Wtorek, 18.12.2018, imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Dyrektor stracił stołek, ale szybko go odzyskał

  • 16.04.2018, 01:17 (aktualizacja 16.04.2018 11:43)
Dyrektor stracił stołek, ale szybko go odzyskał
Czy wicestarosta złotowski Daniel Sztych dał się podpuścić dwóm złotowskim przedsiębiorcom skonfliktowanym z dyrektorem wydziału budownictwa? Sprawa najprawdopodobniej trafi do prokuratury…

Chodzi o skargę, jaką wystosowała grupa przedsiębiorców z powiatu złotowskiego niezadowolonych z pracy dyrektora Wydziału Budownictwa i Architektury. Zdaniem skarżących, postępowania administracyjne prowadzone są w sposób przewlekły, a stosunek dyrektora do inwestorów – jak napisano – „jest skandaliczny”.

„Pozwolenia na budowę wydawane są w najdłuższych możliwych terminach, wydawane są postanowienia, które wielokrotnie są niesłuszne” – piszą skarżący, nie wskazując jednak konkretnych przykładów takich postanowień. Przykładami na nieprawidłowości w realizacji inwestycji dysponuje za to wydział budownictwa. Mogą to być np. dwa balkony wystające poza obręb działki w obiekcie mieszkaniowym powstającym w Złotowie przy ul. Dworzaczka. Już ich nie ma – zostały odcięte od budynku w minionym tygodniu (fot.).

Ale największy problem ze skargą to wcale nie merytoryka sporów dewelopera i projektanta z wydziałem budownictwa. W załączeniu do jej treści znajduje się lista skarżących składająca się z 26 firm. Lista zawiera podpisy i firmowe pieczątki. Inicjatorzy protestu – Tomasz Helt (Helt Developer) oraz Przemysław Kurcin (Pracownia Projektowa Konstruktor) swoje zastrzeżenia do pracy dyrektora Wydziału Budownictwa (Leszka Kasprowicza) oraz pisemny protest mający potwierdzić, że nie tylko oni są niezadowoleni, przedstawili wicestaroście Danielowi Sztychowi. Ten nie czekając na powrót z urlopu swojego szefa (starosty Goławskiego), przeprowadził rozmowę z dyrektorem Kasprowiczem. W jej efekcie dyrektor stracił stanowisko.

Okazuje się jednak, że ostatecznie stanowisko może stracić nie dyrektor Kasprowicz, lecz wicestarosta Sztych. Po powrocie z urlopu starosta Ryszard Goławski zlecił bowiem wyjaśnienie sprawy. Po wstępnej weryfikacji okazało się, że 7 spośród 26 podmiotów, które rzekomo popierają protest, w ogóle nie miało nic wspólnego ze złotowskim starostwem. O nic nie wnioskowało, o nic się nie ubiegało, nie składało żadnych dokumentów. Dlaczego zatem szefowie bądź pracownicy tych podmiotów mogliby być niezadowoleni z pracy wydziału budownictwa?

Osobom weryfikującym zasadność protestu okoliczność ta wydała się bardzo podejrzana. Ale sprawa jest o wiele bardziej niepokojąca. Okazuje się bowiem, że nie wszyscy przedsiębiorcy wyszczególnieni jako popierający protest w ogóle wiedzieli, że jest tam ich podpis.

Starosta Goławski: - Odwiedziłem jednego z rzekomo protestujących. Miałem do niego inną sprawę, ale korzystając z okazji spytałem go o to, z jakich powodów podpisał się pod protestem. Odpowiedział mi, że nie wie o żadnym proteście i niczego takiego nie podpisywał. Po zakończeniu tej rozmowy poleciłem swoim służbom przeprowadzenie dokładnej weryfikacji oraz analizy prawnej całej sprawy.

Starosta szybko też spotkał się ze swoim zastępcą. Jak się można domyślać rozmowa nie należała do przyjemnych. Póki co skończyło się urlopem. Daniel Sztych nie uczestniczył w ostatnim posiedzeniu zarządu powiatu, ale jego członkowie zajęli się sprawą. Dyskusja miała być burzliwa.

Dyrektor Kasprowicz na prośbę starosty zgodził się wrócić do wykonywania swojej funkcji. Natomiast stanowisko stracić może wicestarosta Daniel Sztych, co może skutkować tym, że koalicja Porozumienie Samorządowe - PSL nie dotrwa do końca kadencji, która kończy się za kilka miesięcy. Wygląda jednak na to, że liderzy Porozumienia nie maja innego wyjścia, bo o sprawie robi się w Złotowie coraz głośniej.

Jeżeli potwierdzi się, że choć jeden z podpisów pod protestem został sfałszowany, sprawcy usłyszą zarzuty sfałszowania dokumentu oraz posłużenia się nim.

(ab)

W poniedziałek rano z naszą redakcją skontaktował się Leszek Kurcin informując, że jego syn Przemysław nie podpisywał się pod skargą. Z kolei z naszych informacji wynika, że jedna z pieczątek została z pisma usunięta (wygumkowana) i jest widoczna tylko pod silnym oświetleniem. Nie można jednak jej uznać za akceptację protestu, gdyż w normalnych warunkach jest niewidoczna.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (200)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Egon
Egon 25.05.2018, 18:17
I co z tą sprawą?
120 za akcję
120 za akcję 20.04.2018, 13:21
Godzinę temu złotowska łajza, jak mu tam ten cyber punk Maślan czy jak, wyprowadził z budowy developera na Kościelnej 5 metrowy dwuteownik profil 120 mm. Na rynku warte to 120 zł za mb a łajza targał to na kółkach na złom gdzie będzie miał na 10 piw typu Żubr, które wychleje gdzieś pod sklepem zaczepiając i strasząc dzieci. Czy ma ktoś pomysł jak oczyścić Złotów z legalnych złodziei? Za*** treger warty 500zł z budowy, szkoda że nieogrodzona byłoby z włamaniem. No właśnie a dlaczego ta budowa nie jest ogrodzona? Kto tam jest kierownikiem?
Nie dotykaj bo śmie....
Nie dotykaj bo śmie.... 20.04.2018, 13:42
Ten budynek nafzorowany jest przez Pulita. Miasto jest inwestorem. Pretensje do niego, zresztą na biednego nie trafiło. Nie wiem czy warto się w to wtrącać. Możesz też stać się podejrzany jak się zgłosisz. On to potrafi.
Jeb Bush
Jeb Bush 20.04.2018, 13:52
Jeb... jesteś.
Kto nie szanuje miejsc pamięci, ludzi też nie szanuje.
Kto nie szanuje miejsc pamięci, ludzi też nie szanuje. 20.04.2018, 21:02
Jeb.... Bush to nie my normalni pozwoliliśmy na umiejscowienie w centrum starego miasta namiotu tzw. Mordowni. Widać jaka Mordownia takie ćpunów chowanie. Zresztą ławki też nie szkolne a wielu mogą nauczyć picia zwłaszcza gdy lekcje podbiera się w dzień i w nocy. Tak więc Jeb.... Bush zanim komuś ubliżysz odpowiedz sobie kto to wymyślił i przypomnij sobie jak było kiedyś( 3,5 roku wstecz ).
skup butelek
skup butelek 20.04.2018, 13:50
ale to nie jest działka miejska, to miejsce gdzie leżą balkony ucięte.
Zioom
Zioom 23.04.2018, 01:27
Gdzie te balkony wywieźli?
alf
alf 25.04.2018, 15:28
Do Kubińskiego...
łaża śmierdziuchy po mieście i na ławce przed UM piwo piją
łaża śmierdziuchy po mieście i na ławce przed UM piwo piją 20.04.2018, 13:38
Nawet jak sprawa trafi do Sadu to Sąd umorzy bo złodziej sie wyprze i nie bedzie miał z czego słacić.Ja tak miałem 5lat temu.Umorzyli a kwota była duża.
Za Gierka,kazdy niebieski ptaszek dostał nakaz pracy i musiał pracować.trzeba PiS zmianić na inną partię.
Gall
Gall 20.04.2018, 13:00
Prokurator zajęty szukaniem kilku tysiecy ton kruszywa z torowiska,mimo że padły nazwiska,znane są daty .
Ławnik
Ławnik 20.04.2018, 12:08
I co dalej u prokuratora? Może jakaś konferencja prasowa w sprawie?
Waldek ze starego miasta
Waldek ze starego miasta 19.04.2018, 18:27
Jestem bezradny od urodzenia. Tatuś też był bezradny, syn też się bezradnie zapowiada. Jak żyć? Dajcie nam jakiś program Bezradny1800+.
Waldek ze starego miasta
Waldek ze starego miasta 19.04.2018, 21:45
Poszedłbym do roboty, ale szpadla nie uniosę... Popilnować też nie dam rady, bo zaraz zasypiam z nudów. Ale do banku ludowego mam blisko, zawsze po kaskę podskoczę!
Leon
Leon 19.04.2018, 20:24
Waldek rypło cię POrządnie.
Leszek
Leszek 19.04.2018, 18:36
Oj!!!!! Chyba jesteś po ciemnej stronie mocy. Na Twoją bezradność to pewno i Jarek od Kaczyńskich nie pomoże. Sorry.
January
January 19.04.2018, 10:02
A wracając do tematu, który zapoczątkował dyskusję, to uważam, że dyrektor Wydziału budownictwa już tak dużo "dobrego" zrobił dla miasta i okolic że spokojnie może już odejść. To samo bym powiedział o panu staroście no i wicestaroście. Panowie!! Odpocznijcie już, dosyć się "napracowaliście" i "dużo" zrobiliście dla mieszkańców. Idźcie na zasłużony odpoczynek lub do lżejszej pracy.
January
January 19.04.2018, 18:38
Zjeb z internetu, platformus. Co za słownictwo. Ja jestem ZŁOTOWIAN i kocham Złotów. KOCHAM ZŁOTÓW. Oprócz dawnego harcerstwa nigdzie mnie nie ciągnęło.
do January
do January 19.04.2018, 16:21
Życzenia raczej nie będą wysłuchane. Wy platfusowe gnojki nie weźmiecie nawet mandatu jako PO I to petrogówno. Ludzie was maja za złodzieji.
Janek P
Janek P 19.04.2018, 16:10
O tym nie bezie decydował anonimowy zjeb z internetu tylko wymienieni i ich elktorat.
zebra
zebra 18.04.2018, 21:03
To Starostwo to jeden wielki wstyd i obciach
Petent ze Złotowa
Petent ze Złotowa 18.04.2018, 23:29
Jaki Pan taki kram :)
podpis
podpis 18.04.2018, 21:18
Ciągle obcinają oświatę, niech obetną sobie coś...
Gall
Gall 18.04.2018, 20:18
Chojnicka 7 to inwestycja mieszkaniowa Atrium. Gdzie tu TBS?Gdzie UM?Obywatelowi "coś nie tak"coś się nie tak ustawiło!
coś nie tak
coś nie tak 18.04.2018, 19:11
TBS złotowski powinien budować Budynki Społeczne-Socjalne,tanie na wynajem bo po to zostało utworzone TBS.Oni zas tylko na sprzedaż,teraz ten na ul.Chojnickiej 7.Dwóch bra***jaków i Teusz w radzie nadzorczej i urzednicy z UM powinni iść pod Sąd.
Szperacz
Szperacz 18.04.2018, 22:22
Można zobaczyć ich oświadczenia majątkowe. Poszukajcie w necie
Zeus
Zeus 18.04.2018, 20:47
ciekawi mnie jakie są uposażenia tej rady i czym najogólniej się ta rada zajmuje
Tak było
Tak było 18.04.2018, 17:50
Ktoś powinien zadbać o estetykę Złotowa. Może architekt miasta by akceptował projekty pod względem architektonicznym? Za rządów Pani Kopickiej takie "numery" były nie do pomyślenia. Stary jestem i wiem coś o tym
mieszkaniec
mieszkaniec 18.04.2018, 17:33
Przy ul.Chojnickie bloki TBS ponoć też coś jest nie tak, chodzi o ich wysokość. Co w tym Złotowie się dzieje.
Ala
Ala 18.04.2018, 17:54
Ale budynek ATRIUM przy ul. Chojnickiej ciekawy.
technik
technik 18.04.2018, 20:54
Bryła Roku
Ziom
Ziom 18.04.2018, 17:24
Jeśli chodzi o PSS,to pierwotna wizualizacja (cztery budynki)była naprawdę ciekawa i ładna (chociaż ściągnieta z internetu).Ale to niestety polityka Pana Helta;najpierw podpucha,by zaciekawić (Dworzaczka podobnie) a potem wersja uproszczona z maksymalną liczbą mieszkań.Biznesowo to rozumiem ale miasta to nie upieksza.
Piotrek
Piotrek 18.04.2018, 17:51
W tej wersji wizualizacji był chyba też budynek biblioteki, który teraz ma innego właściciela. To se ne wrati.
Mieszkanka ATRIUM
Mieszkanka ATRIUM 18.04.2018, 17:13
Piękny jest ten budynek ATRIUM "wciśnięty" na ul. Piotra Skargi. Można? Można!. Tak trzymać i pilnować.
aser
aser 18.04.2018, 22:08
A nie ul. Wodna przypadkiem?
ALLLA
ALLLA 18.04.2018, 22:25
Za sądem (areszt teraz) to ul. Wodna? czy Piotra Skargi?
Niechętna
Niechętna 18.04.2018, 17:10
Na osiedlu po PSS-ach 1 m2 będzie kosztował 3.600 zł w stanie deweloperskim oczywiście. A to tylko Złotów jest.
Ok
Ok 18.04.2018, 15:23
Zgoda co do Atrium.On jeden trzyma fason. Reszta to dużo i drogo. Ale nad tym powinien ktoś czuwać. A tu wolna amerykanka.
666
666 18.04.2018, 20:57
?
Lubiąca ładne rzeczy
Lubiąca ładne rzeczy 18.04.2018, 14:17
Panu T.Heltowi projektuje konstruktor. Budynki te nie należą do najładniejszych co nie koniecznie musi być winą projektanta, bo inwestor może chcieć prosto i tanio. Ładne bloki buduje spółka ATRIUM. Ma dobrego projektanta, projektanta z pomysłami. Te budynki stroją miasto zarówno kształtem jak i kolorystyką. Mam rację.
Ziom
Ziom 18.04.2018, 12:41
Do urbanisty;dzięki za "janusza";naprawdę z klasą napisane!A gdzie ja się za urbanistów wypowiadam?Własne zdanie zabronione?Napisz czlowieku,czy bydynek przy Piasta 19 się podoba?
Ziom
Ziom 18.04.2018, 11:50
Do urbanisty: czyli bez papierów architekta nie mam prawa mieć własnego zdania? Napisałem które budynki szpecą Złotów (lub będą).A że nie wszystkie muszą być takie same i źe to sprawa gustu,to oczywiste.
urbanista
urbanista 18.04.2018, 12:21
No właśnie napisałem, że to czy szpecą, czy nie, to kwestia gustu. A skoro to kwestia gustu, to po co się wypowiadać? Zostawmy to może osobom, które przynajmniej się kształciły w tym kierunku. Bo typowym januszem, to może być każdy ale, żeby się wypowiadać za urbanistów to już przynajmniej warto mieć jakieś pojęcie..
Ziom
Ziom 18.04.2018, 10:16
Do Nawałki:Ok.Kto w takim razie ma się w Złotowie wypowiadać o ładzie architektonicznym,planować go i egzekwować?
urbanista
urbanista 18.04.2018, 11:22
To napisz, jakie Twoim zdaniem budynki są ładne, a jakie nie? Jak ma dach płaski to brzydki? Czy może jak wysoki, to brzydki? Z planowaniem przestrzennym jest jak ze sztuką albo z modą. Jednemu podoba się mała czarna, a innemu plisowana. Jednemu podoba się picasso, a innemu rembrandt. Takiś mądry, to zostań architektem. I wtedy dopiero się wypowiadaj.
Ziom
Ziom 18.04.2018, 09:57
A szykuje się kolejny "kwiatek": po bylym PSS ma powstać budowlane monstrum.Centrum miasta!Gdzie tam przestrzeń i architektura?Naupychać na maksa i do widzenia!
coś wiedzący
coś wiedzący 18.04.2018, 21:04
... a Ziom ma zielone pojęcie dlaczego?

Pozostałe