Środa, 19.12.2018, imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Ostatni moment na zgłoszenia do Krajna Adventure Race

  • 10.03.2018, 12:08 (aktualizacja 10.03.2018 12:40)
Ostatni moment na zgłoszenia do Krajna Adventure Race
Na listach startowych już prawie 70 zespołów, zapowiada się więc bardzo ciekawa rywalizacja i weekend pełen wrażeń. Rajd przygodowy Krajna AR odbędzie się 24 marca, ale zgłoszenia do udziału są otwarte tylko do 12. marca, czyli do najbliższego poniedziałku.

Co wydarzy się tym razem?

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Zawodnicy trasy krótkiej będą mieli do pokonania około 58,5 km, na których zaliczą 25 punktów kontrolnych. Rajd wystartuje ze Złotowa o 9 rano 12-kilometrowym biegiem, po którym zespoły wsiądą do kajaków. Spływ meandrującą rzeką zakończy wiosłowanie przez jezioro - łącznie około 10 km. Potem krótki bieg do strefy zmian i przesiadka na rowery. Około 31-kilometrową pętlę rowerową przerwie jeszcze jeden bieg na orientację, tym razem krótszy (5 km), ale na pewno w ciekawszym terenie. W trakcie całego rajdu pojawią się 3 zadania specjalne, które trochę urozmaicą całą rywalizację.

Trasa długa to zawsze większe wyzwanie, więcej kilometrów, trudniejsza nawigacja, etapy nocne, no i rolki. Tym razem szykuje się całkiem niezła łamigłówka. Start o północy z piątku na sobotę (23/24 marca). Krótki bieg na orientację na rozgrzewkę, a potem długi, około 70-kilometrowy etap rowerowy. Po rowerach zaczynają się kalkulacje – do zrobienia są dwa etapy rolkotrekingowe przecięte 25-kilometrowym spływem kajakowym. Zabierać rolki do kajaka? A może pierwszy etap pokonać pieszo i bez rolek? Zaliczać dodatkowe, bonusowe punkty, czy je odpuszczać? Pytań jest wiele, a po zobaczeniu mapy, będzie ich raczej przybywać…

Nie masz zespołu? Wystartuj na rowerze

Dla fanów kolarstwa i orientacji w terenie przygotowujemy również liczącą około 50 km trasę rowerową, na której można wystartować indywidualnie. Teren typowo krajeński, a więc przede wszystkim leśne dukty, polne drogi i minimalna ilość dróg asfaltowych.

Trasy:

Rajdowa trasa krótka: 60 km – 250 zł za zespół dwuosobowy

Rajdowa trasa długa: 150 km – 400 zł za zespół dwuosobowy

Trasa rowerowa na orientację: 50 km – 100 zł za osobę

Zgłoszenia są otwarte do 12 marca.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie zawodów: www.krajnaar.pl oraz na facebooku Strefa Przygód – AR: https://www.facebook.com/strefaprzygodar

Jakub Wolski

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe