Środa, 19.12.2018, imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Matematyczne asy...

  • 13.03.2018, 11:26 (aktualizacja 13.03.2018 13:14)
Matematyczne asy...
...wśród uczniów klas III złotowskich szkół podstawowych.

Od września we wszystkich czterech złotowskich szkołach podstawowych, w ramach realizacji projektu „Matematyczne asy II”, prowadzone były dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania oraz umiejętności matematyczne, w których uczestniczyło po dziesięcioro wytypowanych trzecioklasistów z każdej ze szkół.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Była to już druga edycja projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Oświaty w Złotowie, zaś finansowanego przez Fundację mBank poprzez udział w konkursie na realizację zadań w zakresie edukacji matematycznej. Więcej o realizacji zadania można przeczytać na stronach internetowych szkół oraz na stronie Stowarzyszenia.

6 marca 2018 r., na zakończenie projektu, w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III Szkół Podstawowych miasta Złotowa, w którym udział wzięło 12 uczniów - laureatów etapu szkolnego. SP nr 1 reprezentowali następujący uczniowie: Maria Pióro, Bartosz Ciozda, Mikołaj Kuśta. Przedstawiciele SP 2 to: Jerzy Hławiczka, Adrian Podhalicz, Jakub Siegmiller. Anna Jędrzejczyk, Bartosz Birecki, Oliwier Leśny to przedstawiciele Szkoły Katolickiej. Gospodarzy reprezentowali: Weronika Aleksandrowicz, Sara Beker oraz Miłosz Stoltman. Uczniowie rozwiązywali jednakowy test składający się z różnorodnych zadań sprawdzających umiejętności rachunkowe, logiczne myślenie oraz wykorzystanie matematycznej wiedzy w praktyce.

Najlepiej test napisała i jednocześnie Mistrzem Matematyki wśród uczniów klas III złotowskich szkół podstawowych została: Maria Pióro. Tytuł: Wicemistrza zdobyli: Bartosz Ciozda (2 miejsce) oraz Miłosz Stoltman (3 miejsce).

Laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody – grę edukacyjną Remik Liczbowy, zaś swoimi wrażeniami dzielili się przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez organizatorki konkursu: Iwonę Białkowską i Renatę Durę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a także ich nauczycielom oraz rodzicom.

Stowarzyszenie Na Rzecz Oświaty w Złotowie

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe