Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Daniel Sztych wraca do pracy

Daniel Sztych wraca do pracy
Wicestarosta nie straci stanowiska. Skarga na dyrektora Wydziału Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Złotowie trafiła do prokuratury

Przypomnijmy: 6 kwietnia do wicestarosty złotowskiego Daniela Sztycha trafiła skarga złotowskich przedsiębiorców z powiatu złotowskiego, niezadowolonych z pracy dyrektora Wydziału Budownictwa i Architektury, Leszka Kasprowicza. Zdaniem skarżących, postępowania administracyjne prowadzone są w sposób przewlekły, a stosunek dyrektora do inwestorów – jak napisano – „jest skandaliczny”. „Pozwolenia na budowę wydawane są w najdłuższych możliwych terminach, wydawane są postanowienia, które wielokrotnie są niesłuszne”. W załączeniu skargi znajduje się lista skarżących, składająca się z 26 firm. Lista zawiera podpisy i firmowe pieczątki. Czy wszystkie są prawdziwe? Tym zajmuje się już Prokuratura Rejonowa w Złotowie.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Skarg ze strony przedsiębiorców na pracę urzędników starostwa było więcej. Daniel Sztych, nie czekając na powrót z urlopu swojego przełożonego, postanowił odwołać ze stanowiska dyrektora Kasprowicza. Uznał skargę za podstawę do zwolnienia pracownika. Od strony formalnej miał do tego prawo.

9 kwietnia do pracy w urzędzie po dłuższym urlopie wrócił starosta Goławski, który w trybie natychmiastowym na urlop wysłał swojego zastępcę, zaś dyrektora Kasprowicza przywrócił do pełnienia swoich dotychczasowych obowiązków.

Podczas konferencji prasowej, starosta wyjaśnił przyczyny swoich decyzji. Uważa, że wszelkie skargi na urzędników najpierw muszą być rozpatrywane, a następnie mogą być podejmowane ewentualne dalsze kroki. - To chyba normalna praktyka. Nie można zwolnić z pracy człowieka tylko na podstawie jakiejś, niezbadanej, nierozpatrzonej wcześniej skargi. Zaskakujące było dla mnie działanie mojego zastępcy. Stąd moja decyzja o zbadaniu sprawy. Dyrektor Kasprowicz, w moim przekonaniu, jest świetnym fachowcem i trudno mi było uwierzyć w to, co przeczytałem w skardze - komentował Goławski.

Starosta bronił dyrektora Kasprowicza i jego wydziału w kwestii wydawania pozwoleń na budowę w sposób, jak to napisano w skardze, „przewlekły”. - Bardzo często jest tak, że pracownicy wydziału muszą prosić inwestorów o uzupełnianie dokumentów. To jest prawdziwą przyczyną wydawania decyzji i pozwoleń z pewną zwłoką. Jeżeli dokumentacja spełnia wymogi urzędowe, decyzje wydawane są w dwa tygodnie - powiedział starosta Goławski, który przy okazji zapowiedział dyscyplinowanie również inwestorów.

Starosta Goławski poinformował także o zgłoszeniu sprawy do prokuratury. Dowiedział się bowiem, przypadkowo, że jeden z przedsiębiorców, którego nazwisko widnieje pod skargą, niczego nie podpisywał. Takich nazwisk może być więcej. Jeżeli potwierdzi się, że choć jeden z podpisów pod protestem został sfałszowany, sprawcy mogą usłyszeć zarzuty.

Goławski zaprzeczył też pogłoskom o odwołaniu swojego zastępcy. - Nie przewiduję żadnych zwolnień - powiedział. Dzisiaj wicestarosta Daniel Sztych powrócił do pełnienia swoich obowiązków. Decyzja o odwołaniu wicestarosty byłaby błędem politycznym. Groziłoby to rozpadem koalicji Porozumienie Samorządowe - PSL. Podczas jutrzejszej sesji Rady Powiatu Złotowskiego, sprawa będzie dyskutowana przez radnych.

Agnieszka Mackojć-Barabasz

Agnieszka Barabasz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gzylu
Gzylu 27.04.2018, 23:35
Fatalnie 29% - najwięcej
Patrzacz
Patrzacz 25.04.2018, 21:26
co się stało z wynikami głosowania w sprawie obsługi przez Starostwo? nie widzę ich. Wy widzicie? czy ukryli znowu niewygodną rzecz?
Administrator
Administrator 27.04.2018, 09:33
Przepraszamy ale to błąd systemu a nie celowe działanie. Oczywiście problem został namierzony i zostanie niebawem naprawiony. Dziękujemy za ten komentarz - był on dla nas wskazówką :-)
Kolo
Kolo 25.04.2018, 17:50
Lechu przycisnoł cwaniaczków to mu chcieli zrobić kuku ale im nie wyszło
Myślący
Myślący 25.04.2018, 20:36
Nie o cwaniaczków tu chodzi, ale o całokształt.
Przestroga
Przestroga 25.04.2018, 17:13
Niech Lechu nie będzie taki pewny swego bo jeszcze będzie ciekawie
Zorro
Zorro 25.04.2018, 13:15
Przywrócili go bo co ? Bo mam tyle argumentów i dowodów by przysłać CBA do Starostwa ? i wtedy byłby problem na wielką skale co :)
Pracownik
Pracownik 25.04.2018, 14:14
To na co p. Sztych czeka? Aż znajda na niego kwity?
Plastyk
Plastyk 25.04.2018, 10:18
A dlaczego nie mamy architekta miasta na etacie? A dlaczego nikt nie pilnuje, by projekty były ładne? Projektant projektuje pod życzenie inwestora, a ten nie zawsze chce wydać pieniądze na "ładność". Niech ktoś wreszcie o tym pomyśli.
Znajomy z podwórka
Znajomy z podwórka 25.04.2018, 09:48
Pan Starosta pozwolił sobie na obrażenie projektantów, a projektanci milczą. DLACZEGO!!! Jesteście przecież mądrzy, inteligentni, dobrze wykształceni w większości, a dajecie sobą pomiatać. Czas podnieść wreszcie głowy. Tych projektantów, którzy mają na pieńku z WOIIB i prokuraturą pomijam.
Projektant
Projektant 25.04.2018, 14:24
"Duża wiedza czyni skromnym, mała zarozumiałym. Puste kłosy dumnie wznoszą się ku niebu, kłosy pełne ziarna w pokorze chylą się ku ziemi."
wymieśc miotłą ich z miasta
wymieśc miotłą ich z miasta 25.04.2018, 10:05
Projektantów w Złotowie nie ma.Ci co udają,że nimi są to nieudolni pseudo projektanci.Tam cos skopjują,tam coś sknocą i miasto ponure i brzydkie zrobili,niczym przy Fabryce cementu.
projektant
projektant 25.04.2018, 14:21
uważaj na takie słowa
Emeryt
Emeryt 25.04.2018, 10:13
Ciebie wymieść z miasta. Nierób jesteś, bo o godzinie 10 piszesz zamiast pracować, a emerytem czy rencistą nie jesteś. Wstyd.
Anna
Anna 25.04.2018, 09:48
Ci ludzie już za pół roku otrzymają od społeczeństwa żółte kartki
Anonim nie anonimowy
Anonim nie anonimowy 25.04.2018, 09:35
Kiepsko i fatalnie góruje w ocenie pracy Starostwa. A pan Starosta mówi, że jest tak fajnie. A najbardziej kompetentny, mądry, życzliwy, wspaniały i BARDZO WYDAJNY to pan dyrektor Wydziału budownictwa. Znowu BRAWOOO!!!
W temacie
W temacie 25.04.2018, 09:14
Spróbujcie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę oraz domku jednorodzinnego bez instalacji wod kan i en, zobaczycie co się stanie.
Obserwator
Obserwator 25.04.2018, 07:30
W Starostwie niektórzy są oderwani od rzeczywistości. Czas na zmiany.
pracownik ST
pracownik ST 24.04.2018, 23:10
pozwolenie w 2 tygodnie aaaaaahahahahhahahahahahhaa halo Panie Starosto, ziemia (złotowska) wita!
true
true 25.04.2018, 08:27
By człowiek napisał komu wydawane są "od rąsi" ale byłaby to wtedy pożywka dla innych
mietek
mietek 24.04.2018, 21:23
Fatalnie oceniam starostwo na czele ze starostą, jaki pan taki kram !!!
Wioletta
Wioletta 24.04.2018, 21:08
Środkowe oceny stoją w miejscu. Jest albo bardzo dobrze, albo fatalnie. BZDURA
oceniający
oceniający 24.04.2018, 21:26
Jaka bzdura, przecież to jest normalne że oceniają ci którzy mają dobra albo złe zdanie na dany temat
Teresa
Teresa 24.04.2018, 19:38
Pracownicy Starostwa zaczęli głosować. Brawo. Dajecie
Kamiloza
Kamiloza 24.04.2018, 19:05
Jak to możliwe, że wszyscy projektanci na terenie powiatu złotowskiego są nierzetelni? Cóż za zbieg okoliczności?! A gdy składają dokumentację chociażby do Piły, to są rzetelni. :) No bez jaj.
???
??? 24.04.2018, 19:05
A kto mówi, że wszyscy?
Pracowity
Pracowity 24.04.2018, 19:36
Ja, bo wszyscy mają takie same problemy w naszym Starostwie i wszystkich chwalą w innych starostwach. Wyjaśniłem? NOOO
Jerzyk
Jerzyk 24.04.2018, 18:38
Koleżanka opowiadała mi, jak w pokoju spadków i darowizn poprosili ją by poczekała za drzwiami, bo pracownice jadły parówki. Pewno był czas śniadania. Finalnie miała wypełnić ankietę dotyczyczącą jakości obsługi. BUHAHA
Andzia
Andzia 26.04.2018, 10:27
Ja musiałam czekać aż skończą przeglądać katalog avonu.
GRETA
GRETA 24.04.2018, 19:19
Jerzyk, starostwo opuściło ten gmach około 12 lat temu. Parówki musiały *** pracownice Urzędu Skarbowego
aqq
aqq 24.04.2018, 19:02
Spadki i darowizny to nie w Starostwie...
Zosia
Zosia 24.04.2018, 18:35
Bardzo dobrze oceniają jakość obsługi w Starostwie ci, którzy byli raz i trafili na dobry humor urzędnika , a sprawa była prosta do załatwienia.
Petent
Petent 24.04.2018, 18:27
Wyniki sondy mówią same za siebie. Goławski w ogóle nad tym nie panuje i wszyscy o tym wiedzą
Złotów
Złotów 24.04.2018, 18:37
Sonda to też pic na wodę. Wydział budowlany jest ok. gorzej z wydziałem komunikacji, jest pod psem.
Niestety bywalec
Niestety bywalec 24.04.2018, 18:19
Ludzie!!!! Nie wierzę w to co czytam. Jakie tam są układy? Kto rozwiąże zagadkę dostanie nagrodę - pozwolenie na budowę w tydzień. Zapraszam.

Pozostałe