.2018, 14:01
Nie ma ale to nie znaczy że nie będzie.
Ten obecny komentarz gdyby nie dodatkowe przycinanie jest do przyjęcia.
Musisz zdać sobie sprawę że PiS to ludzie, Polacy i nie możesz ich obrażać tylko dlatego że lepiej żyją niż trzy lata temu. Nie ogarniasz polityki to się nią nie zajmuj, wyjdzie ci to na zdrowie.
Wracając do kandydata na burmistrza z PiSu myślę że puki pan Fidurski jest odpowiedzialny za struktóry w naszym rejonie to rzeczywiście dopuki nie zastąpi go osoba wiarygodna znająca także a może przede wszystkim wartość ludzi tzw. Zwykłych Polaków to kandydata długo nie będzie.
Człowiek, który myśli że tylko On jest PiSem w Złotowie i nie dopuszcza do siebie a wręcz niszczy ludzi mających inne zdanie niż on, nie jest w stanie przyciągnąć nikogo wartościowego z wyższymi ambicjami. Zarówno Prezydent, Premier czy obecny rząd wiedzą o tym że z ludźmi a nie urzędnikami trzeba rozmawiać i im pomagać nawet gdyby dotyczyło to jednostek, dlatego też wychodzą nam naprzeciw po to aby poznać ibolączki i potrzeby Polaków i to jak widać bez względu na poglądy polityczne. Przykład to wspomniane przez ciebie 500+ z. którego nikt z przeciwników PiSu nie rezygnuje. U nas dopuki pełnomocnik PiSu będzie działał na zasadzie nic nie robienia a tylko centralnego sterowania od wyborów do wyborów rodem z przeszłości od zjazdu do zjazdu w wyborze burmistrza nic się nie zmieni. Jesteśmy cierpliwi ale szkoda że na zmiany u nas będziemy musieli czekać wiele lat.
Do WPIS
Do WPIS 16.05.2018, 15:42
Ty wiesz tyle samo o polityce co o ortografii. Więc "dopuki" nie zmienisz "struktóry" swojego myślenia, niczego nie zrozumiesz.
WPIS
WPIS 16.05.2018, 21:37
Dziękuję za Do WPIS, wiem że literówka najbardziej przyciąga co powoduje u adwersarzy wnikliwe czytanie moich komentarzy. Jedyne co mogę zrobić to potwierdzić twoją wnikliwość do błędu ortograficznego z jednoczesnym ubolewaniem że nic więcej z tekstu nie zrozumiałeś.
Acha,
czasami nie czytaj pasków informacyjnych w TV bo tam też występują niezawinione od autora błędy ortograficzne i stylistyczne a z tego powodu przekaz który dociera do milionów do ciebie oczywiście nie dotrze.
Alicja
Alicja 18.05.2018, 23:43
WPIS, to nie literówka, to ortografia. Argumenty tak słabe jak słaba ortografia. Trochę wstyd - prawda?
Kam
Kam 16.05.2018, 23:06
Słabe w treści argumenty dlai braku szacunku dla zasad ortografi.....
Pisior
Pisior 17.05.2018, 18:43
Kam co to jest " dlai "
Ja
Ja 17.05.2018, 17:30
To normalne dla reprezentujacych PiS. Krytyki nie przyjąć za to zmieszac z błotem tego, kto śmie zwracać uwagę. Brakuje tylko stwierdzenia, że ta uwaga o ortografii jest wroga Polsce a autor zdrajcą narodu.
Wyborca
Wyborca 16.05.2018, 02:29
No, fakt
Kam
Kam 15.05.2018, 22:23
A co na to Czesław darmozjad ?¿?
podpis
podpis 15.05.2018, 22:00
Ogórek
Mk
Mk 14.05.2018, 21:22
Na pewno Gruby czyta
MM
MM 14.05.2018, 19:42
Redaktor L mówił, że tego portalu nikt nie czyta i że to jest gówno.
Odrowąż
Odrowąż 15.05.2018, 10:43
To Ty MM nawet NIKT nie jesteś? Spiżdżaj na złotowskie i tam jemu kokon pucuj.
złotowiak
złotowiak 14.05.2018, 16:49
Chłopie daj se spokój nie masz żadnych szans żadnych jasne .
tego we wsi nie grali
tego we wsi nie grali 14.05.2018, 15:59
Leszcz się przeliczył, wychodzi brak doświadczenia zarządzania komitetem. To nie to samo, co kierowanie redakcją. Kandydaci na kandydatów nie dali sobą pomiatać czy manipulować. Pokazywanie swojej wyższości nic nie da, ciężko takim skręcić odpowiednio łeb.
Nie jestem robotem
Nie jestem robotem 16.05.2018, 10:08
Traktuje ich tak jak sobie na to zasłużyli! Od Mariusza zależy ich los, nawet skład kupy.
Pawlak
Pawlak 14.05.2018, 15:06
Śp.Pan Matczyszyn przewraca się w grobie jak słyszy kogo Wełniak i jego gazeta wypastowali jak kabana.
Kazimierz
Kazimierz 14.05.2018, 14:51
Jachu daj spokój Ty się z postkomuną skumałeś???
ziooom
ziooom 14.05.2018, 13:05
szkoda że Pani Mariola zrezygnowała :(
petro
petro 14.05.2018, 12:41
Ale jaja , w tamtym tygodniu była Mariolka w tym Maksimczyk w przyszłym ??? zobaczymy kilku ich tam jest ale i tak zakończy się tym że " nie chcę ale muszę " i wystartuje sam Staś bo bierze przykład Jarka z Warszawy istny kabaret . A jednego nie rozumiem, przez 4 lata stawali okoniem do Pulita a teraz robią wszystko żeby wygrał hahaha. Myślę że to już koniec ich.
petro
petro 14.05.2018, 12:39
Ale jaja , w tamtym tygodniu była Mariolka w tym Maksimczyk w przyszłym ??? zobaczymy kilku ich tam jest ale i tak zakończy się tym że " nie chcę ale muszę " i wystartuje sam Staś bo bierze przykład Jarka z Warszawy istny kabaret . A jednego nie rozumiem, przez 4 lata stawali okoniem do Pulita a teraz robią wszystko żeby wygrał hahaha. Myślę że to już koniec ich.
straszne
straszne 14.05.2018, 12:29
Kandydat z łapanki.
urzędnik
urzędnik 14.05.2018, 10:23
Nie ma żadnego znaczenia kto będzie kandydatem grupy G8, bo i tak rządził będzie chciał Stachu
sąsiadka z ul. Westerplatte
sąsiadka z ul. Westerplatte 14.05.2018, 10:20
Bardzo mi żal Pani Marioli bo była dobrą kandydatką, szkoda że już była... Powinna wystartować na radną ale z komitetu Pana Jaskólskiego bo tam są większe szanse
filut
filut 14.05.2018, 10:17
ale kabaret zafundował mieszkańcom były burmistrz :-)))))

Pozostałe